Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízókúrának milyen negatív...

Hízókúrának milyen negatív hatása lehet? Nőhet gyorsabban a szőrzet?

Figyelt kérdés

Szeretnék hizni kb 10 kilót,de nem igazán ment eddig,gyerekkorom óta próbálok,orvos is látott,egészséges vagyok kis vérszegénységet leszámitva,de ők a gyógyszerekkel még csak az étvágyam vették el.

Már többször próbáltam hizókúrázni,de mindig abbahagytam pár napnál.

Most 3.hete kitartok,bő reggeli (sok felvágott,3 zsömle,zöldségek,sajtok),ebédig 3-4 csoki,túrórudi,joghurt,ebédre és vacsira főtt kaja,általában húsos és nagy adag,plussz este nasi (csoki,gumicukor,mogyoró,sütemények),és mekit is beiktatok,illetve este 11kor is 1-1- csoki bemegy.

Csoda történt már vagy 2 kilót hiztam (mérlegem nincs,nadrágon érzem)

Viszont a szemöldököm és a lábamon is a szőr dupla gyorsan nő most


Lehet összefüggés?

23/N


2011. márc. 21. 21:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet összefüggés, de nem a hízás miatt, hanem a táplálékok, amiket beviszel, esetleg van benne olyan összetevő, ami ilyen hatással van. De lehet, rosszul tudom.
2011. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Bizony lehet! Sőt, ez az egyetlen oka! Nem tudom, hallottál-e már arról, hogy a hízókúra nem egyenlő azzal, hogy telezabáljuk magunkat értéktelen szemét kajával... Ha így folytatod tovább, sajnos más kellemetlen tünetekkel (erős izzadás, elzsírosodás, szervi megbetegedések) kell számolnod. nem jó úton jársz!


Használd inkább az eszed és állítass össze dietetikussal személyre szabott hízlaló étrendet, ha szükséged van rá. Amit most csinálsz, az a tested tönkretétele.

2011. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

eddig is ezeket ettem,csak harmad ennyit


dietetikus jah...csirkemell,zab meg hasonlók...finom kajáról nem mondok le,nem ez volt a kérdés

2011. márc. 21. 21:41
 4/18 anonim ***** válasza:

Bruhahah, qrvajó, ismét egy hü.lye pitsa, aki összekeveri a szezont a fazonnal.


1. a finom kaja nem az édes,zsíros kaja. Kár, hogy nem tudod, mi a jó

2 a dietetikus nem fogyókúrás szakember, nem fűvel etet, mint a nyulat, el vagy tévedve... ha híznod kell, olyan kajákat ír, csak ÉSSZEL - ami neked nincs

3 ha így folytatod egy dagadt állat leszel, nem 23/N

4 olyan betegségeid lesznek, amikről most még rémálmaidban sem gondolnál.


Először kinevettelek, aztán rájöttem, hogy ez tulajdonképp szomorú. Szomorú, hogy valaki így él, és ilyesmit eszik. És még jónak is tartja.

2011. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

10kiló hizással is még sovány lennék...hol van ettől az elhizás...


és bocs,de én izletes finom kajákon élek,csak nem ragad meg rajtam sajnos...

2011. márc. 21. 21:58
 6/18 anonim ***** válasza:

Az elhízás nem súlyfüggő... hanem a tested zsírszázalékától függ. Ezek a kaják pedig zsírosítani fognak, lehet, hogy dagadt (egyelőre) nem elszel, de baromi egészségtelen, beteg, erőtlen igen.

Nem a hízókúra ellen beszélek, mert nekem és a tesómnak is volt (gyerekkori betegség), dietetikus ilyen általad felsorolt kajákból állítja össze, csak ütemez, így enm összevissza zabálsz... Ja, és mozogni is kell hozzá, legkönnyebb izmosodni a hízás mellett (és ez az egészségesebb módszer is), ehhez izomépítéshez szükséges kajákat kell enned és rendszeresen sportolnod kell. Sajnos amibe te itt belekezdtél, az majdnem öngyilkosság. Mégcsak nem is tömegnövelés, hanem szimpla hájasodás. Tohonya akarsz lenni? Nemtom... csak ésszel kéne ezt...

2011. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"állítass össze dietetikussal személyre szabott hízlaló étrendet"

ezt hol lehet elintézni ???

neten megoldható???

2011. márc. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó előtti írta, valóban, attól, hogy nem vagy 80 kg, hanem mondjuk 50, lehet kib*szott magas a testzsír%, ha nincs rajtad, vagy csak nagyon kevés izom, zsír viszont sok. Sokan nem veszik ezt észre, mert csak azt nézik, hogy a mérleg mit mutat.

Egyébként "csirkemell,zab meg hasonlók" ... Nagyon finomak, sokkal jobban esik, mint a zsíros kaja, meg a kenyér. Mekis kajáról meg annyit, hogy megeszi az ember, úgy érzi, mindjárt kidurran, levegőt nem kap, fél óra múlva meg mintha nem ettél volna semmit. Ráadásul 1 szendvicsben van 500 kcal, ami egy normális ebéd értéke, és nem is tudod, mennyi olyan cucc van benne, amit ha látnád, hogy készül, lehet, meg sem ennéd. (Régebben engem sem érdekelt, de mostmár nem így gondolkodom...)

De mindenkinek a saját egészsége, úgy vigyáz rá/teszi tönkre, ahogy jónak látja.

2011. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23:05 neten is vannak dieteikusok, ha jól tudom, guglival rákereshetsz. De háziorvos is ajánl neked és beutal (nem tudom, kell-e beutaló, nekem ismerős csinálta, nem kellett beutalni magam). Megéri, mert nagyon sokat segít, személyre szabottan állítja össze az étrendet neked.
2011. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Negatyv hatás:hájas disznó leszel
2011. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!