Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 11 éves vagyok. Van olyan...

11 éves vagyok. Van olyan energiaital ami nem egészségtelen?

Figyelt kérdés
Mert szeretnék olyat inni, mert a Red Bull-t nem lehet. És ha lehet közönséges boltokban megtalálható legyen.
2011. febr. 20. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel mindegyik energiaital egy kaptafára készült, ezért nincs.

Igyál vizet, az jó neked, vagy baracklevet.

2011. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem elsőre sima tesco-s energiaital is megteszi. Az talán picivel "butítottabb" változata az energiaitaloknak, szóval próbáld ki nyugodtan, de ne szokj rá! :)
2011. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
mi a lónak a p____ájáért kell egy 11 éves kisgyereknek energiaitalt innia? televagy energiával, nemvagy kómás egésznap ha nemdobsz be egy kávét/redbullt akkor mi a ráknak? aztán csak azvan hogy éjjel nemtudsz elaludni, az alvás meg nagyon fontos a te korodban! ha meg annyira energia kell, egyél csokit, attol nemfog megállni a szived! ha meg az ize miatt akarod akkor vegyél helyette gyerekpezsgőt, vagy valami málnás innivalot aminek hasonlo édeskés ize van. Anyád-apád erre nevel? egy év után meg jöhet hozzá egyből az alkohol másik évbe meg a cigi mi?
2011. febr. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Kicsit megcáfolnám a kommentedet.

Érvem pedig, miért ne próbálhatná ki? Mikor, ha nem most? Jó, biztos várhatna még vele 1-2 évet, de ismered "a mai gyerekek, bezzeg az én időmben..."-elvet.:)

2011. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
11 éves korban akkor sem kell energiaital..ha már most kicsinálja a szervezetét mire 18 lesz olyan beteségei lesznek hosszabb távra hogy ihaj.Tönkreteszi a szívet az idegrendszert,ilyen korban még százszorosan is egészségtelen.
2011. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És abszolút nincs is rá szükség...
2011. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én is ittam kiskoromban, persze nem rendszeresen. természetesen ami nem víz, az már egészségtelen a színezékek, ízesítők, koffein, édesítők(általában aszpartám, ami idegméreg) miatt.

persze ilyen fiatalon nem fogod megérteni, hogy ezek milyen súlyos kárt okoznak. a legjobb ha csökkentett koffein tartalmút iszol, ha már iszol (15mg/liter)

2013. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Tudom hogy későn de a hármasnak üzenném, hogy más 11 évesen már kefél, és az hogy ki szeretné próbálni az energiaitalt, ne azt jelenti hogy egyből utána pia, cigi és drog jön. Ja, és ha már az idősebb generáció a mai fiatalokat szapulja, elárulom hogy az énektanárom 11 évesen próbálta ki a cigit, és azóta rendszeresen dohányzik (most 50 éves). Kérdező, szerintem a Tesco-s vagy a Sparos, esetleg a kicsi Adrenalin.
2014. júl. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Annyit üzennék aki ezt még látja, hogy 11 évesen balf@*sz voltam. Köszönöm megértést, egészségesen 14 évesen élek tovább!
2014. júl. 5. 13:03
 10/10 Sowilo ***** válasza:

Mennyi baromságot írtatok szerencsétlen gyereknek...

Első komment: baracklé. Még a 100%-os sem csak barackból van, ugyanolyan káros mint más üdítő. Már csak a sok cukor miatt is.


Második: nem butítottabb, csak rosszabb az íze, ezért olcsóbb... a redbull nem azért 400ft-tal drágább, mert annyira sok összetevőt tartalmaz, vagy annyival nehezebb előállítani. Egyrészt státusszimbólum, másrészt az élvezeti értékét fizeted meg, jobb ízű aromákkal készül, ennyi.


Harmadik: ez a nem tudsz elaludni dolog nem mindenkire igaz, rám se volt például igaz, pedig én is 11 évesen próbáltam ki. Egyen csokit? Pont olyan hülye vagy, mint amilyennek a stílusod alapján tűnsz. A csoki mesterséges ipari hulladékokból, és rengeteg cukorból készül. Kivéve pár többezer ft/tábla kategóriás csokoládékat, amiket amúgy is csak rendelni tudsz... na azokban tényleg csak természetes dolgok vannak. De az nem ízlene egy 11 évesnek, és továbbra is várom a választ, hogy miért adna energiát. A cukor miatt? Ugye tudod, hogy ez marhaság? A cukor méreg. Nem fog tőle megállni a szíve, de lehet egy rakás más baja is. A gyerekpezsgő ugyanez, csak még sokkal több cukor van benne. Akkor meg mivel is jobbak ezek egy energiaitalnál? Semmivel, ugyanolyan károsak.


Mire akartam ezzel kilyukadni? Az energiaital-fóbiára. Ugyanolyan káros a szervezetre kortól függetlenül az említett üdítő, csoki, stb, azoktól viszont mégsem féltek ennyire. Azt bátran tömitek a gyereketek szájába. Tudjátok, mi a különbség ezek között, és az energiaital között? Az, hogy az energiaitalban a cukron és mesterséges dolgokon kívül még koffein is van. Ami egyébként akkora mennyiségben amekkorában egy energiaitalban jelen van, egy 11 évesnek sem káros. Lehet itt jönni szívbetegségekkel meg halálesetekkel, de ezek általában napi rendszerességgel 5-10 dobozzal is megittak. De ekkora mennyiség nem csak a koffein miatt káros...

2014. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!