Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le arról, hogy...

Hogyan szokjak le arról, hogy ne egyek "feleslegesen"?

Figyelt kérdés

Ez az, amit meggátol a fogyásban.


Akárhányszor kimegyek a konyhába, valamit biztosan eszek, egy kis falat ez meg az, amivel nem is lenne probléma, mert beleszámolom a keretembe, viszont ez éjszaka is megtörténik. Felkelek, eszek, felkelek, eszek és nem értem miért, mert egyáltalán nem koplalós kalórián vagyok.


Oké, akaraterő, de ezen kívül bármi ötlet?



nov. 5. 18:24
1 2
 1/13 anonim válasza:

Ha édesség az a "kis falat", megteheted, h egyszerűen nem tartasz otthon. Ha annyira kell az a kis plusz cukor, elmész a boltba, v sütsz vmit (utóbbi egyébként tök buli tud lenni).

Segíthet még, ha naplót vezetsz arról, amit eszel, mert akkor "nyoma marad" a bűnözésnek, és nehezebben visz rá a lélek.

nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Megiszol egy pohár vizet. Aztán kettőt. Ha még mindig be akarsz valamit kapni addig csináld hogy ne tudj.
nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Senior Séf ***** válasza:
80%
Tartsál otthon leveles zöldséget, és valahányszor nasizni támad kedved, csipegessél abból. Azzal, amit most csinálsz, az a baj, hogy a nasiddal az egekbe küldöd a vércukrodat, ami aztán ugyanolyan gyorsan le is fog zúgni. Ez stresszfaktorként funkcionál, amitől a mellékvese kortizolt termel, ami viszont újabb gyors cukor-segélyért kiált. Ezért ébredsz fel éjjelente is.
nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

A korlátlan vízfogyasztás akár káros is lehet.

Egyrészt fölöslegesen terheli a szervezetet, másrészt kimossa az értékes tápanyagokat.

Bizonyos vesebetegségeknél pedig egyenesen tilos.

nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3#


Az már feltűnt, hogy akár hányszor felkelek rendszerint mindig az édes dolgokat kívánom. Vércukrot még nem mértem, de a következő alkalommal felkelés után mérni fogok vércukrot is, mert már nagyon elegem van ebből..

nov. 5. 18:53
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
#4 6 liter a halálos. De nem hiszem hogy annyit meg kéne igyon hogy kibírja az edessegek nélkül.
nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Akaraterő.

Vagy csinálj szabályt. Csak akkor eszel ha megterítesz és leülsz az asztalhoz. Így nem lesz kedved.

Másik hasonlo modszer a kajanaplo. Mindent fel kell irni amit megeszel. Nem lesz keved a konyhaba egy falat nassolas miatt elovenni megint a listat es felirni.


Egy harmadik a fogmosas. Minden foetkezes utan megmosod. De a tul sok fogmosas karos is lehet, foleg az elejen megy.

nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Heti nagy bevásárlást tartok és csak annyi kajám van itthon, ami a hétre kell, ha előre zabálok, akkor sem csúszok ki a kcal-ból és néhány éhezős előrezabálád után megtanultam nem előrezabálni…


Plusz pl tv melletti nasi is bele van kalkulálva a kajámba, sőt napi szinten kötelezően van tv nasim…

Ez most éppen 50gramm pisztácia, 100gramm tökmag

nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8#

Én is bele kalkulálom a dolgokat, csak az a baj, hogy így nap közben max 1200 kalória fér bele, a maradék 400-500 kalóriát meg mindig meg krll hagyni a teljesen felesleges éjszakai nassolásokra, ami kb. csak az unalom éves kategória.

nov. 6. 09:59
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Éjszaka aludni kell.
nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!