Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan tudhatom hogy kisagyala...

Honnan tudhatom hogy kisagyalapi mirigy problémám van?

Figyelt kérdés
A családunkban csak a férfiak nagyon magasak, ki véve én. Én vagyok az egyetlen lány a családban aki nagyon magas a kora ellenére. 15 éves vagyok és 172cm magas. Egy nagyon közeli rokonom 22 éves és csak kb. 160 cm. Az anyukám arra gyanakszik hogy kisagyalapi mirigy bajom van. Én nem igazán akarok elmenni vizsgálatra mert nem akarom hogy ha kiderül az hogy rossz akkor meg kell műteni és én ezt nem akarom. Honnan tudhatom meg fontosabb dokik nélkül hogy tényleg rossz?
2011. júl. 30. 01:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 172 cm az egyáltalán nem ok aggodalomra.Főleg hogy irtad a férfiak magasak a családodban,gondolom innen örökölted.A keresztlányom 15 évesen már közel 180 cm volt,pedig én ,meg az anyuja 165cm.Szóval ezen ne is aggódj:-)
2011. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi bajod,hisz sok magas ember van a családban,ráadásul a magasság poligénes öröklődésű,tehát mixelve kapod a szüleidtől.Ha meg hipophysis(szerintem ezt nevezed kisagyalapi mirigynek)bajod lenne,az több tünettel járna,pl magas testsúllyal.Amúgy egy sima vérvétel a vizsgálat,ha már nagyon be vagytok gazolva.
2011. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, hál istennek segítettek :)
2011. júl. 31. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!