Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt hallottam az egyik tanárom...

Pro Patria kérdése:

Azt hallottam az egyik tanáromtól, hogy "A cukor méreg. Ha valaminek annyi káros hatása lenne, mint a cukornak, már rég betiltották volna, de erre egy iparág épül, így nem teszik. " Igaz ez?

Figyelt kérdés
Milyen egészségkárosító/mérgező hatásai vannak a cukornak a szervezetre a cukorbetegségen, az elhízáson és a fogszuvasodáson kívül?
2010. dec. 7. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ez a tanár buta és korlátolt! Nem is nevezhető tanárnak!Nem gondolkoztál el még hogy százmilliók esznek cukrot és semmi bajuk nincs? A cukorbetegséget nem a cukor evése okozza!Aki nem eszik cukrot az is elhízhat és aki nem eszik annak is van fogszuvasodása, mert a hajlamosság a döntő! Én 70 éves vagyok és 93kg és vegyész vagyok a tanár mit végzett hogy ilyen blődséget beszél be tanulóknak?
2010. dec. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek az elsővel. Mondd meg a tanárodnak, hogy az oxigén is méreg!


Sőt, még víztúladagolásba is meg lehet halni. Főleg, ha nem rendeltetésszerűen használják, hanem kábulat előidézése céljából orrba szippantják.

2010. dec. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
71%
minden étel méreg, mert tele van bacikkal, és a gyomorsavnak kell semlegesítenie.
2010. dec. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Ne egyen meg naponta 2 kilóval... A cukorbetegséget nem a sok cukor okozza. [link]


Ha nem eszik valaki túl sok cukrot, nem hízik el. Ha mondjuk sok zsírt eszik, akkor is elhízik.


Én elég édesszájú vagyok, és még nincs lyukas fogam. Mondjuk nem is nyalókázom, és rendszeresen mosok fogat... Tehát ne mondja nekem senki, hogy a cukortól automatikusan lyukasak lesznek a fogaim. Azért általában "tenni kell".


(Ha mondjuk ezt az alkoholra mondta volna...)

2010. dec. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Candida gomba túlszaporodást, bélflóra felborulást okozhat, lehet, ilyesmire gondolt a tanár.
2010. dec. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Üzenjük a tanár összes idegsejtjének (az agysejtjeit is beleértve) hogy holnaptól álljanak át édesítőszer-tüzelésre, mert a cukor mérgező....
2010. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem akkora méreg a cukor---ez csak városi legenda. de mégis egészségesebb a méz, mint a cukor édesítésre.
2014. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tanárnak van igaza!

Én nem eszek soha semmit, ami hozzáadott cukrot tartalmaz és már több, mint tíz éve semmilyen betegségem nem volt.

Még egy egyszerű nátha sem. (=

2020. aug. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!