Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mostanában nagyon válogatós...

Mostanában nagyon válogatós lettem. Ez táplálkozási zavar? Betegség?

Figyelt kérdés

Mostanában elég stresszes időszakokon vagyok túl, és előttem áll még jó néhány megpróbáltatás. Amikor elkezdődött ez az egész, nagyon sokat hánytam az idegességtől. És ha mondjuk virsli evés után hánytam, akkor utána nem bírtam már a virslit megenni, de semmi felvágottat vagy kolbászfélét sem.

És ez egyre több élelmiszerrel megtörtént. Most már nagyon beszűkült a kör. Ha nem találok olyan dolgot itthon, vagy a boltban amit meg merek enni, inkább nem eszem.

Aztán elkezdtem böngészni, hogy mi az ami árthat, ami hánytat, ami megmérgez. Pl. a szója, vagy a színezékek, és a mesterséges aromák...stb.

Most már nagyon kevés kaja maradt amit megeszek, de észérvekkel bármit ki bírnék zárni, már félek ezen meditálni mert a végén nem marad semmi ehető. :S


A környezetem hívta fel a figyelmemet a bajra és igazuk van, a józan eszemmel látom, hogy gyenge vagyok, lefogytam, kiállnak a csontjaim, rettegek az evéstől.


Megeszem a gombát, az almát, a répát, a házi tejet, a tojást és a húst (serpenyőben sütve nagyon pici sóval).

De csak nagyon keveset, mert mi van ha ezekben is van valami...


Bár éhen nem halok, a fehérjebevitel biztosan megvan, de most már látom, hogy ez nem normális. Ez betegség, vagy csak a stressz okozza és amint rendbe jön az életem elmúlik? vagy a szervezet úgyis megkívánja a többi tápanyagot is és akkor megeszek majd bármit?


Bulimia és anorexia kizárva, hiszen nem látom magam kövérnek (épp ellenkezőleg), és sosem hánynék szándékosan.


valakinek ötlete?


2011. márc. 11. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez történt velem is, csak nálam átfordult egy brutális emetofóbiába (hányástól való félelem), én 6 kilót dobtam le az eltelt 4 hónapban,ami nem tűnik így soknak,de így is 54 kiló voltam mindössze.

Az,hogy egyre kevesebb ételt eszel meg,azért van,mert összeszűkült a gyomrod. Nyilván ennek is oka van,méghozzá a stressz,ami érthető. Az,hogy ez betegség-e,nos,a hányástól való szorongás az,de a fizikai részét az okozza,hogy beszűkült a gyomrod.

A stresszt kéne először legyűrni,meg a negatív gondolatokat (én is ezen melózom),és utána jöhet a többi... hidd el,ha kicsit lenyugszol,meg tisztázod magadban,hogy alaptalan a félelmed a hányás miatt, akkor minden visszatér a régi kerékvágásba.

Amúgy én sem eszem meg olyat,amitől már hánytam,valami miatt megragad az emberben ez a félelem.

Sok sikert neked,biztos minden rendbe jön.

2011. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor próbálom helyrerakni az életem, hátha az étvágyam is megjavul..
2011. márc. 12. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!