Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Intolerancia: most akkor mi van?

Intolerancia: most akkor mi van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom járt-e már így valaki, vagy volt-e hasonló cipőben. Hasi panaszok miatt voltam IgG teszten. Tej pozitív eredménnyel beszéltem Endomedixnél gasztróssal, aki azt mondta, tejfehérje intolerancia van, egy időre meg kell vonni a tejes ételeket+ probiotikum kúra.

Dietetikus meg azt mondja ilyen nem létezik csak laktózintolerancia van (de az meg vérből ki se mutatható ugye)

És most csak állok széttárt karokkal, olysnom van ami nincs is?:D tapasztalatok ezzel kapcsolatban valakinek?



2020. aug. 17. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen dietetikus az ilyen, barmilyen feherje ellen kepes a szervezet ellenanyagot termelni. En is tejfeherje erzekeny vagyok, gorcsolok, szeles vagyok, puffadok ha fogyasztom. Ha laktoz lenne egybol hasmenesem lenne mivel a laktozerzekenyseg konkretan azon alapszik hogy nem szivodik fel a molekula, a nagy koncentracio meg a belekben magahoz vonja a vizet is, ami felhigitja a szekletet. Figyeld meg a tuneteidet.
2020. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak laktózintolerancia létezik, nem tudom ezt miért mondta egy dietetikus. Ne fogyassz tejtermékeket és ha más nem, abból kiderül, hogy tényleg azzal volt-e a probléma.
2020. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ahh dejó végre vannak akik igazolják, akkor nem én vagyok dilis! Köszönöm!

Már megkérdőjeleződött bennem hogy akkor mi a fene van velem, mert tuti hogy nem allergia, na de nem is laktózérzékenység, mert a lakozmentes terméktől is szarul lettem rá egy napra.

2020. aug. 17. 13:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mégis mi a fenének néznének tejet IgG teszten? Nem is értem..

Van a laktózérzékenyséf, mikor enzimhiány miatt a tejcukor nem bomlik le.

Van a tejallergia, ez álltalában veleszületett/kisgyerekeknél van, mikor egyből tüneteket okoz a tejfogyasztás.

És van a tejfehérje érzékeny, aki intolerens tüneteket mutat órák/napok múlva a fogyasztást követően. Ezt nézik IgGből. Allergiára IgE vizsgálat van. Laktózra meg kilégzés.

A tejfehérje érzékenység nem ritka jelenség azért felnőtt korban..

2020. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!