Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak ha nagy valószín...

Mit csináljak ha nagy valószínűséggel IR-es vagyok,de az is lehet hogy cukorbeteg,viszont folyamatos falásrohamaim vannak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírok leállni vele.Nagyon el vagyok keseredve emiatt.Illetve szedek állandó gyógyszereket is(ami nyílván az is rásegít erre)Járok pszichiáterhez más miatt de ezt is említettem neki,annyit tett hogy csökkentette az egyik gyógyszert.De semmi se történt:( Nagyon meghíztam az utóbbi 2 évben.Illetve az is kiderült hogy a pajzsmirigyemmel is van valami(feltételezhetően alul működik)ezzel viszont idő mire orvoshoz jutok.Már tényleg nem tudom mit tegyek,tisztában vagyok azzal hogy tönkretettem magam a folytonos evéssel,de leállni nem tudok.És bármeddig elmegyek azért csakhogy egy jót ehessek:(
márc. 22. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben csak orvos, szakember tud segíteni. Pajzsmirigyedre gyógyszert kell szedned, szigorúan betartva a szabályokat (mekkora adag, reggel éhgyomorra, fél óráig utána tilos enni).


IR vagy cukorbetegség vérvétellel kimutatható, inzulint rezisztencia terheléses vizsgálattal, 0-30-60-120 perces vérvétellel.


Dietetikust tudja a személyre szabott étrendet összeállítani, nem érdemes vele egyedül kísérletezni. De előtte tudni kell, hogy IR vagy cukorbetegség, nem mindegy. Koplalni a vércukor szint miatt tilos, meg van szabva, hogy ilyem betegséggel hány óránként enni KELL, tehát neked nem szabad majd időszakos böjtöt tartani (például x óra evés, majd x óra nem evés, neked ezt tilos). Ha jó az étrend, nem lesznek falásrohamaid.


IR esetén napi 30 perc mozgás kötelező, minden egyes nap.


Tovább nem is sorolom, először endokrinológus, majd dietetikus. Hidd el, segíteni fognak, utána szépen lassan javulni fog a helyzeted.

márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%
Ha tartod a diétát el fognak múlni.
márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!