Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok rosszul a tejtől?

Miért vagyok rosszul a tejtől?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. És fogyókúra mellé, innék shaket, de egyszerűen öklendezek , ha megiszok egy korty tejet. Magában sem bírom, kakaóval sem, sehogy.

Csütörtökön este megittam valahogy kb. fél deci tejet, és utána két napon át hányingerem volt, ma múlt el.

Gyanítom, hogy ettől, mert hiába volt vizsgám, amiatt már nem izgulok.

Ez ellen lehet valamit tenni? Vagy ha valami érzékenységem van, az miért 21 évesen jön ki? van ilyen?

Vagy miben oldódik fel ez a por még normálisan?


2009. ápr. 19. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez most jött ki? Nálunk néhány hónapja volt ilyen, hogy a húgom tejivás után állandóan hányt. Aztán rájöttünk, hogy a jó kis akciós tejtől volt. Látszólag semmi baja nem volt a tejnek, és mégis.
2009. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Sztem laktózallergiád van. későbbi életkorban is előjöhet.
2009. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-2 hónapja.

Van, mikor nem kívánok pár ételt, de max pár napig, de ezt nem tudom meginni jó ideje.

A tej nem járt le, ha arra gondolsz, és nem is akciós .:):S

Akármelyik tejtől ez lesz.


De joghurttól nincs bajom, túrót is megeszem, és furcsa, hogy csak a tej, a tejtermékek nem...

2009. ápr. 19. 12:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Menj el allergiavizsgálatra.

Ne hanyagold el, mert súlyos következményei lehetnek.

2009. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó megijesztett picit, utána fogok járni.

köszi

2009. ápr. 20. 17:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Laktóz érzékeny vagy, azaz nem tudod lebontani a tejcukrot. Ne fogyassz semmilyen tejterméket egyáltalán! Egyébként sem egészséges a tévhittel ellentétben, fogyókúrában meg pláne, mivel hízlal a sok cukor és zsír miatt. A shake-et sima vízzel idd!
2009. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Kérdés után valamikor észrevette, rajta hogy lehet vízzel is.Ez a dolog jó része.

Akkor más tejtermék azért nem okoz gondot ( vagy nem ekkorát és nem veszem észre, mert abban kevesebb van laktózból?

És ez jöhet így hirtelen, hogy soha nem volt? És elmúlhat??

2009. ápr. 22. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem múlhat el soha, hanem azt tudod elérni, hogy ha nagyon sokáig nem fogyasztasz, akkor NÉHA, alkalmanként kisebb mennyiséget ehetsz és nem lesz bajod.


De menj csak el orvoshoz egy rendes allergiavizsgálatra, mert nem tudhatod, hogy pontosan mire is vagy allergiás.

2009. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ti még jártok ide?? :D

Képzeljétek, azóta már joghurt se, tejföl se, kefir se, tejszín se, puding se, tejital se, jégkrém se...

Csak turó rudi, meg tejszeletek még...

Szóval kb, akkor kezdődhetett, amikor feltettem a kérdést, és egyre rosszabb. Két éve...Egy éve legalább már hasmenésem is volt, lenne a tejtől...

meg márnem is kívánom ezeket...

2011. jún. 9. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!