Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epekovem van! Mit ehetek,...

Epekovem van! Mit ehetek, hogy ne gorcsoljek?

Figyelt kérdés

Meg nem volt gorcsom de nem is szeretnem ha nem is lenne.

Segitsegeteket kerem! Koszonom!


2009. ápr. 10. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A zsíros ételekkel vigyázz. Ha zsírosat eszel, akkor az epehólyag epét kezd pumpálni a patkóbél felé, mert a zsír emésztéséhez epére van szükség. Ilyenkor, ha kövek vannak az epében azok megmozdulnak és nagy fájdalmat, epegörcsöt okoznak.

Tehát kerüld a nagyon zsíros ételt.

2009. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Plusz a tejet, sajtot, majonézt, paradicsomot, zöldséget(pl ubi) csak hámozva egyél.

Egy epekővel műtött lány

2009. ápr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Szia!Diétásan kell étkezni,mindig keveset,többször!Uborkát,paprikát,héjasakat óvatosan.Tejet tejfölt,sajtot,joghurtot,krémtúrót,panirosat minimális mennyiségben.De ha egyszer begörcsölsz és elkezdessz fogyni,akkor sajnos műtét!
2009. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem már megműtöttek, de előtte jobban tettem volna, ha a következőket kerülöm: tojás, füstölt dolgok, mák. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ja, és a paprikát, paradicsomot a héj nélkül enni, ahogy azt az előttem szólok is írták már!

Egyébként amíg be nem kerültem a sürgősségire, addig csak a tojástól fájt a gyomrom, nem görcsöltem. Nem tudtam, hogy epekövem van. Aztán egy nap beindult, és két nap múlva már a műtő asztalon feküdtem. :-(

2010. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem is műtöttek már, én mindig beteg voltam a gombától, paprikától és az uborkától.
2010. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!