Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulímiás sorstársak! Megőrülök...

Bulímiás sorstársak! Megőrülök! (? )

Figyelt kérdés

Bulímiás vagyok, de kezeltetem magamat. Persze az ördög bennem lakozik, és a pszichiáter nem lehet mindig mellettem...Nem bírom, nem bííírom!!! :-(

Ma már megzabáltam 3 dl kávét, egy sajtos stanglit, egy fürt szőlőt (ez lett volna a sima reggeli), de jött a falás...egy tábla étcsoki, egy doboz Bonbonetti desszert, vagy három marék csokis nápolyi, egy hatalmas tál aszalt gyümölcsös müzli tejjel, 2 zacskó győri édes jó reggelt keksz, fél liter vaníliás tej, közben többször rágóztam, de már a kenőmájassal szemezek...nem bírom!!! :-(( Nem tudom, mit tegyek, most bevettem egy mentolos cukorkát, és leültem a gép elé.

Amúgy ezeket szoktam kipróbálni: fürdés, fogmosás, rágó, cukorka, vízivás, bogyós gyümölcsök, körömlakkozás, vasalás, mosogatás, stb...végső esetben plusz Xanax. de most nem megy, házi dolgozatot kellene írnom, de nem megy, nem tudok figyelni...segítség!! :-(

25L


2011. okt. 24. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a francnak van ennyi édesség otthon? Ha nem lenne akkor nem tudnál enni.Vegyél csak olyan dolgokat ami nem hizlal így nem lesz kísértés ,amit nehéz legyőzni ha karnyújtásnyira van.
2011. okt. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én magamnak sohasem veszek, maximum korpovit kekszet, ami eltelít...de van 3 testvérem, és nekik az anyám megveszi.:-(
2011. okt. 24. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne lopd el másét, az csúnya dolog :D Igazából az a baj ,hogy ez az egyetlen örömöd az evés.Ha találsz más hobbit akkor az majd leköt.
2011. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
68%

Gratulálok anyádnak, meg a testvéreidnek, hogy ennyire figyelmesek!


Nem tudják, hogy tekintettel kellene lenniük rád? Mi a francnak otthon tartani egy édességboltot? Minek egyszerre több zacskó keksz meg a többi?

Gondolom, nem lehetnek ők se valami vékonyak...


Én elhiszem, hogy nem bírod, bár én nem bulímiás hanem anorexiás voltam, de én magam küzdöttem le egyedül ezt a szörnyűséget.


Valamit tényleg ki kell találnod, ami tartósan elvonja a figyelmedet a zabálásról!


Tornát próbáltad már? Futás, edzőterem ilyesmi...


Én a helyedben elköltöznék ilyen figyelmetlen családtól vagy leülnék beszélgetni anyámmal, hogy jó lenne, ha segítenének ők is...

2011. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyan bulimiás nem vagyok, de ha rámjön, hogy unalmamban eszek, akkor fogom magam és elmegyek futni, vagy barátnőzni. Ha dolgozatot írsz, ülj be a könyvtárba, gép, internetlehetőség mindegyikben van manapság. Ott meg akarsz vagy sem, nem lehet enni.

Anyádéknak meg mondd meg, hogy tartsák valami zárt helyen az ilyesmit, neked meg ne legyen kulcsod.

(azt meg hogy hogy nézhet ki a család, ennyiből nem kéne megítélni, félelmetes mennyiségű édességet tartunk otthon, és egyikünk se elhízott, sőt)

De az egyetlen ami ezen segíthet, az az akaraterő. Kitartás! (annyira meg nem vészes, amit ettél, szóval ne legyen bűntudatod meg semmi)

2011. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket. Most 40 perc taposógép és egy tea után lenyugodtam, elmúlt. A sport, mozgás, valóban segít.


Én elég sovány vagyok (169/46), így azért is hord haza anyukám ennyi ételt, édességet, mert azt reméli, hogy valamennyi talán bennem marad...nem érti, hogy kínoz ezzel.:-( Egyébként csak ő túlsúlyos, a 2 húgom hasonló magassághoz 56-60 kg-k. Sajnos nem mindig véd meg, ha nincs itthon semmi, volt már olyan, hogy a száraz KUTYATÁPOT (!!!) faltam, ha rám jött. :-( Borzasztó...

2011. okt. 24. 11:59
 7/7 anonim válasza:

Örülök, hogy a mozgás segített.

De még jobb lenne, ha szabad, friss levegőn sétálnál, kocognál. Mondjuk nem tudom, mennyire teheted ezt meg, de még ha városi is vagy, csak van valami erdő, liget, park a környéken. Ha meg vidéki, annál jobb.


Egyébként akkor meg azt is lehet, hogy nem ilyenekkel, hanem pl répával meg zöldségekkel, gyümölcsökkel (banánnal, almával stb) töltitek fel a hűtőt. Ezeket eheted, bajod tuti nem lesz tőlük.


Ha sovány vagy, meg egyértelműen egy orvosi étrend kellene, amit szakember állat össze. Ha mész orvoshoz, erre kérdezz rá.

2011. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!