Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia lenne? Szerintetek?

Anorexia lenne? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Elég ritkán érzem azt hogy éhes vagyok. Sokkal jobban érzem magam ha 1-2 napig nem eszek, jobb a közérzetem. De most pl volt hugom ballagása, étterembe mentünk, muszály volt ennem, ettem is. Nagyon rosszul éreztem magam, szivdobogás érzésem volt, hányingerem. Rosszul vagyok ha ennem kell, Munkahelyen is inkább odaadom másnak a kajámat, itthon meg a kutyát hízlalom vele. Nem vagyok tulságosan vékony, nem mondani meg hogy nekem ilyen problémám van. Csak a csípőm/derekem/bordámnál iszonyuan összevagyok szakadva. 173cm/56kg/17éves//lány
2011. jún. 22. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
velem is ez volt..én sem voltam túlságosan vékony, mármint volt seggem,hasam,combom, de a bordáim meg a csípőcsontom kilátszott.és itthon mindennapos volt ebből a vita. aztán elmentünk orvoshoz, aki felírt peritol nevű gyógyszert (étvágynövelő-féleség)..azóta híztam 2 kilót, de ha sokáig nem veszem be, akkor megint nem tudok enni . bár engem zavar ha sokat eszem, szóval lehet picit anorexiás vagyok..de hát ezvan :||
2011. jún. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok, 15/L
2011. jún. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyanígy vagyok. Szoktam is viccelni vele, hogy szerintem fotoszintetizálok. Az orvosok persze nem hisznek nekem egyszerű anorexiásként kezelnek, amiből elegem van.
2011. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ice-T válasza:
17 évesen az ember még teljesen természetesnek veszi azt, hogy az egészség az mindig természetes velejárója az életnek. És, hogy neki soha nem lehet semmi baja mert ő egészséges, erős stb. Lányok általában kevesebbet esznek mint a fiúk, de te viszont alig eszel. Viccelődni szerintem ne viccelődj vele, mert ha éveken keresztül csak épp annyit csipegetsz amivel éppen hogy nem ájulsz el, annak súlyos következményei lehetnek. Itt nem csak arról van szó, hogy hány kiló leszel és, hogy a csípődnél mennyire vagy vastag vagy vékony. Ha nincs megfelelő táplálék mennyiség akkor nem jut a szervezeted létfontosságú vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz stb. Amikor sokáig rendszertelenül eszel és keveset, a gyomrod összeszűkül és nem kívánja az ételt. Sőt hányingered is lehet tőle. Azt javaslom, óvatosan kezdj el valamit sportolni. Pl kerékpározás vagy úszás, utána szerintem meg fogsz éhezni. Esetleg multivitamin tablettát is szedhetsz egy ideig, csak hogy pótold gyorsan a hiányzó vitaminokat. Ha ezt így fogod folytatni akkor egy beteg kinézetű ember lesz, aki valószínű beteg is lesz. Ha nincs megfelelő táplálék akkor az a bőrödön, hajadon, körmeiden is meg fog idővel látszani, sőt a fogaid is hamarabb romlanak a kalcium hiány miatt, ami nem túl vonzó. Ráadásul az immunrendszered is legyengül és nagyon könnyen kapsz el mindenféle betegséget. Ezt szerintem te sem szeretnéd. Az anorexia szerintem egy téves gondolkodásmód következménye. Szerencsétlen nőkbe azt sulykolják, hogy legyenek minél vékonyabbak mert attól lesznek szexik. Ez hatalmas baromság, és férfi szemmel visszataszító, legkevésbé sem vonzó. Egy nő nem attól vonzó, hogy vékony. Az lehet visszataszító is, ha csak szimplán nagyon vékony és nincs rajta izomszövet. Egy szép alakú, sportos női test a vonzó. Ehhez pedig rendszeresen normálisan kell táplálkozni és sportolni sem árt. Hidd el te is sokkal jobban fogod magad érezni, ha megéhezel és egy jót eszel. Ez nem normális állapot és hosszútávon nem fenntartható!
2011. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van a testalkatod. Azonban lehet pl. felszívódási problémád a beleidben, és/vagy nem elég tiszta az emésztőrendszered, ha ennyire nincs étvágyad. Javaslok tisztítókúrákat. Általános, rendszeres étkezési szokás gyanánt pedig javaslom a tisztulást elősegítendő, hogy délelőtt csak gyümölcsöt fogyassz, csak üres gyomorra és önmagában, hogy ne erjedjen és hogy kifejthesse tisztító hatását. Lehetőleg a gyümölcsfajtákat se keverd. Helyieket -Közép Euban termőeket- ajánlok (meggy, cseresznye, alma, barack, dinnye, stb), a trópusiak, mediterránok közül kevés "passzol" a mi szervezetünkhöz, de van kivétel pl. ananász, grapefruit.

Mellőzni javaslom a narancsot, mandarint, banánt, kiwit.

Olykor a gyümölcsöt önmagában fogyasztva is fellép erjedés, ilyenkor szárazon kurkumaport (fűszer, élelmiszerboltban kapható), kávéskanálnyit nyelj le, de nyállal jól elkeverve; ez 5-10 percen belül megszünteti a maró érzetet a gyomorban.

2011. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!