Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz,h a tejfeherje-intoleranc...

Igaz,h a tejfeherje-intoleranciabol elvileg ki lehet gyogyulni ha par honapig nem eszel semmifele tejes dolgot?

Figyelt kérdés
Olvastam tobb helyen is,h ilyenkor fokozatosan kell visszavezetni a tejtermekeket az etrendbe es mar az esetek tobbsegeben toleralja az emesztorendszer. Van valakinek hasonlo tapasztalata?:)

márc. 10. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincsen, nem birja a szervezetem 10 éve. Visszavezetgetheted de utána ugyanúgy fogyasztod majd a tejtermékeket és ugyanúgy hiányzik az enzim a beledben ami megemészti..Ergó ugyanott vagy..
márc. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ohh basszus:(
márc. 10. 23:32
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es te miféle mégis miféle enzimről beszélsz??? KAZEINRŐL van szó, ami egy FEHÉRJE!, semmilyen enzim nem kell a lebontásához.


Kérdező: mivel ez egy autoimmun betegség, épp mint a cöliákia - a tejben lévő fehérje okoz gyulladást a szervezetben, sohasem lehet kigyógyulni, csak tünetmentessé válni a 100% diéta által.

márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, akkor elmúlik. Ha nincs szerencséd, akkor nem múlik el.
márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyum eltiltás helyett fokozatosan szoktatott hozzá és tojáshoz is. Eléggé problémás voltam, mert ráadásul viszolyogtam a hústól és azontúl is nagyon válogatós lettem. Az okok kérdésesek. K.b. úgy nézett ki a szitu, hogy semmit nem eszek meg. De valahogyan sikerült célt érni, az ekcéma és a hasmenés elmúlt. Ritkán adódik kisebb hasmenés. Egyéb érdekesség az, hogy laktózmentes tej után egyáltalán soha nem történik semmi. Pedig nem vagyok laktózos és az allergia nem is ugyanaz.


35/F

márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk: inkább hirtelenül sok adagtól, habos cukrászdás kávétól, és tejfölös-sajtos rakott ételektől szokott kisebb hasmenés lenni. Ha én csinálok tejeskávét, akkor semmi.
márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!