Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen tanácsokat tudnátok...

Milyen tanácsokat tudnátok adni? Állandóan éhes vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve kezdtem el diétázni, akkor 80 kg voltam, most 61 és fél. 166 cm magas vagyok. Először elég szigorú diétát vezettem be magamnak, az első pár hónapban alig ettem szénhidrátot (csak natúr zabpelyhet reggelire). Az első 3-4 hónapban elég sok kiló lement és kezdtem magam folyamatosan jobban érezni, aztán jött a karácsony, és az egész felborult... :D Most sem viszem túlzásba, de azért egy-két gumicukor, 1-1 szelet csoki vagy 1-2 pohár bolti gyümölcslé néha becsúszik.

Próbálok csirkét-pulykát enni zöldségekkel, hozzá kefíres-natúr joghurtos önteteket csinálok, és kb. napi 1200-1500 kalóriát eszem, de EGYFOLYTÁBAN ÉHES VAGYOK. Kb. óránként tudnék enni, és nem tudom, miért van ez. Az utóbbi 1-2 hétben jött rám. Ráadásul egyfolytában pizzát, hamburgert, hotdogot, és hasonló kajákat kívánok, meg fánkot. Azért van ez, mert valamit rosszul csinálok a táplálékbevitelnél és a szervezetem kompenzálni akar? Az baj lehet, ha pl. krumplit, rizst, kenyeret, tésztát egyáltalán nem eszem? Ma 90g fehérjét, 61g szénhidrátot és 50g zsírt vittem be.

Ja és emellett majdnem minden nap 40-60 percet mozgok.

Az étrendemmel van gond, és amiatt van ez a konstans vágyódás és éhségérzet, vagy más miatt lehet? Félek hogy egyszer elszabadul a pokol és egy éjjel kirámolom a hűtőt. :D HELP


Előre is köszi.

24/L



#diéta #fogyás #szénhidrát #éhségérzet #pizzátakarok #hamburgerisjólesz
2016. máj. 5. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyél többet, én is éhes lennék ennyivel (ami irritálna, mert bő egy hónapja sosem vagyok éhes s ez nekem előnyös, bár kevés a kalóriadeficithez, de menni fog, csak koncentráljak jól :D)...

Alapból nem baj, ha nem eszel szénhidrátdús ételeket, sőt, a legtöbbünk pont azoktól éhes. De azért van, akinek több szénhidrát kell. Ki kell tapasztalni, milyen szinttel érzed magad a legjobban.


A gumicukor teljesen értelmetlen dolog, ne edd. Kis csoki vagy gyümölcslé beleférhet, de van, akit akadályoz (nekem kerülnöm kell az olyan cukros dolgokat, mint a gyümölcslé, kivéve, ha képes vagyok pici mennyiségben enni. le szoktam fagyasztani, úgy sokkal nagyobb élmény számomra 1-2 deka is).


Számíthat az időzítés és az étkezés nagysága is.


A szénhidrátkívánás még lehet a kalóriahiány miatt is, de sokan nehezen is szokják meg a kevés szénhidrátot. S írtam, hogy éppenséggel lehet, hogy neked sokkal több szénhidrátra van szükséged az optimális, jó közérzetű fogyáshoz...

De persze lehet, hogy valami tápanyag is hiányzik, nem tudhatom.

2016. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel egyetértek. Valószínűleg tényleg több kalória kellene, esetleg valamilyen lassan felszívódó szénhidrát. Érdekes, hogy pont zsíros ételeket kívánsz. Miből áll a zsírbeviteled? Teszel olajat a salátákra, eszel vajat vagy más olajat, zsírt?

Ha eddig nem tetted, ehetnél még dióféléket, egyéb magokat (szezámmag, mák, lenmag, chia mag stb.), nagyon egészségesek és laktatóak. Ha bírod a tejtermékeket, tejföl, sajt is jó lehet.

2016. máj. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Zsírt, olajat nem igazán eszem, a salátákat, zöldségeket is natúrban szoktam. Kefirt, joghurtot, kockasajtot szoktam enni, szóval leginkább csak tejtermékekből viszek be zsírt. Tegnap kipróbáltam, hogy a kefíres-zöldséges csirke mellé, az utolsó pár falathoz levágtam egy kis darab rozskenyeret (kb. egy kis szelet fele), és azzal fejeztem be az étkezést, és utána egyáltalán nem voltam éhes, az egész napot kihúztam volna úgy, de azért vacsira még ettem valamit. :) Remélem, nem véletlen volt és az az 1-2 falat rozskenyér a megoldókulcsa a dolognak. Ez mennyire lehet valószínű?

2016. máj. 7. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:
A zsírszegény étrendnek vannak hátrányai, a zsírban oldódó vitaminokból (A,D,E,K) okozhat hiányt. A répában stb. található béta-karotin is hatékonyabban hasznosul zsiradék társaságában, ezért is javasolt a salátákra olajat (pl. oliva) önteni. Utóbbi E-vitamint is tartalmaz. De az állati zsíroktól sem kell félni, én pl. a sovány csirke- és pulykamellet tartom a legértéktelenebb húsfajtának, sokkal jobb a comb és a szárny (bőrével együtt). Ezekkel jobban jól is lehet lakni, nem véletlenül, mivel a zsírok elég jól laktatnak, és így az ember jobban bírja a kevesebb szénhidrát bevitelét. És hülyeség, ho
2016. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, szóval hülyeség, hogy ártanak és hizlalnak.

Az én étrendem kellemes mennyiségű zsírt tartalmaz, annyit, amennyi a sült húsokon rajtamarad, illetve a húslevesemben lévő, húsból kifőtt zsír, plusz még eszek kb. 1-1 evőkanálnyi olivaolajat és kókuszzsírt, és mégis sikerült egészen sokat fogynom, 65 kilóról 50-re. Sosem volt zsírszegény az étrendem, csak az étolajat és a margarint kerülöm.

2016. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!