Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van a májnak (libamáj, kacsamá...

Van a májnak (libamáj, kacsamáj, csirkemáj, stb. ) valamilyen negatív hatása az emberi szervezetre? És ha van, akkor mi az?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ma hallottam olyantól, aki 3 hétig volt kórházban és hallott ezt-azt, hogy a máj a legkárosabb az emberre, mert azon megy keresztül mindenféle méreganyag, stb. És mi ezt ugye megesszük, húslevesben vagy rántott májnak, stb...
2010. okt. 31. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami és biztosan nagyon hizlal is.
2010. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy az igaszság tartalma, mondjuk én nem is nagyon szeretem a májat.
2010. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nem ez,amit írtál.Rengeteg a hugysavtartalma,amitől a köszvényeseknek,fájhat a lába,a nagyujja,a térde ,szóval az izületei.

Az egészséges embernek hasznos,a benne levő vitaminok miatt.

2010. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A rántott májban a panír hizlal, ne parázz, a kcaltartalma 100gramm/130 kcal :D Szóval semmi :)

Amúgy finom és jó is, és fehérje és husi és egyed nyugodtan mert nem ettől fogsz rákot kapni.

2010. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ó eszem én ugyanúgy :) csak gondoltam megkérdezem :) Köszi mindenkinek!
2010. okt. 31. 19:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de ez egy sületlenség,amit állitanak,hogy káros!Ha nyersen eszed tuti,de pl kirántva nem hiszem!Én imádom a rántott májat,a resztelt májat és semmi bajom,élek virulok!!:)
2010. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem haragszom én, meg gondoltam is, az emberek hajlamosak mindenféle baromságot elhinni, ami rossz :)
2010. okt. 31. 19:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

" A máj valóban tartalmaz méreganyagokat, azonban a felnőtt emésztőrendszer már képes ezeket hatékonyan feldolgozni.

A máj emellett számos pozitív tulajdonsággal is bír, pl. nagy a vas-és vitamin tartalma. "

Egy orvos válaszolta ezt, egy hasonló kérdésre, szóval nyugi :) Én is nagyon szeretem a májat és sokat eszem belőle.

2012. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet abban sok igazság,hogy méreganyagokat tartalmaz:szűk ketrecben tartják,ki tudja milyen táppal etetik,gyógyszerezik.De,ugyanezek a méreganyagok az izmokban,tehát a húsában is megtalálható.Tanulság;legjobb a SAJÁT.Csak sokan lakunk panelben.
2014. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!