Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 30 kg túlsúlyom van. Le...

30 kg túlsúlyom van. Le szeretném adni. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

50 éves vagyok.

Egészséges.

Gyerekkorom óta túlsúlyos vagyok.

Fizikai munkát végzek, elég jó az izomzatom, úgyhogy a kondizás nem játszik mert meló után az elég fárasztó lenne.

Nagyrészt a felsőtestre van lerakódva.

Lábaim jó erősek, has és hátizmok rendben vannak (csak el vannak takarva😁), nagy súlyokat emelgetek úgyhogy a karjaim izmai is OK-k.

Nem eszek sokat, napi 1-2 átlagos mennyiségű étkezés elég, ezt már nem tudom csökkenteni mert ennyi kell a melóhoz.

Alkohol havi 1-2 alkalommal pár doboz sör.

Nem tudok ötletet hogy tudnám leadni a felesleget...



márc. 27. 18:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#9

Mint írtam, gyerekkoromtól kezdve ilyen vagyok, a kilók nem most jöttek fel.

Továbbra is kitartok amellett, hogy nem eszek sokat.

Kevesebbet is próbáltam, de nem ment a munka úgy.

márc. 27. 20:50
 12/18 anonim ***** válasza:

11.

Jó, tarts ki. Ebben az esetben viszont kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy ez a 30 000 gramm miből származik mégis.

márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Kedves Kérdező! én is sajnos erősen túlsúlyos vagyok, és ez nem egy kellemes helyzet. Valaki írta már, hogy pajzsmirigyet kéne nézetni. Javaslom rögtön a részletes kivizsgálást, mert pl. a jó TSH érték mögött is megbújhatnak magas anti-TPO értékek, ami viszont a hashimoto autoimmun betegséget jelzi. stb. Másik lényeges dolog, oda eljutni, itt tartok most én pl. hogy sok év kövérség után be kell látni, nem eszem helyesen, pl sokat egyszerre, üres kalóriák, és hasonlók, és 1xűen többet eszem, mint amennyire szüksége van a szervezetnek. Meg kell tanulni azt, ami talán soha nem volt, hogy mi a különbség a valódi éhség és kívánom az ételt, vagy így szoktam meg között. Minden fogyókúra, esetleges edzőterem előtt és helyett, először el kell tudni fogadni, hogy a túlsúly nem víz, hogy nem lehet a levegőtől hízni, és a túlsúly fenntartása, tehát a nem fogyás is csak és kizárólag úgy lehetséges, ha az ember folyamatosan és rendszeresen többet eszik a kelleténél. Ettől függetlenül van aki könnyebben hízik, vagy nehéz a csontja, erősebbek az izmai, pajzsmirigy beteg stb. de ez az össz túlsúly max 8% teszi ki! - sajnálom, magamnak is neked is azt tudom mondani, meg kell tanulni szép lassan, 6-12-18 hónap alatt kevesebbet enni, és tudatosítani a kalória bombákat, nem tv előtt enni. és főleg helyesen enni. Azonnali nagyobb változtatás csak hátrafele sülhet el!!!! - és akkor látszólag egy kis önmegtartóztatás miatt nem megy a munka. A mozgás is jó és fontos, ha sokat emelsz munka közben akkor már a nyújtás elég lesz, de sajnos a rendszeres mozgás is csak max 25-30% tud a fogyási eredményhez hozzá járulni, ha már csökken a folyamatos kalória bevitel! tehát a heti 3x edzés is csak fenntartó, önmagában nem fogyaszt, ahogy a fizikai munka sem. Annak lehet éhség csökkentő hatása, ha valaki mozog munkában vagy edzésben egy nagyot és a felszabaduló "jó hormonok" miatt jó érzés, kellemes fáradtság és kisebb étvágy van. a ki nem kerülhető nulladik lépés a fogyás elején, annak elfogadása, hogy többet eszek ha kövér vagyok, mint amire szüksége van a szervezetemnek, és aki ilyen túlsúllyal rendelkezik, mint te is, de én is, ami már mindenképp a plusz 10 kiló felett van, az bizony évek, míg szép lassan halad fentről a normál érték felé, az egészség felé. És még egy közhely, ami szintén halál idegesítő, de sajnos igaz, gyors fogyás sincs... -lassú, megfontolt, tudatos, egész életvitelt átállító fogyás van.
márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hiába tartasz ki, ellentmondasz a biológiának. Én 24 éves koromig voltam túlsúlyos. Egész óvodás koromtól. Mert sose senki nem tanította meg hogy mi egy ember adagja és ezáltal mindig túl sokat ettem. Utána kiszámoltam és leadtam a 28 kilót. Előtte nyván fogtam genetikára meg minden másra is de nyilván ahogy nálad is, itt is a túl sok evés vtmolt a gond.

Amúgy már 5en válaszoltunk a kérdésedre, és jé, ugyanazt. Lehet el kéne gondolkozni hogy igazunk van. A másik lehetőség kövérnek maradni

márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Már mindenkinek leírtam de leírom megint.

Nem eszek sokat.

Kevesebbet eszek mint egy átlagember.

Próbáltam ennél is kevesebbet de nem bírtam a munkát. Hamar elfáradtam, szédültem.

Nehéz ezt megérteni?

Úgyhogy ezt a vonalat el kellene végre felejteni.

márc. 28. 09:32
 16/18 anonim ***** válasza:

Mikor fogod megérteni hogy fogalmad sincs mennyit eszik egy átlagember? És ha kevesebbet ennél nem lenne 30 kg tulsulyod?

Tessék végre megérteni mert sokszor leírtuk

De ha te tudod miért van a tulsulyod mer5 nyilvan szerinted mi hülyék vagyunk akkor minek kérdezted? Szüntesd meg ami miatt szerinted van

márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Számold ki a napi kalóriaszükségletedet és nézz utána a kalóriadeficitnek. (Google segít). Az, hogy hány adagban eszel, a kalóriabevitel szempontjából nem fontos (emésztésben igen). Egy evésre meg lehet enni 2000 kcalt is, ami egy megszokásnál simán nem érezhető sajnos. Vezess étkezési naplót, de a kalóriabázis app is segít a naplózásban és számolásban.
márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló unásig nyomja a kalóriadeficites baromságát mindenhol. Nem csak a kalória fontos, hanem a makro és mikrotápanyagok is. Hogyan áll össze az étkezésed? Mennyi fehérje, zsír, szénhidrát?

Létezik egyéni szénhidrát érzékenység, én első körben ezt próbálnám lejjebb csökkenteni, a legtöbb embernek ez szokott eredményeket hozni. Csökkentesd le először 120 grammra, ha nem fogysz, akkor mehet 100, 80, 60 gramm és nézd meg, hogy mi az, amitől stabilan fogysz. Neten találsz kalkulátorokat a szükséges napi fehérjebevitelre vonatkozóan, annál soha ne menj alább, a CH-t csökkentsd, nézd meg mennyinél fogysz, zsírból meg annyit adj még hozzá, hogy elérd a megfelelő napi kalóriakeretet.

A mikrotápanyagok is ugyanolyan fontosak, a tápanyag hiány is okozhat túlzott éhséget, hízékonyságot. Szó sincs róla, hogy napi 1500 kalória hamburgerből és sült krumpliból egyen értékű lenne egy 1500 kalóriás megfelelő mennyiségű makro és mikrotápanyagokat tartalmazó étrenddel.

Mikrobimot is érdemes lenne kivizsgáltatni a pajzsmirigy, inzulinrezisztencia mellett.

Mivel 30 kg súlyfelesgről írtál, itt már szóba jöhetnek fogyasztószerek, pontosabban éhségcsökkentő szerek is, mint pl a Saxenda.

márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!