Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kis étkezés után is fáj a...

Kis étkezés után is fáj a gyomrom. Mitől?

Figyelt kérdés

Hello. Február óta várom, hogy elmúljon, de nem akar. Rosz közérzetet hoz rám és kb 1 óráig tart, ha eszek ég, fáj. Jó igaz eleinte vártam hogy magától elmúljonkb 2 hétig csak szenvedtem majd elmentem orvoshoz, megtapogatott, nem talált ránézésre semmi furát. Elküldött hasi ultrahangra. Negatív lett. Közbe felírt Cerucal és Quamatel tablettákat hogy ezeket szedjem. Vissza mentem vittem a diagnózist és elküldött gyomor tükrözésre. Azon is voltam. Megállapították hog gyomorsav-túltengésem van rá egy hétre fel kellett hívjam az eredményt megkérdezzem baktérium okozza-e vagy sem? Hát negatív lett az is. Felírtak a kórházba ahol csinálták a tükrözést Noacid40 nevű tabit. Szedtem kb 3 hétig kb 1 hete egyáltalán nem szedem már azt se. Picit múlt de nem teljesen. Mikor múlik el? Volt valaki hasonló helyzetben?


Válaszokat köszi.


2011. máj. 21. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a savcsökkentőt nem 3 hétig kell szedni...

Lehet, hogy egész életedben szedned kell.

Amúgy én is így vagyok. Letettem 3 hónap után és nekem is megint fájni kezdett és most megint szedem mert muszáj.

2011. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaza van az 1-ső válaszolónak. Szedd tovább a gyógyszert mindaddig amíg az orvos azt nem mondja, hogy elég. A te bajod nem egy fejfájás, amit egy algoflex elmulaszt. Hogy medig kell szedni? Lehet 1 évig, de lehet 5 év is. Sietsz valahova?
2011. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A stressz sem tesz jót a savnak.
2011. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jó rendben akkor vissza megyek a dokihoz hétfőn. Megmondom neki hogy szedtem de jelentősebb változást nem kaptam cserébe.
2011. máj. 21. 21:31
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Kedves válaszolók. Azért írok, mert úgy érzem hogy titeket nem megfelelően tájékoztatott az orvosotok. Illetve hiányosan, csak egyfajta lehetőséget említett, a gyógyszeres kezelést. Kezelést. És ezen van a hangsúly. A kezelés célja, hogy szedd a gyógyszert, igen, lehet még olyan is elhangzik, hogy életed végéig szedned kell.

Hát milyen világban élünk? Még csak meg sem kérdőjelezi senki hogy miért doktor úr, mi az oka hogy nekem fiatalon már gyógyszerek sokaságát KELL!!!! szednem, mérgezve ezzel a májam, a vesém, az érrendszerem....

Hát ennyire nem is érdekel benneteket az, hogy vajon miért is alakult így, miért szenvedtek ilyen kellemetlenségektől, meg sem fordul a fejetekben hogy lehet más megoldás erre a problémára?

Már régen megvan a rák elleni terápia, már régen tudják hogy mi okozza, és mi okozza az összes betegségnek nevezett állapotot.

Csak ezt nem kötik a nagy tömegek orrára, hisz akkor mi lenne a gyógyszeriparral, mi lenne azzal az iparággal, amelyik a világon a fegyvergyártás után a második legnagyobb profitot termelő maffia!!!!!

Nyissátok ki a szemeteket, és ne hagyjátok hogy belekényszerítsenek benneteket, (jó hiszemű embereket) egy olyan mókuskerékbe, ahonnan nincs kiút.

Ugyanis az összes gyógyszernek rengeteg a mellékhatása, ha valaki három félénél többet szed, az aláírta a halálos ítéletét.

Persze vannak életmentő gyógyszerek, nem is ezekkel van a baj, hanem az OK NÉLKÜL adott, (koleszterincsökkentők, vérnyomás csökkentők, értágítók, gyomorsav csökkentők)készítményekkel, amelyek olymódon avatkoznak bele a szervezet működésébe, hogy megzavarják a természetes folyamatokat, felborítják a rendet, és olyan káoszt hoznak létre, hogy nem gyózzük majd beszedni a mellékhatások okozta problémákra a következő adagokat.

Nézzetek körül a környezetetekben, ez a folyamat már olyan gátlástalanul zajlik, hogy nagyon fiatal emberek ezreinek írnak fel az orvosok pl. vérnyomás csökkentő tablettákat, holott a vérnyomás növekedése csak azt jelzi, hogy valamit nem jól csinál az illető, pl. rosszul dolgozza fel a srresszet, nem megfelelően látja el a szervezetét vitaminokkal, ásványokkal, nem mozog eleget. Ezek a legfőbb tényezők ha valakinek elkezd felkúszni a vérnyomása, és erre nem a gyógyszer a megoldás, mert az csak a tünetet csökkenti, de az ok, (a helytelen reakció bizonyos élethelyzetekre, vitaminhiány, ülő életvitel.....) az sajnos továbbra is ott maradt, azzal nem tettünk semmit.

Visszatérve a te esetedre kérdező, ha több gyomorsavat termel a szervezet, ott valószínűsíthető hogy a nem megfelelő táplálkozás is részese a probléma okának.

Az első feladat, hogy a gyomornedv savértékét normalizálni kell.Fontos ehhez az egészséges vegyes táplálkozás, egész napra elosztva, több kisebb adagban. Alaposan rágd meg az ételt!

A májban, halban, vajban, tojássárgájában, és csukamájolajban lévő A-vitamin elősegíti a gyomor nyálkahártyájának gyógyulását, megvédi a túlságosan maró gyomornedvtől. Persze hozzátartozik az igazsághoz, hogy a mai ételek már rég nem tartalmazzák azokat a mennyiségeket sem vitaminokból, sem pedig ásványokból, amikre szükségünk van. Ezért ha komolyan veszed a tanácsaimat, akkor amellett hogy megpróbálsz helyesen táplálkozni, azért még egészítsd ki ezt a táplálkozást egy jó nagy dózisú multivitaminnal(ez olyan vitaminkészítmény, amelyben elég nagy mennyiségek, és megfelelő arányban vannak az alkotórészek)mert önmagában a táplálkozás már nem elég, még ha ezt oly előszeretettel híreszteli a gyógyszeripar, akkor sem. Sokat tett ezért a mezőgazdaság, és az élelmiszergyártó cégek sokasága, hogy manapság csupa élettelen, adalékanyaggal teli szemetet etetnek meg velünk.

Fogyassz naponta zöld leveles főzelékeket, és sárgarépát kevés zsírban elkészítve, azonkívül mindenképpen lúgosítsd az egész szervezetedet, ezzel kapcsolatban sok infót találsz a neten, ezt most nem írnám le.

Gyomorfájást okozhat élelmiszer-allergia, vagy ételmérgezés is.

Bármelyik ok szerepel is a panaszok hátterében, a következő a javaslatom.

Ahogy említettem az előbb, vagy egy multivitamin,(Vitaking, Vitaminkirály, dr Lenkei), ezek közül én mindenképp a dr Lenkeit említeném első helyen, mert a multijaiban lévő B1-vitamin mennyisége hozzásegít a stressz megfelelő feldolgozásában, ugyanis a B-vitaminok nagyon fontosak az idegrendszer egészségéhez.

Ha nem tudsz megvásárolni minden hónapban egy teljes doboz multit, akkor viszont a legfontosabb hogy C-vitamint min. 1000mg-ot per nap, A-vitamint(legjobb az A+D párosítás hasznosulás miatt)és B-komplex vitamint mindenképpen szedni érdemes. Ezek szép lassan újra felépítik az egészséges gyomor-nyálkahártyát, és ha nem rontod el újra a táplálkozással, és megtanulod a stresszet uralni, akkor soha többé nem kell veszélyes gyógyszereket tömnöd magadba, újra egészséges leszel.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok: Marcsi

2011. máj. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló véleményét osztom. Nekem a derékfájásomra felírtak 2 brutál mérget, amitől bedurrant a gyomrom, emésztésem. Majd újjab savgátló bogyók, amit hónapokig kellene szednem. Majd ha helyre jött a gyomrom akkor új bogyók a derekamra és így tovább. Na én ebből nem kérek! Anyumat is az orvosok mérgei ölték meg! kikészült a mája. Vagy 10féle bogyót szedettek vele. Ráadásul ezekután azt merték mondani biztos ivott. Na ettől teljesen kikészültem. Rohadt dolog ez.
2011. máj. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, és ezekután már a multivitaminokkal szemben is vannak aggályaim. Azok biztos nem árthatnak a málynak?
2011. máj. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A multivitaminok LÉTFONTOSSÁGÚ anyagok! Azért mert tabletta, vagy kapszula formában lehet hozzájuk jutni, attól még nem lehet egy lapon említeni őket a gyógyszerekkel.

A gyógyszerek szintetikusan előállított testidegen anyagok, ezért van annyi mellékhatásuk, a vitaminok pedig a természetben előforduló anyagok kivonata, vagy mesterségesen, a természet módszereit lemásolva ÉLŐ anyagokból előállított természetes, azaz a szervezet számára fontos, beépíthető anyagokat jelenti.

Sokszor találkozom munkám során hasonló félreértésekkel, az emberek zöme még mindig azt hiszi, hogy a vitaminokkal vigyázni kell, ez nem csoda, hiszen a hagyományos orvoslás meg is tesz mindent azért, hogy ez a hamis adat tovább maradjon a köztudatban.

A vitaminok élelmiszerek, ezt nem győzöm hangsúlyozni, minden nap szükségünk van rájuk, és azért kell táplálékkiegészítőt szedni, mert a normális táplálkozás során már nem tudjuk biztosítani a szükségletet.

2011. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Amúgy február óta jelen van ez a gyomorfájásom. Épp az előtt kezdődött ahogyan a 40°-os lázam, (akkortájt volt az a vírusos izé) véget ért.

Torokfájás, köhögés, láz majd már majdnem össze estem izmaimat is alig éreztem gyenge voltam elmentem az orvoshoz mert majd meghaltam a láztól. Nah ott felírta az algopyrynt, meg még valamit meg multivitamint stb. Rendbe jöttem majd kb rá 1 hét múlva kezdtem érezni azt, hogy a gyomrom furán fáj!

2011. máj. 26. 21:07
 10/16 anonim ***** válasza:
Újra csak azt tanácsolhatom, hogy mielőbb kezdj el szedni egy olyan adagú multit, amit fentebb leírtam, meglátod segít.
2011. máj. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!