Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Olyan gyógyszert kell szednem...

Olyan gyógyszert kell szednem ami kicsit kikészíti a gyomrom. Milyen ételekkel kímélhetném?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is étel, de van valakinek ötlete, mi az ami jó a gyomornak?
2011. júl. 28. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
normaflore
2011. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A normaflore a bélnek jó.
2011. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


nem csak a normaflore létezik

2011. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyógyszer az?Vas?Vagy reflux elleni?Ha így érzed,hogy kikészíti a gyomrod,az baj!Kifejezetten gyomorvédő az A-vitamin,és javasolt is a szedése ilyen esetben(minden esetben,ha gyógyszert kell alkalmaznunk)mert megvédi a nyálkahártyákat.

Egyébként a pobiotikumok(ha nem is a normaflore)tényleg hasznosak a ma emberének bármikor,de ha gyógyszert szed pláne.Mivel engedélyezett termékről van szó,és szinte megszoktuk,hogy gyógyszert szedünk nem vesszük tudomásul,hogy káros folyamatokat is elindíthat a szervezetben.

2011. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
13:27, ez igaz, de nekem pl. antibiotikumtól jelentkező gyomorgörcsre, fájdalomra is használt.
2011. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nem tud helyette mást adni?

Apukám is kapott egyszer egy ilyen gyógyszert, amit tartósan kellett volna szednie, viszont a gyomra nem bírta. Kapott helyette másikat - más gyártó ugyanazokat a hatóanyagokat más vivőanyagra építette, így azzal nem volt gond.

2011. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a tippeket! ez egy szteroid (Medrol), és február óta szedem. Nem azt mondom hogy nagyon érzem már most, inkább meg akarom előzni, mivel volt egy-két hasi panaszom, és az orvos volt olyan kedves ma közölni hogy igen, ez kikészítheti a gyomrot...és hát még közel sem vagyok a gyógyuláshoz, így egy darabig még tuti szednem kell. Amúgy adnak mellé gyomorvédőt (pantoprazol), csak hát parázom. meg jobb szeretném természetes dolgokkal segíteni a a testem, mint ilyen plusz gyógyszerekkel, mert már így is most épp négy félét szedek:/
2011. júl. 28. 13:49
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha annyiféle gyógyszert szedsz, akkor főleg hallgass az orvosra, hogy mit szedhetsz mellé, mert szépek és jók a természetes dolgok, de nem a semmitől hatnak, azokat sem lehet csak úgy keresztbe szedni a rendes gyógyszerekkel attól, hogy füvek vagy mit tudom én mik.
2011. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen,hallgass az orvosra,de az biztos,hogy Ő a gyógyszereken kívül mást nem fog ajánlani.Mivel nem ismeri őket.
2011. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb, ha egy tapasztalt diplomás orvos ajánl neki olyan gyógyszert, ami passzol azokhoz, amit szed, mintha fakérget rág, meg füvekből főz teát, mert a gyakorikérdéseken név nélkül akár egy 11 éves gyerek is tanácsolhat neki ilyet. Igazad van, max rosszul jár. Végül is nekünk nem fáj. Esetleg majd ráfogjuk, hogy biztos most méregtelenít a szervezete azért szarabb.
2011. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!