Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miután kiderült, hogy laktózér...

Miután kiderült, hogy laktózérzékenyek vagytok, elkezdtétek a diétát, teljes tejmentes diétát, mennyi idő alatt állt vissza a szervezetetek a normális kerékvágásba?

Figyelt kérdés
Nekem 1 hónapja derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok. Mivel a búzalisztre is úgy tűnt, hogy érzékeny vagyok, így azt tanácsolta a doki is, hogy ha nem szűnnek meg a panaszaim a tejmentes diéta hatására, 1-2 hét, akkor hagyjam el a búzalisztet. El is hagytam, 3 hete arra is odafigyelek, hogy semmibe ne legyen amit eszek, mindenből glutén-laktóz menteset eszek, ami nem kevés pénzbe kerül, a panaszaim még sem szűnnek. Nagyon sokat görcsölök, megy a hasam, puffadok.
2011. márc. 4. 13:11
 1/7 poiu ***** válasza:

Mit jelent, hogy úgy tűnt? Egyszerű vérvizsgálattal elég nagy valószínűséggel megmondják, glutén érzékeny vagy-e. Családi orvos látott csak? Ha nem vizsgált szakorovos, akkor mielőbb keress föl egyet.

Glutén nem csak a búzalisztben van, nem ehetsz semmit, amihez búza, árpa, rozs vagy zab lisztet adtak. Nézni kell a cimkét, mert rengeteg mindenbe beleteszik (pl. kenőmájas stb.) Gluténmentes diétán gyerekek pár hónap, felnőttek 1-2 év alatt jönnek teljesen helyre. Gyakran addigra megszűnik a laktóz érzékenység is.

De mindenképpen rendesen vizsgáltasd ki magad.

A gluténmentes étrend nem kell, hogy drága legyen. Én pl. otthon sütöm a kenyeret, nem túl drága és egész finom :-)

2011. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A laktózt vérvizsgálattal derítették ki, glutént még nem nézték. Úgyhogy végülis csak háziorvos látott, és laborba vették le a vért. Ennyi. Most keresek egy gasztroenteorológust, hátha ott tudnak segíteni. A háziorvos nem foglalkozik semmivel, csak amíg piros az ember torka.

Amúgy nézem mindennek a cimkéjét, amiben van bármiféle búza termék, már vissza is rakom a polcra.

2011. márc. 4. 14:00
 3/7 poiu ***** válasza:

Hívd fel őket, nagyon rendesek, és értenek hozzá:

[link]


Nem csak búza, hanem rozs, árpa, zab!!!!!

2011. márc. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm potu, de én székesfehérvári vagyok, nem pesti.

Elkerülöm a rozst is, árpát, zabot is, minden ilyesmit. Vagy olyat eszek csak, amin rajta van, hogy gluténmentes, vagy rizslisztes, kukoricalisztes cuccot.

Közben kaptam egy gasztrpenteorológus doki számát itt fehérváron, majd felhívom, hátha tud velem valamit kezdeni.

2011. márc. 6. 08:58
 5/7 poiu ***** válasza:
Jól van, sínen vagy. :-)
2011. márc. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. márc. 7. 10:24
 7/7 anonim válasza:
én laktózérzékeny vagyok és nekem amikor kiderült nem mondták h diétázzak mert én olyan érzékeny vagyok hogy nem lehet segíteni! Már 8 éve az vagyok és laktóztablettát szedek így mindent eszem csak arra kell figyelni hogy mindig bevegyem!
2013. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!