Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lesz valaki anorexiás...

Miért lesz valaki anorexiás vagy bulimiás?

Figyelt kérdés

Remélem mindenki aki kihányja az ételt és naponta eszik egy kekszet az megkapja a pofont az élettől(mondjuk lehet elég az h ekkor agyi szintet kapott).NEM vagyok gonosz sem rosszakaró,De legyetek már tisztában azzal hogy a világon TÖBB MILLIÓAN ÉHEZNEK!!!Ők szeretnének élelemhez jutni ,de nem tudnak és MEGHALNAK!!!NE egyétek meg az ételt hanem küld el nekik mert úgyis kihányjátok!ÍGY életet menthettek!MIVEl a ti életetekkel tuti nincs rendben valami ha megvonod magadtól az egyik legjobb élvezetet az evést!Eljönne ide egy hánytatós meg egy 15 kilós,felhízlalnám,vagy kiterelném egy mezőre vagy egy gyárba hogy egész nap dolgozzon!Akkor tuti nem hányná ki a kaját !

De titeket nem idegesít ?


2011. jan. 17. 01:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

*küldjétek el

*megvonjátok magatoktól

2011. jan. 17. 01:25
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
te normális vagy? akik anorexiásak és bulimiásak azok betegek. az anorexiásoknak testkép zavaruk van, kövéreknek látják magukat, és ezért nem esznek. nem poénból. a bulimiások ugyanez, csak ők zabálnak, aztán megbánják, lelkiismeretfurdalás tör rájuk, ezért kihányják az ételt. mindkettő betegséghez orvos kell, mert egyedül nem tudják megoldani ezt. gondolkozz egy kicsit, mielőtt kiírsz ilyen baromságot.
2011. jan. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy anorexiást elvinnél a gyárba, a második napon összeesne, mert nem lenne elég energiája hozzá, de akkor sem enne, valszeg előbb meghalna.
2011. jan. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a betegségek, pszichiátriai betegségek. Nincsenek tudatában, mit tesznek. Ha egy elmebeteget ilyen radikális módszerrel meg lehetne gyógyítani, nem lenne szükség diliházakra.
2011. jan. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a sajtó a telvizió és a reklámok azt sugallják,hogy a mai kor nő ideálja a vékony nő.Ezért sok lány csak úgy érzi,hogy akkor van elfogadva ő is ,akkor felel meg a társadalomnak,ha ő is ilyen vékony lesz
2011. jan. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy tisztában ezekkel a betegségekkel kérdező... Én az anorexiáról tudok beszélni, mert abban volt részem. Nem azért nem ettem, hogy vékony legyek (világéletemben vékony voltam), hanem mert gondjaim voltak az iskolában. Nagyon irigy osztályba jártam, és ki voltam pécézve, mert édesapám tehetősebb (sosem jártam márkás cuccokban, sosem mutattam, hogy esetleg gazdagabb vagyok, mint a többiek). Kiskorom óta keveset ettem, és mindig beteg voltam. Ezt a két tényt hamar összekapcsoltam magamban, így nem ettem, hogy beteg legyek (és így hiányozzak az iskolából), és nem esett nehezemre, mert egyszerűen nem voltam éhes. Ha engem betettél volna egy gyárba, egy óra alatt összeestem volna. Az éhezőkkel példálózni is nagy butaság. Hozzájuk akkor sem jut el az étel, ha nem esszük (sőt, nem vesszük) meg. Ezek pszichiátriai betegségek, amik segítséget igényelnek.
2011. jan. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vártam már mikor lesz egy ilyen kérdés. Remélem, éhen halsz, drága tudatlan kérdező. Olvass kicsit utána....
2011. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudok a betegségről meg mindenki azzal jön ,hogy nem tehetnek róla stb..jaj ha beteg az ember akkor mennyen orvoshoz,ne hányjon..Én nem fogok éhen halni mert szeretek enni és leszarom h 3 kilóval nehezebb vagyok,mert nem attól fognak szeretni az emberek h 20 kiló vagyok.Egyébként meg ha valakinek van valami pszichés gondja család ,barátok,mittom én az foglalja le magát ne kezdjen önsajnálatba,akármit mondhattok,Minden a fejben dől el .Pl.évekig éltem együtt alkoholistával önszántból lerakta.Drogos voltam keményen ...hoppááá csak nem az akaraterő segített dehogynem.Az éhezőket pedig azért hoztam fel,mert ők szeretnének anni éleni,itt meg a mai lányok jódolgukban kihányják a kaját vagy meg sem eszik.100 évvel ezelőtt volt ilyen? nem!
2011. jan. 17. 19:16
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Szemellenzős vagy... Az anorexiások pl. EGYÁLTALÁN NEM éreznek éhséget. Nem jó dolgukban nem esznek. És éppen, hogy nem hívják fel magukra a figyelmet, nagyon sok család csak későn veszi észre, hogy baj van. De magyarázhatok én neked napestig, te eldöntötted, hogy mit kell gondolnod, és nem tágítasz...
2011. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
de őszintén ..ez a "betegség"-et nem olyan rég diagnosztizálhatták.Olyan különös h édesanyám fiatalkorában nem lehetett ilyesmiről hallani.ELhiszem h gondja vannak az embereknek.De kinek nincsenek lelki bajai? Olyanokat éltem át amiket nem hiszem h sok ember...az agyunkat használni kell néha..h meg akarok e halni ,pontosabban éhen ,vagy életben akarok maradni..ez egy nem túl bonyolult kérdés.
2011. jan. 17. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!