Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen a napi 2 étkezés?

Egészségtelen a napi 2 étkezés?

Figyelt kérdés

Mindig délelőtt dolgozom. Eszek egyszer délelőtt szünetben, egyszer pedig délután 4 körül, amikor hazaérek. Igazából csak egy nagy szünet van, amikor ráérek enni délelőtt. Ilyenkor bőségesen étkezem, hogy legyen energiám egész nap. Tejeskávé, szendvics, édesség/gyümölcs. Utána már nincs időm enni, de éhes sem szoktam lenni a bőséges reggeli után. Amikor hazaérek akkor eszem főtt ételt, majd már semmit, hiszen ez a késői ebéd kitart sokáig.


Előző munkahelyemen kezdtem fogyókúrázni, ahogy itt szinte mindenki ajánlja, napi 5-6 kicsi étkezéssel. Saláta, csirkehús, zsírszegény sz*rok, müzlik, miegymás. Nem jött be, még híztam is tőle.


Most, hogy az új munkahelyemen csak kétszer jut idő étkezésre, sokkal több kalóriát viszek be a szervezetembe, mint eddig. Hiszen igaz, hogy korpás zsemlét eszem, de jó vastagon májkrémmel (1 konzerv/zsemle), vagy vajjal és sonkával, sajttal, tojással. A kávémba tej és cukor. És édességet is minden nap eszem, többnyire süteményeket.


Délután pedig férfias adag főtt ételt nyomok magamba. Jó zsíros pörköltet, tésztákat, krumplit. Sok savanyúsággal.


És az a furcsa, hogy mióta így étkezem, fogyok. Már több mint tíz kiló lement rólam.


Miért van ez? Ennyire egészségtelen az étkezésem, hogy valami hiányzik a szervezetnek azért fogyok?

Vagy valamit jól csinálok?


2011. máj. 5. 18:05
 1/9 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy a közérzetem sokkal jobb így. Amikor napi 5x kellett salátát, natúr csirkemellet, meg hungarocellhez hasonló puffasztott izéket ennem, minden baj elért, folyton beteg voltam.


És én attól híztam, amitől mások elvileg fogynak. Napi 5x keveset, alacsony kalóriatartalommal. Én meg híztam.


Most, hogy mindent szabad, eszem a zsírt meg a szénhidrátot és elkövetek minden szentségtörést amit csak lehet, látványosan fogyok. Pedig az új munkahelyem sem megerőltetőbb, mint a régi.

2011. máj. 5. 18:10
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon kevés a két étkezés. Hol a reggeli? És szerintem olyan nincs,hogy nem tudsz kimenni,és mondjuk a mosdóba menet bedobni egy müzliszeletet...a napi két étkezés szerintem állati kevés,legalább 4-nek kéne lenni,még ha csak apróságokat eszel,akkor is.
2011. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De hát írtam: sokszor ettem apróságot, és híztam.


Most kevésszer eszem zsírosat és fogyok.


Ezt nem értem.


de ha azt írod, hogy ez kevés... várok még hozzászólásokat.

2011. máj. 5. 18:16
 4/9 A kérdező kommentje:

Amikor fogyókúrás étrendet csináltam folyton éhes voltam, pedig gyakran ettem. És gyenge voltam, beteges. És híztam még a levegőtől is.


Most végre jóllakhatok délelőtt 8-9 körül. És nem vagyok éhes délutánig. Tehát még nem jutott eszembe müzliszelettel a wc-be osonni, mert eszem eleget hogy ne legyek éhes egy jó darabig.

2011. máj. 5. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok,hát nézd,Te tudod,hogy neked ez mennyire egészséges meg jó! Ha jól érzed magad így,akkor nyilván nem kell változtatni! :D
2011. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja, persze, csak tudod, felmerült bennem a gondolat, hogy egyáltalán nem logikus, hogy ettől az étrendtől fogyni tudok, ráadásul ennyit. (három hónap alatt... vagy ez nem durva?)

Ezért megijedtem, hogy talán azért fogyok mert ez egészségtelen. (bár ennek ellentmond a jó közérzet)

2011. máj. 5. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Véletlen egybeesés! Mikor áttértél a mostani étrendre, talán pont akkor aktivizálódhatott benned a már jóideje lappangó hív!
2011. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Napi 6 étkezés, Sokszor keveset, lehetőleg zöldségek, gyümölcsök, csirke, hal, minimáliskenyér, minimális tészta, joghurt, müzli, zabpehely, saláták, mehetnek ezerrel jóllakhatsz ezekkel. köretnek rizs, kevés zsír, csak tiszta szénhidrát, és sok fehérje, vitaminokkal, rostokkal, csodákra képes
2011. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
86%
Teljesen rendben van a napi két étkezés. A napi 5-6 (vagy még több) étkezés a modern kor vívmánya, a jóléti államokra jellemző, korábban sohasem volt divat (lehetőség sem igen volt rá) és nem természetes állapot. Nem véletlenül itt van a legtöbb túlsúlyos ember, akik állandóan valamilyen diétás dologgal próbálkoznak. A napi 1(!) -3 étkezés sokkal jobb és célravezetőbb. A lényeg a napi kalória és tápanyagbevitel, amit napi két bőséges, választékos étkezéssel simán lehet biztosítani. Én keményen sportolok, napjában 2-3 alkalommal étkezem már jó ideje, bár korábban én is 5-6 alkalommal ettem naponta. Most jobb a közérzetem, nincs rajtam egy deka súlyfelesleg sem, energikusabb és izmosabb vagyok. Akit érdekel, sok érdekes könyv és tanulmány van a témában aktívan sportoló szakemberektől is, Pl. Martin Berkhan (testépítő), Jason Feruggia (erőnléti edző), Lyle McDonald (táplálkozási szakértő), stb., vagy példáiul ott van a Warrior Diet. A kérdésedre a választ a tested adja meg, szóval ha jól érzed így magad ne változtass.
2012. dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!