Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szokjak le arról, hogy...

Hogy szokjak le arról, hogy feleslegesen eszek?

Figyelt kérdés

1200 kalóriát tartok egész nap.

Egy átlagos napom így néz ki:


6 órakor felkelek, elmegyek munkába, majd 11 óra tájékán van az első étkezésem, ami 100g csirkemell (sütve) és 200g tojásfehérje, ez ~280 kalória, 55g fehérje, 0g szénhidrát, 6g zsír


3 óra előtt van a második étkezésem, ami 250g zsírszegény túró és 200g alma, ami ~370 kalória, 40g fehérje, 38g szénhidrát, 8g zsír.


Ezután elmegyek edzeni, nehéz súlyzós edzést végzek, majd amikor hazaérek (este 7 óra), nekiállok elkészíteni a vacsorámat, ami 50g zab, 10g kakaópor, 1db 0% jogobella joghurt, ~250g paradicsom, 150g csirkemell (sütve), 30g ketchup, ez pedig: ~575 kalória, 58g fehérje, 54g szénhidrát, 10g zsír.


Minden nap ugyanezt eszem, mellé szedek vitaminokat, szóval, aki azzal jönne, hogy "egyhangú, vitaminhiányod lesz", az inkább ne is írja le. Tökéletes a vérképem, semmi bajom.


Azonban, amikor eljön az este, valahogy mindig másnap reggelre az 1200 kalóriából 2000 lesz, rosszabb esetben 2500... Pedig az 1200 kalóriától sem vagyok éhes, bármennyire hihetetlen. Felkelek éjszakénként, de ez nem az 1200 kalória miatt van, mert, ha 3000 kalóriát eszek is ugyanúgy felébredek vagy 5x 1 éjszaka alatt. Gyerekkorom óta így alszom.


A munkám irodai munka, de sokat járkálok és mindenhová gyalog megyek, nap végére 12-13km séta összejön, ami az okosórám szerint kb. 17-18 ezer lépés.


Nem annyira fontos fogynom, mert jól érzem magam, 3 éve edzek és elég komolyan veszem, azonban egy 5-6kg mínusz nem lenne rossz. 170cm, 82kg vagyok, férfi. Voltam már 68kg is és valahol 70-73kg között van az ideális tartomány nekem, ahogy észrevettem.


Milyen ötleteitek vannak arra, hogy ne egyek feleslegesen? Ha nem otthon vagyok, akkor egész nap kibírom étel nélkül, de amint nem csinálok semmit, szinte unalomból eszek. Az az ötlet, hogy egyek többet, nem fog beválni, mert akkor is +500 kalóriában vagyok, ha 3000 kalóriákat eszek.. Tehát 3000 napközben és +500 mindig rájön éjszaka..



márc. 29. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Az már pusztán az akaraterőd kérdése. Nevetséges vagy nem, én motivációs idézeteket szoktam olvasgatni az interneten ennek a problémának az orvoslására.


Kösd le valamivel otthon is a figyelmed, olvass, nézz filmet, stb.


Gondolj arra, hogy miért jöttél el idáig.

márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Mi ez az 1200 kalória mostanság? 4 éves gyerek napi adagja... nem csoda hogy éhes vagy, emeld meg a keretedet annyira, amennyi valóban kell.
márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Az akaraterő jó ötlet, csak az a baj, hogy akkora étvágyam van, mint 10 embernek összesen + ezt még szorozd meg 10-zel..


#2 Olvasd el mégegyszer, amit írtam.


Bármennyire emelem, mindig jön +500..

márc. 29. 15:17
 4/5 anonim válasza:
Nemed, korod?
márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Utolsó előtti bekezdés.
márc. 29. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!