Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel pótolhatnám a vitaminjai...

Mivel pótolhatnám a vitaminjaimat mint vegetáriánus?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem? 9 éve vegetáriánus vagyok. Amit általában eszek: sajt, tojás, különböző tejtermékek, tészta, rizs, zöldségek, gyümölcsök, néha magvak. Nem rég csináltattam egy labort és sok mindenből van hiányom, főleg vas. Szerintetek mivel pótolhatnám a vitamin készleteimet? Érdemes mesterséges tablettákhoz nyúlni? Ha igen, melyikekhez?


(Mielőtt valaki kérdezné, eddig azért nem gondoltam erre, mert nem érzem magam betegnek, gyengének stb. Teljesen egészségesnek érzem magam. Ha most nem csináltatom meg ezt a labort észre sem veszem hogy vitamin hiányom van.)



márc. 16. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Öszintén szólva nem értem a dolgot, én 6 éve vagyok vegán, és nincs vashiányom sem meg egyéb vitaminhiányom sem. Egyszerüen egyél sok nyers zöld színü zöldségfélét, az böven fedezi a vasszükségletet, meg minél több nyers zöldségfélét, minden vitamint elegendö mennyiégben be tudsz vinni a szervezetedbe.

De ha tényleg vas- és/vagy vitaminhiányod lenne, az orvos írt volna fel tablettát.

márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Egyél naponta egy kis mézes mákot, az pótolja a vasat.
márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Esetleg hússal? Hmmm
márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
A vitaminok növényekben fordulnak elö, vegeariánusként elvilet sok zöldségfélét kellene hogy fogyassz, egyedül a B12 az, amit vagy állati termékekkel visz be a legtöbb ember vagy mesterségesen. De mivel tojást, tejet, tejtermékeket fogyasztasz, elvileg nem lehetne semmiböl hiányod.
márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Hüvelyesek, spenót, cékla, tökmag, héjában sült/főtt krumpli, csalántea!
márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindenevő vagyok, mégis szr a vasam, szóval ennyit erről.
márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!