Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki lehet gyógyulni az anorexiá...

Ki lehet gyógyulni az anorexiából teljesen és véglegesen?

Figyelt kérdés
saját tapasztalat? tapasztalat másoktól?
2010. júl. 6. 21:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nemlehet.

Aki ebbe egyszer belesik azzal már valami nagyon nincs rendben. Tapasztalatból mondom sajnos.

Lehet egy ideig "tünetmentesnek" lenni, de véglegesen nemhiszem, hogy el tudnám magam fogadni bármikor is..

2010. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
ettől féltem .
2010. júl. 6. 21:50
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van az elsőnek :s Sajnos én is tapasztalatból mondom. Mára már "tünetmentes" vagyok de lépten-nyomon a kalóriákat számolom, diétázok ahogy csak tudok, amit enged a lelkiismeretem megeszek mert tudom, hogy muszáj :/ persze egyáltalán nem vagyok elégedett magammal. Nem is leszek soha...
2010. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

a pszichiáternek beszéltem erről, azt mondta, hogy azoknak akiknek nem sikerül segítséggel kigyógyulni az azért van, mert nem is akarnak (akár tudat alatt..)

de akarok én.mindennél jobban azt akarom, hogy újra normális legyek. mégsem megy.

2010. júl. 6. 22:07
 5/25 anonim válasza:
74%

Akkor én most kicsit vitatkozok az előttem szólókkal.

Igen ki lehet,csak nehezen. Sok segítség kell hozzá, barátok,családtagok,tehát támogatók,nameg akaraterő (rengeteg a.k.a.ra.t.e.r.ő!) ne felejtsd el! Mert-most őszinte leszek- az anorexiásoknak a 99%a halállal végződik,ha egyszer és mindenkorra nem gyógyul ki belőle.

2010. júl. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

nekem nincs akaraterőm..

illetve hogyne lenne..kellet akaraterő ahhoz , hogy lefogyjak..

de valahogy ez most más.

2010. júl. 6. 22:14
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Talán én tudok neked megnyugvást hozni..

Saját tapasztalat, dettó...kiskoromban nagyon sokáig anorexiás voltam (nem ragoznám miért, családi problémák, nem önértékelési gondok), és kigyógyultam belőle:) Igaz, kínszenvedés volt, maga a földi pokol, de vége...legalábbis remélem. Sajnos nemrég fordult elő velem, hogy vendégségben voltam vidéken, és elég sok kaját kitettek elém. Fogalmam sincs, hogy miért, de ugyanaz a fura érzés lett a torkomban, és a számban mint annó kiskoromban. Elég ideges lettem, de ettem normálisan előételt is, főételt is, és desszertet is, normális mennyiségben. De azon a héten sokkal kevesebbet ettem (mennyiségre), mint általában itthon szoktam (egyébként zabagép vagyok).

Szóval igazából nem is tudom mit írhatnék...menj el pszichológushoz, ő szerintem tudna segíteni, vagy beszélgess volt-anorexiásokkal, illetve olvasgass pszichológiai könyveket, illetve próbálj meg jógázni, meditálni hátha az segít. És igen, akaraterő szükségeltetik hozzá (nekem azért tartott több évig, mert egy kisgyerekben ezeket nem lehet úgy tudatosítani, meg folyamatosan értek a gondok).

Szurkolok neked mindenesetre! Kitartást!


19/L

2010. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

22:21-es vagyok:

Te miért lettél anorexiás? Trauma? Önértékelési zavar? Az utóbbiból könnyebb kilábalni, az első rohadt nehéz lesz, de sikerülhet..ha nekem sikerült, bárkinek fog!:)

2010. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
15%
Azt nem tudom, de inkább legyél anorexiás mint kövér :'(
2010. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

Na az utolsó borzasztóan nagy marhaságot írt! Nehogy hallgass/hallgassatok rá lányok!! (a 19 éves lány voltam)


(nem mellesleg a kövérségen könnyebb változtatni mint az anorexián, mert ha betegségtől is van a kövérség, akkor is lehet gyógyszert szedni rá, mozogni, kajálni rendesen..míg az anorexia csakis a fejben dől el, nincs rá semmilyen gyógyszer, meg tipp, csak az elhatározás, a környezet támogatása, és az akaraterő)

2010. júl. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!