Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudtatok minden deka...

Hogy tudtatok minden deka felesleget leadni magatokról?

Figyelt kérdés
Nekem az utolsó kilók nagyon ragaszkodnak, sehogy sem tudom leadni. Olyan 5-6 kilóról van szó.
2022. nov. 22. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Kalóriadeficittel. Az utolsó 5-6 kilóra sem vonatkoznak más biológiai szabályok. A kérdés inkább az, hogy tényleg van-e még rajtad 5-6 kiló felesleg, vagy egy kialakult testképzavar miatt nem látod be, hogy végeztél.
2022. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
163 cm, 62 kiló, igen szerintem még van felesleges
2022. nov. 22. 11:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Felesleg*
2022. nov. 22. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Normális a BMI-d, tehát ha még mindig nem vagy elégedett a testeddel, akkor egy edzésnek, alakformálásnak több értelme lenne, mint további kalóriadeficiten alapuló diétának, de fotó nélkül nem igazán lehet mit mondani.
2022. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

A minden deka felesleg szerintem nem a legmegfelelőbb ide. Nem bántásból, csak nekem egyből a testépítők, bikini modellek ugranak be, az meg nem túl reális cél. Másról nem is beszélve. Viszont amit te írtál, az abszolút reális is lehet.

De a kérdésedre válaszolva, deficit, mozgás. Sokan esküsznek rá, hogy az utolsó kilók némileg megemelt kardióval könnyebben lemennek. Valamennyire meg tudom erősíteni, amikor nyáron futottam, valóban sokat vékonyodott a combom (körte alkat vagyok, szóval nálam nagy szó, ha a lábam vékonyodik). A másik fele a dolognak, hogy ahogy csökken a testsúlyod, a fogyás is kisebb mértékű lesz, ha nem mész extrémitásokba, amit nem ajánlok, mert a kilók nem érnek ennyit. Szóval kitartó, moderált deficit, mozgás, és borzasztó sok türelem. Én kb 3 kilót akarok még leadni, bár inkább centikre, meg látványra megyek már, ha a súlyom marad, de elérem azt az alakot, amit akarok, nem fogok sírni :D

2022. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Önfegyelemmel, önuralommal.
2022. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Vannak ennél fontosabb dolgok az életben.
2022. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az utolsó kilókat azért a legnehezebb leadni, mert tudod, hogy azok az utolsó kilók. Mármint, alapból már alig várod, hogy "vége legyen", illetve mire leadtad az azelőtti kilókat, addigra már lelkileg belefáradtál. Szerintem sokkal nagyobb önuralom kell az utolsó kilókhoz. Az utolsó kilókra tényleg nem vonatkoznak más szabályok, az is ugyanúgy kalóriadeficittel lemegy, csak szerintem sokan már belefáradnak addigra, legalábbis én ezt tapasztaltam. Lefogytam 40 kg-t, aztán az utolsó 10 kg-val küzdök már egy ideje, de már csak 3 kg maradt hátra kb. Sokkal nehezebb most már önuralmat gyakorolni az étkezés terén, nehezebb deficitben maradni.
2022. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. De rég nem is érdekel már. Nem fogok pár kg miatt koplalni, se túlhajszolni a szervezetem. Nem éri meg. Nekem jó a 67kg is a 175 centimhez. Akik meg emiatt lekövéreznek azok után, hogy pár éve még voltam 170kg is, azok szarjanak sünt.:)
2022. nov. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!