Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha az endokrinológus 150 gram...

Ha az endokrinológus 150 gram szénhidrátos diétát javasol, azt jelenti, hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

ápr. 16. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Minden tiszteletem az orvosoké, de kérlek menj dietetikushoz, ezt ne az endokrinológus döntse el. Engem az endokrinológus konkrétan dietetikushoz küldött, mert ez a dietetikus hatásköre, szakmája, neked is ezt javaslom.


De a dietetikus csak akkor tud segíteni, ha megvan a diagnózis.


Volt cukorterhelés, IR vizsgálat? Mit írt a leletre az endokrinológus, mi a diagnózis?

ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát azért mentem endokrinológushoz, mert néha sűrűbben jött meg a menstruációm. Csináltam vérvizsgálatot, ahol nagyon sok mindent megnézett. Nincs túlsúlyom, de nincs rendszer az életemben (nem eszek rendszeresen, sem egészségesen) és nem is mozgok eleget, szóval ezt már aznap megbeszéltük, hogy kell változtatni rajta. Én nekem akkor 180 grammot mondott, de azóta anyukám már 150 grammot mondott nekem, mint napi szénhidrát mennyiséget.


A vérvizsgálat majdnem minden eredménye megvan, a vércukorszintem rendben, de cukorterhelést, ir-t nem csináltunk. Az egyik hormonértékem van a határon, arra fogok kapni valami vitaminport, ami ha jól értettem, fogyni segít, meg ilyesmik, de nem gyógyszer csak valami kiegészítő. Nem értettem pontosan, hogy milyen diétáról van szó, jövőhéten érkezik be a d-vitamin eredménye, akkor fogok vele beszélni.

ápr. 16. 23:19
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Értem, akkor kérlek azt tartsd be, amit az orvos mond, a 180-asat. Anyukád gondolom nem endokrinológus vagy dietetikus, biztos jót akar, de ne írja felül kérlek az orvost.


Ha a D-vitamin alacsony lesz, akkor sem kell megijedni, szinte minden magyarnak alacsony. Majd kapsz rá napi egy tabletta D-vitamint.


Ha a 180 grammosat kell tartanod, nagyon javaslom a dietetikust. Pláne, ha a fogyás is cél. Bőven elég újdonság lesz a sport, és a folyamatos szénhidrát számolgatás, egészséges étrendet, ha nulla tudással rendelkezel erről, lehetetlen összerakni sajnos. Hagyd a szakemberre.

ápr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

igen, úgy értem, nem tudom, hogy anyukám félremondta-e, vagy az eredmények után mást mondott-e az orvos:)


Szedek D-vitamint, azt azért is néztük meg, mert szeptemberben alacsony volt.


Rendben, köszönöm! Mindenképp így fogok tenni.:)

Szerinted cukorbetegségre utal ez? Vagy inzulinvalamire? Egy barátnőm ezzel riogat, de ő "mindig mindent tud" valahogy, és már nem tudom, mit higgyek. Csak hát elég hipochonder vagyok...

ápr. 16. 23:35
 5/15 anonim ***** válasza:

Cukorbetegségnek vannak tünetei, nálad szerintem nem az lesz, főleg, ha az éhgyomri vércukor jó volt a vérvételen.


IR, inzulinrezisztencia az bárkinek lehet, és a tünetekből nem lehet könnyen azonosítani. Azért kell a terheléses, több pontos IR vizsgálat.


Ha arra gyanakszik az orvos, akkor kérni fog terheléses vizsgálatot.


Melyik hormonértéked van egyébként a határon? LH, FSH, TSH, T3, T4, progeszteron, tesztoszteron, ösztrogén?


A túl sűrű menstruáció nem hangzik jól, de biztosan segíteni fog a rendszeres sportos és egészséges étkezés.


Tudod a hormonháztartásra minden kihat, a stressz, ha nem alszunk eleget, ha nem sportunk stb. Így jelzi a test, a menstruáción keresztül, hogy valami nem oké, valamin változtass. Okos a női test, örüljünk neki, hogy időben jelzi, ha gond van 😊

ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi! Eddig nem mondta, hogy kér, de lehet a végén én fogok kérni:'D


Uuuh hát nem emlékszem, talán a tesztoszteron? Majd holnap megnézem.


Igen, igyekszem változtatni a rendszerességen. Most kezdtem az egyetemet, ami eléggé megborította a korábbi feszes napirendemet és egyáltalán nem sikerült kialakítani magamnak egyet... sem időben alvás kelés, sem időben étkezés. Mozgás meg sajna egyáltalán nincs, bár most már nagyon igyekszem magam rászoktatni. Emellett igen, a stressz is jelen van, meg kicsit sok szorongás.


Remélem, ezekkel tudok segíteni az okos kis női testemnek:D

Nagyon köszönöm a segítséget!<3

ápr. 16. 23:54
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Alacsony progeszteronhiány okozza a sűrűbb vérzést, ami egyenes mutatója a PCOS-nek, tekintve a problémás D vitaminhiányt-ami meg egyik fő jellemzője a Hasimotonak. Mindkettő kezeletlen IR. Csodálkozom, hogy a dokid nem küldött ilyen tünetekkel azonnal Inzulinvizsgálatra.
ápr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7es, ezt így, vérkép nélkül meg lehet állapítani a távolból? Ha ezt tudom, el se megyek orvoshoz.


Én úgy emlékszem, a progeszteron szintem rendben van. Az összes hormonértékem a normális értéken belül van. Mindenesetre holnap megnézem. Azt mondta az orvos, hogy olyan típus vagyok így a lelet alapján, aki könnyen és problémamentesen esik teherbe.


Elvileg minden rendben van a pajzsmirigyműködésemmel.


Viszont most már egyre inkább gondolkozom az inzulinvizsgálaton.

ápr. 17. 00:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha a progeszteronszinted rendben lenne akkor nem vérezgetnél.
ápr. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
te férfi vagy nő vagy?:D
ápr. 17. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!