Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az normális ha sokat eszek...

Az normális ha sokat eszek hánytatom magam ?

Figyelt kérdés

Ritkán fordul elö de sokkal jobb hogy tudom nem fogok töle hízni ez már bulimia?

165cm/55kg

Szerintem nem vagyok sovány söt...


máj. 13. 18:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt meg hozzá tennem hogy 20kg fogytam ezzel 1 éve
máj. 13. 18:47
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Felteszem, lány...


Félő, hogy az lehet...

máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
16
máj. 13. 18:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nomális.
máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Én bár sosem hánytattam magam, viszont testképzavaros vagyok. Hánytatáson én is gondolkodtam már, de utánanézve rájöttem, hogy hosszútávon nem igazán tud segíteni.


A 20 kg egy elég szép eredmény, bár nem tudom mennyi egészségügyi következménye lett ennek.

Viszont érdemes lenne inkább ezen a ponton módszert váltanod. Persze mondhatnám azt is, hogy jó vagy így, fogadd el magad, de tapasztalatból tudom, hogy ez nem így működik. Azt viszont tudom, hogy a hánytatás ezen a ponton már nem fog tovább segíteni.

Amivel a leghatékonyabban lehet fogyni, az a mozgás, és az egészséges étrend. Én személy szerint futottam, és amellett, hogy mentálisan sokkal jobban éreztem magam, hisz mozogtam, tettem az egészségemért, és büszke lehettem magamra, emellett még a célomhoz is közelebb kerültem.

Nem tudom, hogy vannak-e falási rohamjaid, (nekem pl néha vannak), de próbáld meg inkább fejben türtőztetni magad. Nagyon nehéz, de nem lehetetlen. Remélem jobban leszel :)

19/f

máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Jaj! Szükség van jó pszichológust keress, mert egyedül nem fog menni. Nagyon sokan szenvednek hasonló betegségben, anorexiában is. Ne engedd, hogy romoljon az állapotod, mert ez nagyon gyorsan be tud következni.

Nézegess képeket,olvass cikkeket! Kórházba ne kerülj!

máj. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, azonnal fordulj orvoshoz ezzel, pszichiáter, pszichológus!
máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ez bulimia
máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Hogy lenne már normális, bulimiás vagy, sürgősen hagyd abba, mert komoly egészségügyi hatásai lehetnek. Többek között: "a savas gyomortartalom károsítja a fogzománcot; a hányás nyelőcsőgyulladáshoz, a hányás okozta kálium- és egyéb elektrolithiány szívproblémákhoz, sztrókhoz és kiszáradáshoz vezethet. Mindemellett a kitágult – súlyos esetben kirepedt – gyomor emésztőszervi problémák, a sorozatos hányások miatt ritkuló emésztés nyomán pedig bélrenyheség alakulhat ki."
máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bulimiás vagy, súlyos testképzavarral. Ha így haladsz, belehalhatsz.


Abbahagyni úgysem fogod, mert ez már egy "életstílus" és az agyad is erre kondicionálódott, de egy jó pszichiáter segítHET.


Vagy nem. Én 10 éven át voltam bulimiás, mert nem tudtam leállni. Cserébe majdnem belehaltam.

máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!