Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nyers zöldséget eszek,...

Ha nyers zöldséget eszek, miért feszül a gyomrom?

Figyelt kérdés

Újabban azt vettem észre, hogy a nyers zöldségek fogyasztása után fáj a hasam, olyan mintha büfizni kéne, de nem jön ki.

Naponta legalább egyszer fogyasztok így zöldséget az egészség “nevében”, de kezd elmenni tőle a kedvem.

Ma reggel kenőmájasos pirítóshoz ettem 5-6 levél fejes salátát és olyan 10 karika kígyóuborkát. Alapos mosás után. Az uborka héján gondolkoztam, de tegnap ebédhez fejes salátát, hagymát, paradicsomot ettem szósszal leöntve, akkor is fájt.


márc. 25. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az uborka héja es a fejes saláta a ludas. Az epédet irritálják és felfújnak.
márc. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem vagy hozzászokva. Habár ez meg így is messze áll a napi 3-500 grammtól.

Kísérletezd ki hogybaz uborka e a baj. Ha nem akkor kezdj kisebb adagokban

márc. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Mert mesterségesen termesztett nem természetesen termesztett.

Mivel a ezek a zöldségeket felfúják tápoldatokkal.

Szervezet pedig így próbál védekezni a tápokkal szemben.

márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a saját nemedhez vonzodsz
márc. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 megeszek annyit csak nem nyersen/egyszerre.
márc. 25. 08:00
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 Menj aludni, nem talált XD
márc. 25. 08:01
 7/10 A kérdező kommentje:
#3 szupermarketben vettem őket, ez tény, de nem tudom megoldani az otthoni termesztést.
márc. 25. 08:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban a salátát nagymamám leforrázta, állni hagyta, lecsurgatta szitán. Aztán kevés ecetes-cukros vízben forgatta, benne hagyta.
márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A zöldségfélék nagy felületű élelmi anyagok és ha a felületen maradó mikroorganizmusok a 37°-os szervezetbe kerülnek, akkor ott gyorsan elszaporodnak erős gázképződés mellett. Ezért nagyon alapos mosás vagy hőkezelés után ajánlatos csak fogyasztani őket.
márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nyers zöldség az emberek 99%-nak GI panaszokat okoz. Nem is KELL nyersen enni őket, ez bromság.
márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!