Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék hízni! Mitől tudnék...

Szeretnék hízni! Mitől tudnék jó pár kilót felszedni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok 197cm és 68kg! Régebben nagyon alacsony voltam testsúlyom megfelelő volt. De 15 éves koromra 1 év alatt 20cm nőttem és picit megviselt azóta nem bírom utol érni magam. Nagyon sokat eszem némileg sportolok is és semmi eredmény 4 év alatt 67-68kg között vagyok se fel se le. Szeretnék tanácsokat kérni mitől bírnék egy picit hízni, számomra minimum 80kg lenne szükségem! Gondolkoztam a gyúráson és fehérje szedésen de nem tudom hogy attól mennyit szedhetek fel esetleg adhatok le is:S Hogy Érdemes e lenne megpróbálnom a fehérje szedést? Vagy valami táplálkozási javaslat?
2011. máj. 27. 18:38
1 2 3 4
 21/34 Smartguy86 ***** válasza:

Ha minden nap edzel, akkor nehezen fogsz hízni. Ha minden nap edzel, de csak kétnaponta iszod ezt, az jó lehet pénzügyileg :) de én azt mondom, hogy elsődlegesen a kaja legyen a tápanyagforrásod, tehát jól kajálj, egészséges mértékben, napi 4-5x - kevesebbet, de többször. Ezt KIEGÉSZÍTENDŐ szokás szedni ezeket a táplálékkiegészítőket. Ez maga nem csodaszer, csak lehetővé teszi, hogy többet egyél, mint amennyit per pill bírsz:) + edzés után gyors táp ugyebár.


Ha kajához kérsz tanácsot: egyél csirkét, mellet pl, abban 100grammból legalább a 70-80% tisztán fehérje, mellé zöldséget és/vagy rizst. A rizs kitűnő hízlaló kaja - az is hülye, aki a pufirizst fogyókúra alatt szedi :D

Hogy hogyan készíted el, azt ízlés dolga, fűszer is lehet, nem számít. Felcsíkozva, kirántva - attól, hogy diétázol, még lehet változatosan étkezni :)

2011. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Akkor kezdésnek veszek SCITEC JUMBO PROFESSIONAL 1,62kg

És egy Scitec Daily Vita-Min 10000 Ft ból ki is jön szinte ! És akkor úgy fogom csinálni ahogy mondod ahm most is úgy eszem keveset de nagyon sokszor ! Még hajnalba is eszek:D Naponta simán eszek 9x!

2011. máj. 27. 19:42
 23/34 A kérdező kommentje:
Vagy azt mondod veszek csak egy Scitec Daily Vita-Min-t és lehet az is meghozza a sikert? Ha meg nem akkor jöhet a tömegnövelő!
2011. máj. 27. 19:43
 24/34 Smartguy86 ***** válasza:

Supradyn jónak jó, csak nem neked :) abban kb a minimum van benne, hogy éppen nem alakul ki hiánybetegséged. Sporthoz az kevés, mert minden nap edzel, izzadsz, úgy rengeteg nyomelem kiürül + gyors anyagcsere - a vitaminos se tartanak sokáig.


Tojás az jó kaja, 1 tojásban van 6 gramm fehérje - nem sok:) Jobb a csirke. Amúgy a tojás 7x30 forint = 210 forint. Ennyiből kijön egy adag kiegészítő is :) és az gyorsan szívódik fel + nincs benne annyi koleszterin, mint a tojásban (lévén a tojás sárgája csak koleszterin és nem a jó fajtából).

2011. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Smartguy86 ***** válasza:
Ha az étvággyal van gondod, akkor lehet elég a Daily Vita-Min is. Nekem úgy meghozta az étvágyam, hogy öröm volt nézni :D
2011. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezt a vitamint előbb:) Mondjuk most is sokat eszek azzal családom éhen hal majd mert megeszek mindent:D Szóval lényeg sose korogjon a hasam hogy éhes vagyok:D Picit éhes vagyok akkor már egyek csirke cucokat zöldségeket rizst és stb + edzek napi 2 szer akkor vagy 3 szor utána kajálok egy jót sokat iszok és talán menni fog:)
2011. máj. 27. 19:55
 27/34 Smartguy86 ***** válasza:
Ne eddzél napi többször. Még a naponta 1 edzés is sok. Fontos hagyni időt regenerálódni az izmaidnak, mert így csak túledzed őket. Fájni fognak, hízni meg nem fogsz, mert állandóan elhasználod az összes energiát. A hízás alatt az izomnövekedést is értem. Az izom úgy működik, hogy amikor edzel, akkor apró mikrosérülések (szakadások) keletkenek a szöveten. Ezeknek utána be kell gyógyulni. Többnyire úgy gyógyulnak, hogy megvastagszanak - ettől lesz az ember "izmosabb". Persze az izomrostok száma nem nő, csak a meglévők lesznek vastagok. Az izom kötődési pontját nem lehet befolyásolni. Az erezettség pedig csak akkor nő, ha szükséges lesz a jobb vérellátás. Így izmosodsz:) Szóval pihenj is! Kétnaponta mész edzeni, vagy úgy edzel, hogy naponta, de kétnaponta edzel egy izomcsoportot - tehát ha melleztél hétfőn, akkor legközelebb mellezni csak szerdán lehet, aztán pénteken.
2011. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Smartguy86 ***** válasza:
Jah, hasazni azt lehet minden nap, mert gyorsan regenerálódó izom a hasizom :)
2011. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Szoktam igen hasra is:) Hát akkor megrendelem ezt a vitamint:) És akkor heti 3-szor edzek kedden csütörtökön meg szombaton és akkor pihi is lesz közte:)
2011. máj. 27. 20:07
 30/34 A kérdező kommentje:
Ez gyengébb? [link] Csak mert ahogy látom ez 45 adagos míg a jumbó csak 10
2011. máj. 27. 20:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!