Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen a hamburger?

Miért egészségtelen a hamburger?

Figyelt kérdés
Mindenütt azt hallani már,hogy megadóztatják a hamburgert is,mert egészségtelen!De kérdem én,mi az egészségtelen benne?Mert ugye adott egy pék termék,ami nem tudom miért egészségtelen,továbbá zöldségek vannak benne,saláta,ami megint csak egészséges,plusz van egy kis hús darab benne,ami nem tudom miért lenne mérgező,hiszen vas van benne,ami kell az emberi szervezetnek!Szóval akkor van ötlet miért egészségtelen?
2011. jún. 3. 18:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Épp azt beszéltük, akkor meg kéne sót és cukrot is adóztatni..még jó, h lélegezhetünk..
2011. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
pl. közgyógyot is megnyirbálták..ect..
2011. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
2011. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Én sem értem!!! Zsemlében "elvileg" marhahús pogácsa friss zöldségekkel és sajttal. A kenyér és a marhahús mindennapi táplálékunk a friss zöldségek az egészség "netovábbja"-i a sajt szintén egészséges. Viszont ha ezt összemixeljük és hamburgernek nevezzük akkor már ördögtől való és üldözendő étel (ja.. és külön adóval sújtandó). A zsemle is egészséges, hisz a cukorbetegeknek kifejezetten azt ajánlják az orvosok kenyér helyett. Marhahús pogácsával szintén nem értem, hogy mi a baj, ha szójával keverik az is egészséges. ( Van néhány étel aminek az összetétele megkérdőjelezhető, ilyen a vagdalthús konzerv, néhány felvágott, csibefasírt, stb. Ezek viszont nem szerepelnek a tiltó listán. Vajon miért??
2011. jún. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Magyarország politikai elitje csak adóemelésben tud gondolkozni, emlékezetetek vissza az MSZP-SZDSZ kormányzásra, pl. a repülőjegynél a kerozinadót Kovács úrnak köszönheti a világ, mint EP képviselő vezettette be. Biztos más országban is így van, de nekünk kisembereknek már „tele van a ….” minden adóval. Én bíztam abban, hogy az új kormány tud más kiutat is, de tévedtem, ők is tele vannak ötletekkel, hogy milyen módon adózhatnának a magyarok még többet. Ki vitte ide az országot és azokkal mi van? Még mindig a politikai elitben mondják meg a tutit! Néhány feljelentés, néhány vizsgálat és mind szabadon védekezik és mindet felmenti a bíróság. Ebben az országban csak a kis emberekre vonatkozik a törvény (szerintem minden országban így van), én nem lophatok, de ha a politikai elit sikkaszt azt nem lehet bizonyítani vagy elévült.?? Most megadóztatják a zsíros és cukros élelmiszereket (a cukor ára duplájára nőtt már), a gyerek meg hisztizzen a boltban csokoládéért, amikor a szülő az adóteher miatt nem tudja megvenni neki. Etikai kérdés bennem: a jelenleg regnáló kormány milyen alapon mondja azt egy élelmiszerre, hogy egészségtelen? Ha egészségtelen miért lehet árulni? Akkor bekell tiltani, nem? Érdekes kérdés, ha megfizetem a magas adót akkor már nem is egészségtelen azaz étel! Ilyen a cigaretta is, káros az egészségre ezért jól meg adóztatjuk, mert sokba kerül az általa okozott betegségek kezelése. Akkor én megkérdezem, miért fizetek Tb –t és hol van a cigi után befizetett áfa és jövedékadó (ja.. . az más kasszába kerül?) . Ezekkel a dolgokkal teljesen hülyének nézik a szavazó állampolgárokat. Megfigyeltétek, hogy ha itt valaminek emelkedik az ára, akkor a média és a politikusok egyből keresnek egy országot a világban, ahol drágább és azzal példálóznak (a fizetéssel nem), másik érdekes dolog, ha itt valamiből sok terem (pl. gabona) akkor azért van áremelkedés, mert drága a tárolás, ha kevés a termés, akkor meg azért emelnek árat. Bocs nagyon elmentem politikába, de mindig felbosszant ha hülyének néznek a politikusok, és annak is tartanak minket.
2011. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
12:41-es hozzászoló,teljes mértékben megmondtad a tutit,ezt kéne valakinek elmondani a nép előtt is,hogy végre ne legyenek hiszékenyek az emberek!A búzára is visszatérve,én terményt szállitok kamionnal és képzeld el,hogy tavalyi évben a gyenge búza termés eredménye képen is több mint egy hónapig hordtuk kolegáim segitségével Csepelre a kikötőbe,hajóba!El tudod képzelni hány ezer tonnától szabadult meg igy az ország?És utána meg bejelentik,hogy drága a kenyér,meg minden pékárú,a gyenge termés végett,ugyanis külföldről kell behozatni terményt!Kérdem én,akkor mi a fenének engedi a kormány azt a keveset is kivinni az országból?De szerintem ez is politika,valakinek megdagad a zsebe az ilyen tettek után,csak az a szomorú,hogy a nép meg elhiszi azt,hogy kevés a termény!Mindegy,sajnos ezeken kár idegesitenünk magunkat,mert hiába jártatjuk a szánkat,igyis-ugyis mivelünk tolnak ki a különböző adókkal!A bioetanolról már emlitést sem teszek,hogy annak is felemelik majd az árát a csillagos égig,nesze neked környezet kimélés!Kik fáznak rá?Azok akik drága pénzért megvették az átalakitót és beszereltették azt!Szörnyű!
2011. jún. 18. 13:00
 17/18 anonim válasza:

Egyet értek a kérdező kommentjével (13:00)

Ha ilyen-olyan gödörben van Magyarország, akkor miből telik nemzeti konzultációra, budapesti utcák átnevezésére a repülőtér nevének megváltoztatására és legújabb őrület a budapesti zászló megváltoztatása ?? Nemzeti konzultáció….. rádió reklámban (Orbán) kérdezi, hogy segélyből vagy munkából éljenek meg az emberek? Milyen kérdés ez?? Hol van munka, ki az a hülye, aki segélyből akar megélni?? Én Békés megyében élek, de úgy gondolom, hogy a kormányzati elit azt sem tudja, hogy ez a megye Magyarországhoz tartozik. Már megfordult a fejemben, hogy népszavazást kezdeményezek, hogy Békés megye csatlakozzon-e Romániához? Egyáltalán miért fizetnek munkabért? Egyszerűbb lenne csak egy elszámolást adni, hogy milyen jogcímen mennyi adót és járulékot vonnak el. Nem? Nem kéne itt szenvedni átutalásokkal, kézpénzzel, stb… Választási kampányban a „nem hazug” Orbán mondta, hogy győzelmük esetén januárig visszamenőleg eltörlik a szuperbruttósítást , tudjuk nem így történt, sőt.. most visszamenő hatállyal változtatnak meg törvényeket. (Én azt tanultam, anno, hogy törvényeket visszamenőleg csak akkor lehet alkalmazni, ha az kedvezőbb jogokat vagy kedvezőbb elbírálásokat biztosít.) Ennek az országnak a neve nem Magyarország, hanem a büntetések és félelmek országa , tehát Bünfélország!

2011. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2011. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!