Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen a hamburger?

Miért egészségtelen a hamburger?

Figyelt kérdés

Az egyetlen egészségtelen cucc benne a fehér kenyér, dehát mennyi az...

Majonéz, az olajban sült hús hízlal, de nem egészségtelen! nem értem..


2011. febr. 23. 13:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
3 éve nem ettem utoljára hamburgert, csak mondták a lifenetworkön, hogy milyen egészségtelen. szóval BEKUSSOLHATSZ:DDDDDDDD
2011. febr. 24. 15:00
 12/18 anonim válasza:

A hamburgerbe pl az az egészségtelen h rengeteg benne az olaj, valamint (tapasztalat és be is bizonyították)olyan anyagot is tartalmaz ami az éhség érzetedet nem nyomja el , hiába eszed meg valamennyire éhes maradsz. Az az anyag is már eleve nagyon egészségtelen. Az a néhány milliméternyi zöldség ami benne van nem nagy kunszt. A zsömle meg fehérje, a sok fehérje meg köztudott hogy egészségtelen.


Tehát az egyetlen ami miatt nagyon egészségtelen, hogy tocsog az olajban.


(ha nem hiszed nézd meg, pl a mekis sültkrumpli is, úgy sül h egy nagy olajjal teli edénybe belemártják ami ugye forró és megsül)

rem tuttam segíteni ;)

2011. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A ZSÖMLE FEHÉRJE???????????????????????

mi, mi mi, lemaradtam XDDDDDD

2011. febr. 24. 20:47
 14/18 A kérdező kommentje:
baaszki egy zsömlében 3 g fehérje van...egy embernek meg minimum 60 kell:D
2011. febr. 24. 20:50
 15/18 anonim válasza:

jaj bocs tökre máson gondolkodtam előbb járt az agyam mint a kezemxDD

SZÉNHIDRÁT-ot akartam írni a fehérjét meg másra, ezzel nem mentegetem magam de én is most vettem észre xDD

2011. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
szerintem a mekis krumpli a lefifnomabb sültkrumpli
2011. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért egészségtelen, mert:


1. Fehér kenyér is, meg a hús is savasítja a szervezetet, a pH érték helyreállítása végett a kalcium kikerül a fogakból és csontokból. Eredmény: korai foghullás, fogak szétmállása, csontritkulás.


2. Fehér kenyér meg hús is növeli a vér húgysavszintjét, mely végül kikristályosodva lerakodik az izületekben. Eredmény: köszvény, fájó térdek, boka, gerinc stb.


3. Fehér kenyérnek magas a glikémiás indexe, ez azt jelenti, hirtelen megnő a cukrod, és a hasnyálmirigynek hirtelen sok inzulint kell termelnie h levigye. Ez egy idő után kizsigereli a mirigyedet, és ha elege lesz az "ugrálásból" Eredmény: cukorbetegség


4. Ha fehérjét szénhidráttal (hús+kenyér) fogyasztassz, az zsírként könnyen lerakódik. Eredmény: elhízás


5. Fehérkenyér amúgy sem túl értékes táplálék, a búzaszem külső vitaminokat tartalmazó részét lehántolják és a belső "üres" részéből készült fehér liszt vízzel és élesztővel felfuttatva kiváló hízlaló takarmány. A teljes kiörlésű liszt tartalmazza a búza héját is.


6. Hús: telített zsírokat tartalmaz, növeli a vér triglicerid/vérzsír szintjét, növeli a koleszterint, vérnyomást. Eredmény: koleszterinlerakódás az erekben, meszesedés, érszűkület, trombózis, agyvérzés, infarktus


7. Hús: a belek számára nehezen emészthető (mivel az embernek növényevésre készült hosszú bélrendszere van) és ezért már a bélben rothadásnak indul a fehérje, sok méreganyag felszívódhat, ami megviseli a beleket. Eredmény: kialakulhat a vastagbélrák.


Természetesen ezek azokra vonatkoznak akik nagy dózisban fogyasztanak ilyen kajákat. Nem biztos h megéri a dolog, ha 40 éves korod után szabadidődben orvostól orvosig kell mászkálnod, és mire eléred a nyugdíjat egy leamortizálódott roncs leszel.

Ja és mindent lehet csak mértékkel. :)

2011. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Sok benne a koleszterin. Gyors kaja, ezért tiszta zsír. Hamar elhízol tőle.
2011. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!