Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Üdv mindenkinek! 4 hónapja...

Üdv mindenkinek! 4 hónapja volt akut hasnyálmirigy gyulladásom.6 hete vették ki az epehólyagomat. Viszont mostanában étvágytalan vagyok, hol milyen a széklet,nyomásra enyhén érzékeny a hasam, más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
A házi orvos dipankrint javasolt. Voltam laboron pár napja akkor ez volt az eredmény. Alfa-amiláz 45, CRP 2.6, fehérvérsejt szám 5.8, májfunkciók normálisak, glükóz 5.1,
ápr. 20. 08:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem tudnak az ilyen enyhe tünetekre megoldást. Ha egyértelmű és erős tünetei vannak valakinek, arra van gyógyszer meg szike.
ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Értem, hát köszönöm azért
ápr. 20. 09:04
 3/20 anonim ***** válasza:
Miket eszel?
ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Zsírszegényen és fűszerszegényen étkezek a gyulladás óta, és próbálok sokat mozogni.
ápr. 20. 10:24
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem eszek semmi disznó félét csak csirke, hal, pulyka, rizs, krumpli, nem iszok semmilyen szénsavasat, nem dohányzom, nem iszok kávét, se alkoholt, mindenből a zsírszegény verziót igyekszek enni, sajtokból, vajból stb, mindennap eszek gyümölcsöt és zöldséget. Voltam az SBO-n ott azt mondták hogy az epehólyag eltávolítás után nem ritkák ezek a tünetek, időbe telhet mire a szervezet alkalmazkodik. A dipankrint javasolták vagy epesavakat. Csak ugye az a baj hogy bármi ilyen van én rögtön a hasnyálmirigyre gondolok és stresszelek miatta.
ápr. 20. 10:29
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Az étkezésed amúgy jónak tűnik, ezt ne add fel. Valószínűleg tényleg időre van szükséged. A hasnyálmirigygyulladdást epekő okozta?
ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Volt egy nagy öszöm iszom a barátokkal decemberben, zsíros kaják alkohol de nem csaptam szét magam és rá pár napra jött ez a hirtelen erős fájdalom. 6 napot voltam kórházban, a professzorom szerint enyhe gyulladás volt bár ezt nem tudom miből szűrte le.Később ultrahangon kiderült hogy tele vagyok epekővel, ami ráadásul idült gyulladásban volt, de azt csak a szövettan mutatta ki így azt kivették. Úgy derült ki hogy január végén megfájdult a hasam, mentőt hívtam mert bepánikoltam hogy kezd begyulladni megint hozzá teszem közel se fájt annyira mint a gyulladás de megijedtem, vért vettek és a májfunkciók megemelkedtek de semmi egyéb bajt nem találtak.Mire levették a vért szinte teljesen elmúlt a fájás is. A professzor aki kezelt azt mondta ez bizony epekőre utaló jel volt hogy megindult de szerencsére nem okozott gyulladást. Elvégeztek pár nappal később egy ERCP-t és teljesen jó volt az eredmény viszont a hólyag tele volt apró kövekkel kb 10 darab így a doki arra jutott hogy a hasnyálmirigy gyulladásban közrejátszott az epekő mivel már volt epegörcsöm 1 évvel ezelőtt csak nem vették komolyan.
ápr. 20. 11:05
 8/20 A kérdező kommentje:
A családom szerint sokat stresszelek ami sajnos igaz is, de szerintem jogosan, de úgy érzem mindent megteszek hogy ne legyen rosszabb a helyzet, tényleg tartom szépen a diétát, semmi egészségtelen, még buborékos vizet se iszok csak sima víz és tea. Jah meg ráadásul van egy fél centis vesekövem is még azzal is mennem kéne orvoshoz.
ápr. 20. 11:09
 9/20 anonim ***** válasza:
Értem, akkor ez a több tényező vezetett ide sajnos. Az alkohol/dohányzástilalom nagyon fontos és a diéta is, ennyit tudsz tenni. Nyilván, ha nagyon rosszul vagy, akkor orvos. Az is lehet persze, hogy pszichésen is fáj, hiszen sokat foglalkozol vele és nyilvàn érthetően nem hagy nyugodni a dolog.
ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen itt öszejöttek a dolgok, sokat bosszankodtam azért is mikor könyörögtem az orvosnak hogy nézzék meg a hólyagomat mert már volt korábban egy pokoli fájdalmas görcsöm, és sok apró kő is volt, azt mondja a doki hogy hát a CT nem mutatott követ, pff na mondom köszönöm, aztán elmentem ultrahangra és azonnal kiderült hogy tele vagyok kővel akkor gyors vissza a professzorhoz aztán elnézést kért, a CT leletre hagyatkoztak. Mikor legutóbb voltam egyébként pozitív véleménnyel volt. Mondta hogy szépen tartom a diétát sajnos túlsúly is van, volt, de már 26 kilót fogytam. Jövőhéten lesz ultrahang meg labor aztán megyek a professzorhoz is, kíváncsi vagyok mit mond.
ápr. 20. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!