Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hányszor étkezik 1nap? Milyen...

Hányszor étkezik 1nap? Milyen gyakran fogyaszt zöldséget, gyümölcsöt, húst? Mennyire jellemzőek a hagyományos és az egészséges ételek? Melyek ezek? Erősen fűszeres ételeket fogyaszt? Odafigyel a só és a zsírmentes fogyasztásra?

Figyelt kérdés

Ezen kívül kor, nem, iskolai végzettség, étkezés helye, ha van betegség, allergia.

Előre is köszönöm, hogy segítenek a szakdogámban.


2010. nov. 3. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Állj ki az utcára, vagy járj utánna, ne itt keresgéljél. Mindenki járja végig a szamárlétrát.
2010. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

napi 5-6

minden nap

vegyesen jellemzőek

fűszeresen bizony

és nem figyelek a só fogyasztásra, csak a zsirra, mert utálom az ízét...

15/L szivesen

2010. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyszer max kétszer. nem figyelek oda mit, ami van, és sok fűszerrel. húst és zöldséget mindig, gyümölcsöt sajnos ritkán.
2010. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

-4-5ször/nap

-zöldség-gyümölcs minden nap minden étkezéshez, húst soha (halat csak, bár az megoszlik,h hús-e vagy sem...)

-egészségesen étkezem

-nem fűszerezek

-sót nem használok ha nem muszály

-zsírt is csak minőségit, a legszükségesebb mennyiségben


26/L, étkezés helye:ahol vagyok (sajnos sokszor futtában,nincs idő megadni a módját :()

2010. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Csak egy jó tanács: szerintem ha konkrétabb kérdéseket teszel fel (esetleg Google doksiban: [link] ), többen válaszolnak és a válaszokat is jobban tudod használni. Mindenesetre válaszolok ezekre, remélem ilyesmire gondoltál.


1. általában 3-szor étkezem egy nap

2. húst heti 1-2-szer eszem maximum, zöldséget napi többször, gyümölcsöt néhány naponta (de ha épp érik valami a kertben akkor nagyon sokat és gyakran :P)

3. Vegyesen eszem "hagyományos" és "egészséges" ételeket, mikor mit sikerül. Ha van időm, szívesen főzök, ha nincs akkor elvagyok egész nap kekszen is.

4. Mindenfélét eszem, soroljam fel?

5. Szeretem a fűszeres ételeket, gyakran eszem is ilyeneket (főzök magamnak illetve kínai, indiai, török... kifőzdékben)

6. Nem kifejezetten figyelek rá, de mivel nem nagyon eszem húsos ételeket, így a kifejezetten sós-zsíros kaják is kiesnek

7. 20 éves nő vagyok, egyetemista, legmagasabb fokú végzettségem érettségi, betegségem illetve allergiám nincs

2010. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. 4-szer.

2/a: Hetente 3-szor

2/b: minden nap

2/c: hetente 2-szer.

3: Mind a 2 jellemző, de inkább az egészséges ételek.

4: Saláta, csirkehús, hal, stb.

5: Előfordul.

6: Igen.

7: 16

8: Fiú.

9: Most járom a 11. osztályt.

10: Itthon.

11: Laktózallergiám (nem tudom meginni a bocitejet, de a boltit meg igen, szóval nem tudom mi van) van, semmi más.

2010. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Petruuus válasza:

Szia! :)


Lehet, már nem aktuális, de hátha. :)

Naponta 3-4x étkezem.

Próbálok minél több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani. Általában minden reggel gyümölcsöt eszek (jó sokat! :D ) és az ebéd mellé általában valamilyen zöldséget.

Húst mostanában nem eszek sűrűn, nem kívánom. Szóval olyan heti 2x.

Próbálok egészségesen étkezni, tehát mellőzöm a félkész ételeket, inkább zöldségeket, gyümölcsöket, és csirkemellet eszem. Olívaolajat használok.

Odafigyelek a zsírmentes fogyasztásra, de sajnos néha szerintem túl sósan étkezem.


Egy 18 éves leányzó voltam, most érettségizek, és általában itthon étkezem.

2011. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!