Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kínos kérdés!? Többi lenn!

Kínos kérdés!? Többi lenn!

Figyelt kérdés
Mióta megszületett 7,5 hós kislányom, nagyon sokat pukizok.Nem is dondoltam, hogy ez ennyire kellemetlen tud lenni. Nincs hangja, de szaga azért igen. Ezelőtt alig pukiztam most meg ... Gondoltam, hogy az étkezés miatt lehet, nem tudom. Sok enyhe ásvásvizet iszok, szerintetek lehet az?Mit tehetnék ellene?Van valaki ilyen helyzetben?
2011. máj. 8. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemleges választ nem tudok, sajnálom. Én is hasonló cipőben járok. Hét hós a kicsim.

Viszont nálunk nem annyira kínos, hiszen a férjem reggel 2-3 perces parádéval nyit. Ha nem teszi, akkor csikar a hasa.

2011. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a férjem miatt ,hanem egyébként.Bárki jön nem tudok 2 percenkenként elrohangálni:((
2011. máj. 8. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Szülés nélkül is ilyen a problémám. A szénsavas italok nagyon rosszak. Nem tudom, h szoptatsz-e még. Ha nem, akkor csinálhatsz egy tisztítókúrát, amikor csak folyadékot és leves levét veszed magadhoz egy napig, aztán pépeset eszel még 2-3 napig, de persze betartva, h ekkor már meglegyen a kellő energiatartalma az ételnek. Gyünölcsöket egyébként csak reggel egyél, legyen egyszer egy nap főttétel a gyomrodban és csinálj egy kis jógát. Nekem talán a jóga jött be a legjobban, pedig nem vagyok oda semmilyen sportért.
2011. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A felgyülemlő bélgáz néha nem más, mint a sietve befalt étellel együtt lenyelt levegő, érdemes lassabban enni. Más esetben a szénsavas italok is okozhatják.Bonyolultabb a helyzet, ha az emésztőrendszer nem képes bizonyos tápanyagokat lebontani, és ezek a bélben erjedésnek indulnak.

Ne egyél babot,kelbimbót, brokkolit, káposztát, karfiolt, uborkát, zöldpaprikát, hagymát, borsót, retket, nyers almát, dinnyét, és szilvát, vagy kísérletezd ki, melyek azok az ételek, amiktől felfújódsz.

2011. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajj,erről egyből az első szülés utáni pár nap jutott az eszembe,mikor még kórházban voltam :D Soha nem felejtem el! Ha leültem,ha felálltam,ha léptem egyet.. júj! Nagyon gáz volt! De nálam pár nap alatt elmúlt.


Azt javaslom,hogy vedd fel a szoptatós étrendet: semmi szénsavas-enyhe sem! semmi puffasztó étel, semmi tej. Nálam a kávé is okozott ilyen kellemetlenséget. És amit még tehetsz,hogy lassan eszel,iszol- a babáknál is,ha gyorsan esznek,isznak akkor Ők is nyelnek levegőt- attól,hogy felnőtt vagy,ez a "szabály" nálad is áll.


Jobbulást!!


Üdv:2gyermekes,21hkm.

2011. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszike!

Hát szerintem akinek kisgyereke van mindenki sietve eszik-iszik.Igen, még szoptatok, ezért méregtelenítést nem tarthatok.De áttérek a mentes ávízre, mert nagyon sokat megiszok.kb 2-3 litert egy nap.

2011. máj. 8. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!