Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsav problémára mit...

Gyomorsav problémára mit ajánlotok? Már sok gyógyszert próbáltam!

Figyelt kérdés
Eddig semmi nem segített. A problémám általában délutánra jön elő. Szinte minden egyes étkezés után. Tudom hogy oda kell figyelni a táplálkozásra is, de valakinek bejött bármilyen készítmény vagy házi praktika? Olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik tényleg hasonló helyzetben voltak, és sok mindent próbáltak elsőre. Mi segített véglegesen?
2011. máj. 27. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Az égető érzést sok minden okozhatja.

Lehet reflux, lehet helytelen táplálkozás (zsíros, túl fűszeres ételek), helytelen evés (rossz fogsor, vagy egyéb ok miatti helytelen rágás), lehet helikobakter fertőzés.


Mindenképp érdemes egy szakembert felkeresni, mert pl. a helikobakter vizsgálat csak kilégzéssel történik, és néhány hetes gyógyszeres kúrával megszüntethető!


A rossz fogsor miatti helytelen rágást a fogorvos tudja megszüntetni.


A gasztroenterológus esetleg megtükröz de az még belefér!

2011. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy konkrétan mi a problémád, visszajön a savad, vagy a gyomrod fáj..

Én elég"rutinos" vagyok a kérdésben, a vége antireflux műtét lett, ez eddig még bevált, igaz még csak 3 hete volt, de azóta nem jön vissza a savam..

Írod sok gyógyszert.. valamilyen PPI gátlót próbáltál már?

2011. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy odakell figyelni a taplalkozasra, akkor tedd ezt, es igy fogod elkerulni a tunetedet, de ha ezt nem teszed meg, de gyogyszert akarsz szedni, akkor tobbet artasz a szervezetednek, mint segitenel.

Az etkezesek elott, de kozben is lehet fogyasztani kamillateat.

1 csesze vizbe tegyel egy felkaveskanalnyi sutoport, ebbol igyal naponta 2-3x az etkezesek utan vagy az etkezesek kozott.

A nyers gyumolcsok es zoldseged jo segitseget jelentenek.

s.repale, zellerle, spenotle, ceklale.

A fenti levek fogyasztasa mellett naponta egyel meg egy-egy almat.

Etkezesi szokas megvaltoztatasa a vegleges megoldas!

2011. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

A gyógyszerek csak elfedik a tüneteket, de nem szüntetik meg a kiváltó okot!

Lúgosítani kell, de minimum lúgos vizet inni (bioboltokban kapható)

2011. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igazából azt hiszem ezt hívják gyomorégésnek. A rágással biztosan nincs gong, jók a fogaim is. Helytelenül nem igazán eszek, füszereset szinte egyáltalán. De akár már egy szendvicstől vagy egy gombóc fagyitól is órákra előjön a probléma. Aztán elmúlik. Még szénsavasat se iszom soha. Délelőttönként semmi gondom vele, illetve éjszaka se. Amiket eddig próbáltam, de semmi hatás: Gaviscon, Quamatel, Acid, Rennie... Tudom, hogy orvoshoz kell menni ha semmi nem segített ezek közül. De azért kíváncsi lénnék a tapasztalatokra, vagy hogy mire számítsak szerintetek. 24 L
2011. máj. 28. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:

A fagyi és a szendvics is savasít :(

Az orvos biztosan tud adni rá valami komolyabb savlekötőt, de igazából a táplálkozásodra is nagyon oda kell figyelned, hacsak nem akarsz gyógyszeren élni.

2011. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Szerdán megyek dokihoz. Remélem kapok rá valamit, ami helyrehozza a gyomrom. Borzasztó rossz elviselni minden egyes nap.
2011. máj. 29. 11:55
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyomorsav 0,1 %-os sósav. A reflux az, amikor visszaáramlik a nyelőcsőbe, amit akut gyulladásba hoz.Sok ember pl. köhög emiatt. Nem írtad le a tüneteidet...de ha a gyomorégésed poliszacharidok fogyasztása után jön elő, próbáld meg elhagyni őket. Mindent, ami fehércukor, fehrliszt...fogyassz helyette mézet, gabonapelyheket (nem cukrosat), teljes kiőrlésű kenyeret, barnarizst. Ha elmúlik, akkor ez volt a gond-az inzulinháztartásod túlműködése. Ha nem tapasztalsz javulást, a fent említett szakorvosi vizsgálatok segíthetnek. Az általad említett gyógyhatású készítmények valóban csak tüneti kezelésre szolgálnak.
2011. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A citrom leve lúgosít. Próbáld ki.
2011. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tolj Salvus vizet. Aztán vetgyél Espumisan Gyöngyöt, meg Stompax édskömény tablettát. Szar ez a kapitalizmus, minden gyógyszert megkapni már vény nélkül. Te felelősséged. Már vn gyomorsav beállítós, időkódos, odabaszós gyógyzser is...
2011. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!