Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidràtot mivel váltsam...

Szénhidràtot mivel váltsam ki, hogy ne legyek éhes?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, jó a genetikám, sosem diétáztam. Hízni is alig tudok.

Sajnos az utóbbi 4 évben ülő munkàt végeztem, nagyon ellustultam, sehova nem jártam. Rászoktam a chipsre, gyors kajákra.


Szeretnék leadni kb 5kg-ot, de nehezen megy, mert éhezek.

Hiába eszem sokkal több zöldséget, húst, savanyúságot, stb, a szénhidrátot igényli a gyomrom, érzem, hogy fáj, üres, kéne neki a cukor.


Ha jól is lakok, egy óra és éhes leszek.


márc. 6. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell elhagyni a szénhidrátot, lassú felszívódásút egyél.
márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek hagyd el a cukros italokat és helyettük ásványvizet igyál.

Most milyen magas, hány kg vagy? Na, mondjuk az sem mindegy, milyen nemű...

márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha a szénhidrátot cukornak hívod, ami "hiányzik" a gyomrodnak és szerinted ezért vagy éhes, akkor első körben kezdj el olvasni egy dietetikus által írt blogot vagy könyvet vagy menj el egyhez.


Kell a szénhidrát a szervezetnek, csak nagyon nem mindegy, milyen formában és minőségben viszed be. Ahogy 1-es írja: teljes kiőrlésű, magvas stb. kenyérfélék és péksütemények, teljes kiőrlésű vagy durum tészta, barna rizs, gabonafélék, zab (!!!), hüvelyesek. Minél kevesebb fehér lisztet és hozzáadott cukrot tartalmazó ételt egyél.

márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Okostányérnak olvass még utána (3as vagyok).
márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok, 85kg és 180cm magas.


Reggelire eszem 30g zabot banánturmixban, fehérjével.


Ebédre barna rizs, kuszkusz, vagy teljes kiőrlésű kenyér, stb. Ebből is kb 100g-ot max, néha 2 részre osztva.

Késő délutántól nem eszem szénhidrátot.


Zöldség a nasim nyersen sokszor, de ételek mellé is párolok sokszor, vagy savanyú.


Fehérjét nem számolom, húst amennyi jól esik. Este túró, pár szem fagyasztott gyümölcs vagy 0%curkos szörp bele.


Korábban napi szinten ettem tésztát, vacsorára is pizza, meki, ilyesmi.


Cukros üdítőket mind elhagytam, sima víz megy, vagy tea citrommal, és a zero szörpök.

márc. 6. 16:15
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
De ennek semmi értelme, hogy késő délutántól nem eszel szénhidrátot. Nyugodtan ehetsz vacsira szendvicset teljes kiőrlésű kenyérből, rozsos kifliből, sok zöldséggel.
márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan egyél így, ahogy eddig - de délután és este is ehetsz szénhidrátot!


Számolj kalóriát, egészséges ételekkel sem biztos, hogy deficitben vagy.


2 hétig figyeld meg, mennyi kalóriát eszel. Ahhoz képest -200 újra két hétig. Ha nem fogytál, ismét -200 és így tovább.


De nehogy lemenj 1200-ra és éhezz!

márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi mindenkinek!
márc. 6. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!