Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik ilyen betegség?...

Létezik ilyen betegség? (többi lent)

Figyelt kérdés

Olyan betegség, miszerint valakinek a szervezete máshogy működik, és nincs szüksége vízre, mert az ételekből és minden másból vonja ki a szervezete a vizet. így például egy kiadós vacsora/ebéd után, nem kíván semmi folyadékot, és ha mégis iszik, rögtön vc-re kell mennie.

érdekelne.

épp veszekszek apámmal.

akkor is nekem van igazam


2010. dec. 11. 09:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
Eléggé kétlem...
2010. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Annyi vizet nem tud kivonni a szervezet, amennyire szüksége van.
2010. dec. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a vizre szükség van mégha azt hiszi az ember h nincs is,vagy hogy meg van oldva azzal h sok gyümölcsöt,zöldséget fogyaszt az ember.Pont a családban volt egy ilyen eset h szintén "nem kivánta a vizet vagy innivalot" és meg is lett az eredménye.Egyszer rosszullett és bekelett menni ügyeletre

(pulzusproblémával)és valahogy az orvos rákárdezett szokott maga eleget inni,és mondta ismerös h hát napi 2 deci max.Ott helyben megkelett innia 8 dl cizet addig el sem jöhetett és mondta az orvos h ezentul normálisan igyon mert nagyobb baj is lehet.Kiderült csak ez volt a baja.Amúgy fiatal korban még nem feltétlen érzi az ember és nem fog kijönni,de idővel meg lesz a böjtje hidd el.

2010. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Vízre mindenkinek szüksége van. Persze az elképzelhető, hogy ivásra nincs szükség, mert mondjuk egész nap dinnyét eszik:D De akkor is megfelelő mennyiségű vkinek kell lennie az ételben ahhoz, hogy ne legyen probléma.
2010. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Most hogy hideg van, valoban nem kivanjuk ugy a folyadekot, de muszaj inni ahhoz, hogy a vese normalisan mukodjon, s ehhez a napi 1.5-2 l folyadekra van szukseg.

Ennyi mennyiseget nem fog tudni bevinni az elfogyasztott levesbol pl.

Amikor alkoholt fog fogyasztani, s azt is beszamitja a folyadek bevitelben, akkor itt mar a vese es a majnak a munkajat fogja megneheziteni, tehat nem helyettesitheto a vizzel vagy a gyogyteaval pl.

2010. dec. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
En sem kivanom a vizet, kepes vagyok napokig nem inni, mert egyszerüen nem kivanom, nem vagyok szomjas. Meg is van az eredmenye, soxor faj a fejem, faradt vagyok, valtoztatni kell ezen. Bizony kb. masfel letert meg kellene inni egy nap.
2010. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Maximum a hülyeséged/tudatlanságod a betegség.


Vannak olyan állatok, amin pl. esőerdőkben élnek, lédús gyümölcsöt fogyasztanak, külön vizet nem is..de abba is van víz.

A sejteknek szüksége van a vízre..ha az ember 2-3 napig nem fogyaszt folyadékot, abba belehal.


Így nem is értem hogy gondolhattad azt, hogy "betegség" lenne az, ha valakinek nem kell víz.

Szerintem olvass el egy-két táplálkozásról szóló könyvet, és hallgass a szüleidre!

2010. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
félreértettétek a kérdésem!! nem azt mondtam, hogy nekem ilyen betegségem lenne, sőt egyáltalán nm én találtam ki. egyik ismerősöm mondta, h neki ilyen a szervezete, így működik, és az orvos diagnosztizálta, nem ő maga.
2010. dec. 11. 10:24
 9/15 A kérdező kommentje:
nem is betegség így van, hanem inkább ugy mondanám, h a szervezete máshogy működik mint a többieké. ő ezt mondta.
2010. dec. 11. 10:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem működik máshogy a szervezete. Csak annyi lédús dolgot fogyaszt, hogy nincs szüksége külön ivásra. De attól még neki is ugyanannyi folyadékra van szüksége, mint bárki másnak.
2010. dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!