Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízhatok ha Béres...

Hogyan hízhatok ha Béres cseppet nem szedhetek autoimmun betegség miatt? SOS

Figyelt kérdés

Crohn betegségem van, nehezen szívódnak fel az ételek is, Béres cseppet nem szedhetek, mert immunrendszergyengítő gyógyszert szedek a betegségemre. Mit csináljak, hogyan hízzak?

172 cm magas vagyok és 52 kg, 17/L

Kösyönöm!


2010. nov. 30. 14:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez a legnagyobb probléma, hogy a gyógyszerrel gyengitik az immunrendszered. Szerintem először egy probiotikumot kellene szedned pár hétig, hónapig, hogy elősegitse a vitaminok felszivódását, majd lehetne ujra az erős vitaminnal próbálkozni. Mi ezt javasoljuk, ha valakinek felszivódási problémái vannak, próbáld meg, nincs vesztenivalód, hátha ez a megoldás.
2010. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Dr. Nagynak üzenem, örülök hogy egyre több orvos ismeri el a nagydózisu vitaminok hasznosságát, és ez nem csak a Lenkei félére vonatkozik, hiszen most már nagyobb a választék ilyen készitmények közt. Tapasztalatom az, hogy sok beteg el sem meri mondani az orvosának hogy mitől javul, mert az orvosok többsége nem ismeri el a vitaminok jó hatását. Ezért inkább nem beszélnek róla, felirják nekik továbbra is a gyógyszereket, de nem váltják ki azokat, hanem szedik a Lenkeit tovább. Ugyhogy a kérdezőnek azt javaslom, hogy ne adja fel a próbálkozást, mindenképpen meg lehet találni az ő számára hatásos vitamint, és akkor neki sem lesz szüksége már a gyógyszerekre. Persze mi sohasem mondjuk azt, hogy hagyja abba a gyógyszereket, mert ezt nem tehetjük, viszont arra felhivhatjuk a figyelmét az illetőnek, hogy tájékozódjon orvosától a gyógyszerek mellékhatásait illetően. Erre az orvosának kötelessége válaszolni, és őszintén elmondani hogy milyen problémákat okozhat pl. ebben az esetben az immunrendszer gyengitése. Ha ezt vonakodva, vagy egyáltalán nem teszi meg, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy esetleg egy másik orvost kellene keresni, aki lelkiismeretesebben végzi a munkáját. Mert szép számmal akad ilyen. Sok sikert!
2010. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem, ha a gyógyszerrel gyengitik akkor pont hogy kellene a Béres csepp hogy azzal szintre kerüljön. De persze az orvosoknak nem érdekük hogy jobban legyél. Ők csak felirják a maguk kis gyógyszereit, amiktől egyre lejebb csúszol a lejtőn. Sajnos tönkreteszi a szervezetet az ilyen gyógyszer, én sok évig szedtem szteroidot és rengeteg egészségügyi problémám volt tőle. A végén már annyira padlón volt az immunrendszerem mint a HIV betegeké, heteket feküdtem egy kis náthával is nem is szólva a candidáról és az egyéb kórokozóktól amik az immunrendszer gyengülése miatt előretörnek és súlyos gondokat okoznak. Szisztémás candidiazisom volt emiatt, pedig én csak belélegzős szteroidot használtam nem tablettásat. Ez a kezelés sokáig igy nem folytatható az biztos mert tönkre mész bele.
2010. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Főleg ilyen fiatalos, te jó ég!! Nagyon sajnállak! :(

Én is 12 éves koromtól 21-ig szedtem a szteroidot, 20 évesen amikor az egészségem, életminőségem, közérzetem a béka segge alatt volt azt mondtam köszönöm ebből elég nem akarok emberi roncs lenni és kértem valami más fajta gyógyszert. Sajnos vannak olyan betegségek mint amilyen a miénk, hogy a szterod szinte az egyetlen ami jó rá igy elöbb utóbb nekem is vissza kell térnem rá. De mégse mindegy hogy közben volt szünet vagy nem..

2010. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Amúgy a Crohn betegségem olyan, hogy túlműködik az immunrendszerem, hogy már beteg leszek tőle, ezért kell lenyomni, ami Imuran-nal lehetséges, ezért nem lehet immunrendszert erősíteni nálam, mert akkor beteggé tenne.. :( amúgy mindent kipróbáltunk már, akupunktúrát(kb 40-50ezret költöttünk rá, semmi eredmény..), aloe vera gélt(rosszabbul lettem tőle), jelenleg Aloe vera activatort szedek, meg propolist a forever living termékcsaládból, iszonyú drága, havi 35ezer körül van.. elmúlt már a napi 5x-i hasmenésem, de hízni akkor se tudok.. :(
2010. dec. 7. 14:20
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értetted meg amiről irtam korábban. Pront az a baj, hogy bemesélik neked, hogy gyengiteni kell az immunrendszeredet. Akkor leirom érthetőbben: nálunk, a Lenkeiben, bizony nem hisszük hogy gyengiteni kéne azt az eleve gyenge immunrendszert. Dr. Lenkei Gábor javaslatára sokan merik megpróbálni a vitaminok alkalmazását, és ugye köztudott, hogy ezek erősitőleg hatnak a szervezetre. De annyira, (ha a neki megfelelő mennyiséget folyamatosan kapja)hogy helyre is jön tőle az illető. Na már most, egy olyan ember, akivel szedettek már mindent az allergiájára, és még a tünetek sem multak el tőlük, ugyanakkor a vitaminoktól meg jobban lesz, szerinted hinni fog annak aki csak próbálkozott a gyógyszerekkel tovább gyengiteni az immunrendszerét? Eleve rossz a megközelités. Egy gyenge immunrendszer már nem képes felvenni a küzdelmet. Egy erős viszont annál inkább. Azért jön az allergia, aztán a Chron, mert legyengültél. Hidd el, hogy erősitésre van szükség, de ne add fel egy két hét szedés után a harcot, próbáld folyamatosan épiteni a szervezetedet a vitaminokkal, meglátod, ha lassan is, de elkezded észrevenni a változásokat. Remélem most már érthető voltam.
2010. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!