Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz, hogy az anorexiások...

Igaz, hogy az anorexiások teljes koplalással képesek akár 2 hét alatt 10-12 kg-tól megszabadulni?

Figyelt kérdés
NE oltsatok, a kérdés elméleti.Mégpedig azon okból, hogy a barátnőm fejébe vette, hogy pár hét koplalással eléri a kívánt álomalakot.Tisztában vagyok vele, hogy ez a fogyás nem valódi, főként izomból és vízből történik, s nem zsírból, éppen ezért olyan könnyű visszaszedni.Azt is tudom, hogy egy bizonyos ideig szinte napi 1 kg-t fogy így az ember(egy másik bartnőm az anorexiája kezdetén 1 hét alatt 7 kg-val lett kevesebb), de egy idő után ez lelassul, megáll.Viszont ha tényleg sikerülne koplalnia 2 hétig, ilyen sokat ledobna?Már így is viszonylag vékony, de nem anás, alkatilag ilyen.De nagyon-nagyon elszánt, és kinézem belőle, hogy megcsinálja=S Sikerülhet véghezvinnie a tervét, ha pszichésen nem beteg, nincs erre hajlama?Szóval ha nem veszélyeztetett, akkor is előfordulhat, h ilyen sokat kibír evés nélkül, vagy ez csak azoknak sikerülhet, akik hajlamosak az anorexiára?Szóval mennyire kell aggódnom?
2009. jan. 8. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha vékony, és mégis koplalni akar, akkor ott bizony már testképzavar van... Mindenképp le kell beszélni róla, ha semmiképp nem hallgat a jó szóra, pszichológus.

Ha duci lenne, akkor valami egészséges diétára és MOZGÁSRA kéne rávenni... De írtad, hogy vékony.

2009. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha nincs súlyfeleslege, akkor kizárt, hogy ennyit képes fogyni. Nem éri el a 2 hetet és közben rosszu lesz.

Ha ilyen megfordult a fejében, akkor pszichésen IGENIS beteg. Egy torz képet lát a tükörben, pedig vékony....Lehet azt mondja majd, hogy ráhagyta ezt a drasztikus fogyókúrát (ami már inkább éhezőkúra), de általában ez nem igaz. Komoly orvosi ellátásra lesz szüksége.

Petranova

2009. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha van mibol fogynia, akkor letud fogyni ennyit, mint amit irtal. De azt irod, hogy amugy is mar vekony. Akkor eleve nincs mar mibol fogynia 12 kb.

Nekem egy ismerosom nagyon nagy csaladi okok miatt, tehat az idegtol nem tudott enni, 1 honap alatt 20 kg fogyott le. Nem szedte vissza, utana mar osszeszukult a gyomra, es vigyazott nagyon.

De teljesen mas ugy fogyni, hogy nem tudsz enni, mint ugy, hogy nem akarsz. Nagy kulonbseg.

Szerintem aggodhatsz miatta, hiszen ha mar eleve vekony, akkor veszelyes.

Es mi lett a masik anorexias baratnoddel, aki 1 het alatt 7 kg fogyott, most hany kg?

2009. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Én sosem voltam anorexiás, mégis két alkalommal is fogytam 2 héten belül 10 kg-ot. Nálam a stressz okozta.
2009. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Én nem egyszer tettem ilyet mint amit a barátnőd készül, de nekem étkezési gondjaim vannak...Nem egyszerű koplalásról van szó, hanem iszonyatos zabálásról ami napokig tart majd a bánat és az éhezés... Viszont volt olyan időszakom, hogy nem faltam és mégis drasztikus fogyásra vágytam bár nem vagyok annyira kövér 167/50 és akkor majd két hétig éheztem amit nem tehettem tovább mert többször is összeestem és nem voltam képes dolgozni sem mert annyira erőtlen voltam... Tehát őszintén nem ajánlom senkinek mert úgy tönkreteheti a "siker" a szerv ezetét, hogy egymaga talán sosem épül fel!
2009. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Én egyszer 2 hét alatt fogytam 10 kg-ot, csak kefírt ettem és minden nap tornáztam 45 percet. baromi egészségtelen volt!
2009. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Mikor ilyen drasztikus fogyásról hallok, mindig megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy mit szólt a család? Nem próbált lebeszélni, segíteni?

Petranova

2009. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Család...hát sajnos ez egy olyan betegség, aminek kialakulásában elég nagy szerepet játszik a családtagok egymáshoz fűződő viszonya, így pont a családtól nem lehet igazi segítséget várni.Egyik kommentelő kérdésére válaszolva a másik anorexiás ismerősöm brutális állapotban van:( Elég magas, 173-174 cm, és ehhez mindössze 45 kg.


MÉg az lenne a kérdésem, hogyha most sikerül egy kis önbizalmat öntenem belé, és lemond az "elfogyási szándékáról", akkor már meg is van oldva a probléma?Nem hinném...úgy gondolom, ha ez egyszer már rögeszméjévé vált, ideig óráig eltéríthető talán, jobb belátásra bírható, de hosszú távon ez nem megoldás, mert mindig "ki fog újulni a tettvágy".Igazam van?Vagy van rá esély, hogy elő sem kerül többé a téma?

2009. jan. 8. 21:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg elszánt akkor csekély az esély arra, hogy jobb belátásra bird oly módon, hogy többé ne is merüljön benne fel a koplalás gondolata... Hiszen gondolj csak bele nem állhatsz mindig mellette mikor tükörbe néz, ő pedig továbbra is azt fogja látni amit...mégha talán nincs is igaza...de örülhet hogy ilyen rendes barátnője van aki ennyire próbálja megvédeni...de sajnos ettől többet te sem tehetsz!
2009. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer fogytam 3 hét alatt 14 kg-t, mert elkaptam vmi csúnya vírust, és három hétig ment a hasam meg hánytam. Ha valamit ettem az 5 percen belül ki is jött belőlem.
2011. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!