Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » "Egészségtelen" életmód, a...

"Egészségtelen" életmód, a bőröm nem hálás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Étkezésem háromnegyedében zsíros, cukros ételt eszem és gyümölcsből, zöldségből pedig kevesebbet. A bőröm nem salaktalanít a testem semelyik pontján. Nem vagyok ducis, de olyan nagyon vékony se, edzeni is szoktam. Táplálkozásban meg nem vagyok valami menő.Valamikor rám tör, hogy "fú mostaztán gyümölcs ezerrel!" de ha már az első pár napban nem látok eredményt akkor csalódott leszek, abbahagyom és kb. egy tál sültkrumpli előtt találom magam.Na igen minden csoda 3 napig tart...Tudom nem az első pár napban kéne nagy változásokat látnom.

Egyébként nem csak kívül látszik az életmódom hanem belül is. rendesen alszom mégis fáradt vagyok egész nap és néha szédülök is.

Ha tudtok ajánlani valami étrendet, teákat, stb. Kérlek írjátok le nekem! Ezen tényleg változtatni szeretnék!


2011. júl. 9. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

tudom rohadt nehéz kitartónak lenni én is mindig ezt csinálom.

egyszer sikerült ledobnom magamról 25 kilót de vissza is jött.

a zöld tea az hatásos méregtelenítéshez.

esetleg ha valakivel közösen próbálnál életmódot váltani?

2011. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Le is írtad mit kellene kerülni. Zsíros, cukros ételeket, gyorséttermi műkajákat, fehér lisztet.


Vannak kifejezetten tisztító teák is pl. herbária, mecsek tea márkákból. Persze ezek semmit nem érnek, ha mellette rossz kajákat eszel.


Ja és ahogy életmódot váltasz, az elején, akár hetekig, csúnyább lehet a bőröd. Ez a méregtelenítés jele.

2011. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kevéssé van szükséged ilyen tanácsra, tudod te,hogy mit nem csinálsz jól. Önfegyelem az amiben hiányt szenvedsz. Az teljesen mindegy, milyen tanácsot nem tartanál be. (Azt csak mellékesen jegyzem meg, nem a bőrünknek kell méregteleníteni.) A táplálkozás alaptörvénye: EGÉSZSÉGES EMBER BÁRMIT EHET, CSAK A HELYES ARÁNYOKRA ÉS A VÁLTOZATOSSÁGRA KELL ÜGYELNI. Tipp a megvalósításhoz: Ha nem úgy állítod be magadnak, hogy az egyik tilos, a másik kötelező, nem lesz olyan erős a csábítás a kevéssé értékes ételek iránt, és könnyebben elfogadod a javasoltakat. Egy-egy étkezés lehetőleg több fogásból álljon, akkor például nem jársz úgy, hogy "egy tál sültkrumpli" , ráadásul egy nagy adag bűntudat, ami fokozza az ártó hatást.
2011. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! A teákat majd egyenként kipróbálom, igen tudom, hogy ha ugyanígy étkezem akkor a tea nemfog hatni ez nem azt jelenti, hogy most azonnal fogyókúrázni fogok vagy ilyesmi- gondolkodtam és inkább apránként hozzászoktatom magam egy diétához, lehet, hogy így több akaraterőm lesz hozzá...bár már egy pár verziót sikertelenül kipróbáltam.

utolsó: úgy tudom a bőr is salaktalanít valamilyen szinten bár tényleg nem ez a fő feladata, de ha belül gond van az kifele is megmutatkozik a bőrön.

2011. júl. 9. 18:40
 5/7 A kérdező kommentje:
elsőnek: nem, egyedül vagyok a helyzettel
2011. júl. 9. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:

szia

próbáld meg beilleszteni a zöldségeket, gyümölcsöket, teljes értékű gabonát pl reggeli egyél egy rozsos zsömlét pulykasonkával, egy szelet mozzarella sajtot és hozzá zöldségeket-hagyma, paprika, pari, uborka, csalamádé stb

tízórai gyümölcs egy pohár joghurttal

ebédre zöldséglevesek, másodiknak is csempész be zöldséget vagy gyümölcsöt, pl főzelékek főtt tojással, zöldségmártások, petrezselymes újkrumpli, rizi-bizi, rakott zöldségek, töltött zöldségek, ha tészta akkor paradicsomos, spenótos, cukkinis, gombás stb

husok barackkal, almával töltve, tejberizs gyümölcsöntettetl, hideg gyümölcsleves, fűszeres paradicsomleves, lecsó, töltött paprika, paprikáskrumpli kovászos uborkával, öntött karfiol, saláták, párolt zöldségek, most nagyon sok idénygyümölcs-zöldség van

uzsonnára válasz egy nagy adag gyümölcssalátát

vacsorára zöldségsaláta friss joghurtos-kapros-petrezselymes öntettel, túró zöldséggel-gyümölccsel, sovány husik, halak, főtt tojás, zöldséglevesek, egy szelet hütött dinnye stb

mellette sok sok víz, gyógyteák

2011. júl. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hűű!Köszi! Ez egy komplett étrend!Valójában sose tudtam, hogy mikor, mit, milyen időközönként egyek zöldséget vagy gyümölcsöt, úgyhogy ez most sokat segített:)
2011. júl. 10. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!