Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen az ideális étrend egy...

Milyen az ideális étrend egy 15 éves lány számára?

Figyelt kérdés

Ha este megéhezek akkor mit lehet enni? általában 6 előtt vacsizok, de van, hogy utána is éhes vagyok, mert általában 11ig vagyok ébren és az esetek 80%ban visszafogom magam, csak múltkor nem tudtam már aludni annyira éhes voltam, és nemtudom mit egyek ilyenkor.

Hány étkezés kell egy napra? Mit egyek?

Mivel kezdjem a napot?

Folyadékbevitel? Mikor? Mennyit? Mit?

170 centi vagyok és 60kg.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 21. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ideális étrend mindenki számára a feldolgozatlan ételek. Ez azt jelenti, hogy sovány húsok, halak, zöldségek, gyümölcsök, gabonák, olajos magvak. Semmi feldolgozott: pl cukor és liszt! Ez az ember természetes rendje évmilliók óta, csak néhány száz éve eszik 'szemetet' Elvileg 2-3 óránként kell enni napszaktól függetlenül, ez az egészséges. Ha koplalsz, az egészségtelen és hízlal is!
2009. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Gondolom suliba jársz,úgyhogy kötöttebb az idöd...mindenesetre mielött elmész otthonról egyél,reggelizz rendesen. Pl. piritóst,vagy 1 laza szendvicset,ugy értem ne tömd meg minden jóval,hanem 1 zsömle csirkemell sonkával és mellé zöldség. A tizórai is nagyon fontos,ilyenkor gyümölcs lehetöleg,vagy vannak ezek a györi édes kekszek! Finik,egészséges és egy darabig azzal is ki lehet birni. Ha teheted ebédelj rendesen,elsö és másodikféle! Gyümölcsöt bármikor ehetsz,és ha szereted a zöldséget azt is! Vacsira valami lazább dolgot,ne olajosat,pl. halat,salátákat,ebböl is vannak laktatók. Ha megéhezel vacsi után,akkor egyél meg pár szelet sonkát kis paradicsommal,de kenyeret ne egyél hozzá! Vagy itt is jöhet a gyümi,esetleg igyál tejet! A folyadékbevitel is fontos,naponta igyál meg minimum 2 litert,és lehetöleg vizet,vagy cukrozatlan teát. Kerüld a cukrozott löttyöket! Remélem segitettem! :)
2009. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!