Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A 20%-os ecet elpusztítja az...

A 20%-os ecet elpusztítja az uborkában lévő EHEC bélbaktériumot?

Figyelt kérdés
Uborkasalátaként elkészítve, a mostani német járvány szempontjából.
2011. máj. 29. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
ó valószínű pont német uborkát fogtál ki, amúgy nem
2011. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az uborkában nincs baktérium! A héján van!Van egy barom szokás nem pucolják le a héját, miért? Ki találta ki ezt a baromságot? Az hülye aki héjasan csinál salátát. Az ecet nem baktériumölő!
2011. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sok hülye most elkezd ettől rettegni....kis odafigyeléssel semmi probléma nem lesz.....h1n1től is beszart mindenki aztán kiderült h kamu volt...várjuk ki a végét...1 kis fosás nem a világ...
2011. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki válasza:

Szerintem ki van zárva. Ha a gyomrodban nem pusztul el a sósavtól... Ja, és szódavízzel se próbálkozz...

Szerintem legalább blansírozással illik nekimenni, tehát néhány másodpercre merítsd forró vízbe az ubit. Ez még nem fogja világ szégyenére megfőzni a salátádat, de a felszínén levő baciknak talán elég.

2011. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"h1n1től is beszart mindenki aztán kiderült h kamu volt"


Azért mert nem végzett nagyobb pusztítást nem jelenti hogy nem veszélyes!!!

2011. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van ahogy mondod, kedves előző. Vagy az emberi butaság fog egyszer végezni velünk, mert nem oltatják be sokan magukat, ezért hordozóvá válhatnak, vagy egy ilyen mutálódott baktériumtól, ami most tombol Németországban, és amire nincs jelenleg hatásos antibiotikum. Előbb vagy utóbb nagyméretű világjárvány lesz, csak senki nem akarja ezt komolyan venni. Nálunk is vásárolt két Békéscsabai cég a Spanyol uborkából, úgyhogy várjuk ki a végét. Egyébként hámozd meg és mosd meg alaposan, akkor nem lehet baj. Ezt mint biológus, gyógyszerkutató mondom.
2011. máj. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
azért oltassuk be magunkat h a gyógyszercégek jól járjanak?h1n1-be sem haltak bele többen mint a normál influenzába,csak jobb volt a PR-ja...
2011. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem fogok "hozzáértőkkel" vitázni.
2011. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki már a gondolattól is fosik, ne vegyen uborkát mostanában. Kész, nincs probléma.

Szerintem az ecet teljesen hatástalan, ha már fertőzött az a szerencsétlen uborka, pláne, hogy nem töményen öntöd rá, hanem kis vízzel hígitva, cukrozva... az inkább táptalajnak lehet jó. :D

Amúgy meg világ életemben jobb szerettem és szeretem héjával, nektek nem mondta anyukátok, hogy a "héjában van a vitamin"?! xD

2011. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!