Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anyukám bulímiás! Mit csináljak?

Anyukám bulímiás! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tudja, hogy tudok erről. Ha megmondanám, hogy ne csinálja, nem ismerné be, hogy bulímiás, talán még meg is sértődne, és azt mondaná, hogy ne hülyéskedjek.

Szinte minden este meghánytatja magát, ha stresszesebb akkor többször is. Már elég régóta van ez nála, az utóbbi néhány hónapban súlyosbodott szerintem. :(

Hogyan segíthetnék?


2011. febr. 18. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ülj le vele, és beszélgessetek. Mondd meg neki, hogy ez így nem mehet, mert tönkreteszi magát. Neked pedig még nagyon sokáig szükséged van az édesanyádra. Kérd meg, hogy menjetek el együtt orvoshoz.
2011. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 poiu ***** válasza:

Döbbenetes, hogy milyen pontos vagy. Döbbenetes, hogy erre nincs semmi igazán kitalálva. Nem kerül semmibe, hívd föl valamelyik szolgálatot, kérj tanácsot, a neved sem kell elárulni:

[link]

A bulímiával sokáig el lehet élni, tehát valószínűleg nincs közvetlen veszély, és van idő. Az is jó, ami rossz benne, hogy egy idő után kellemetlen tüneteket okoz, amit nem lehet letagadni. Nem olyan gáz, mint az anorexia. Nagyon szőrmentén célozgathatsz, mert van bulímiás, aki tényleg nem tudja, hogy ez betegség (a rómaiak is ledugták a pávatollat). Kegyetlenség, de kimondom, alapjában ez nem a Te problémád, hanem anyádé. Próbálj segíteni, de igazából ebben nincs semmi felelősséged.

2011. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy súlyosbodott, mert az utóbbi hónapokban elég sűrűn köhög.. szóval szerintem a torka, a nyelőcsöve is rongálódik. :(
2011. febr. 18. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok jó ötletet mondani, valahogy el kéne juttatni pszichiáterhez.
2011. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 poiu ***** válasza:
A köhögés jó ürügy arra, hogy rábeszéld az orvosra. A bulímiások többsége nem ismeri el a betegségét, de a köhögés az köhögés. Egy jó doki felismerheti az okot, és akkor sínre kerülhet. Drukkolok.
2011. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én a természetgyógyászra esküszöm! nekem is van egy :)

engem a műtéttől mentett meg!

csak valahogy járj utána, mert sok a kuruzsló.

2011. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!