Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért javasolja az okostányér,...

Miért javasolja az okostányér, hogy az étkezés fele mindig gyümölcs és zöldség legyen?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy a gyümölcsöt és zöldséget nem tanácsos egyszerre fogyasztani, mert a gyümölcsöt sokkal hamarabb megemésztjük és a zöldség addig csak úgy pang bennünk. Sőt, az okostányér ajánlásával ellentétben szerintem napi 1 db gyümölcs bőven elegendő a magas cukor és szénhidráttartalom miatt, zöldséget viszont lehet enni kb korlátlanul. Ti mit tudtok/gondoltok erről?

ápr. 23. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"gyümölcsöt és zöldséget nem tanácsos egyszerre fogyasztani, mert a gyümölcsöt sokkal hamarabb megemésztjük és a zöldség addig csak úgy pang bennünk"

Rég olvastam ekkora ökörséget.

"1 db gyümölcs bőven elegendő a magas cukor és szénhidráttartalom miatt"

A gyümölcsökben található természetes szénhidráttartalom és fruktóz semmilyen egészségügyi kockázatot nem rejt. Ha nem vagy diabéteszes, akkor ezekkel nem kell foglalkoznod. Minden dietetikai vizsgálat szerint minél több gyümölcsöt fogyasztasz, annál jobbak a fiziológiai kilátásaid.

"zöldséget viszont lehet enni kb korlátlanul"

Korlátlanul semmit nem lehet enni, mert a tartós kalóriatöbblet hízást eredményez, de a zöldségekben valóban olyan kevés a kalóriaérték, hogy nyugodtan fogyaszthatod nagy mennyiségben, csak előnyét fogod tapasztalni, hátrányát nem.

ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az okostanyer nem egy napra mutatja meg, milyen aranyban kene enni?


A gyumolcsrol amit irsz kerdezo, full hulyeseg,de mar leirtak elottem.

ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a gyümölcsöt és zöldséget nem tanácsos egyszerre fogyasztani, mert a gyümölcsöt sokkal hamarabb megemésztjük és a zöldség addig csak úgy pang bennünk. - juj, ne. Kérlek, ne!


Ez ilyen feminás bromság, aminek semmi alapja. Mint ne egyél együtt gyümölcsöt és tésztafélét mert "szétrohad a gyümölcs" :D


Kezdj el normálisan tájékozódni és ne nlc meg társai bullsh.t magazinokból.

ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyes leírta.

Az geszseges valtozatos etkezes alapja a napi 500-700 gramm zoldseg ew gyumolcs, picit tobb zoldseggel es gyumolccsel.

Mindent megragsz, lenyelsz, mar a nyalad elkezdi emeszteni, nem pang benned a gyumolcs semmilyen formaban, szo szerint barmikor lehet enni

ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez azért is butaság, mert a gyomrunkban nincs kategóriás különbség gyümölcs és zöldség között. :D Vegyük például a paprikás krumplit és a bologna-i tésztát. Egyszerre van bennük paradicsom és paprika. A paradicsom valójában gyümölcs, közben még fűszernövényekkel dúsítjuk és a paprika pedig egy eléggé érdekes helyzetben is van... Ezt a szervezetünk így tudja? Nem. :D Már alapból az butaság, hogy külön neveztek el gyümölcsöket a termésekről. Lehetne minden zöldség és nem lenne gond kategorizálással.


Egyébként egykoron szerintem marketing-fogás volt a napi 500-700 gramm gyümölcs és többnyire indokolatlan. Legalábbis megfelelő zöldséges-gyümölcsös-rostdús étkezés mellett. Szinte soha nem fogyasztok ennyit és a B-vitamin szintem égig szaladt tavaly nyáron.

ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!