Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étrend lenne ideális...

Milyen étrend lenne ideális nekem? Vagy nevezhetném programnak is, mert nemcsak az étrend a fontos. Írna valaki nekem egyet, amivel elérhetem amit szeretnék? Egyáltalán lehetséges elérni azt? Lennebb részletesen.

Figyelt kérdés

16 vagyok, és kissé meghíztam. Legjobban a combomon látszik, meg a pocim is nagy lett. Ezen szeretnék változtatni és azt szeretném elérni, hogy június közepéig fogyjak, a suli végéig, hogy úgy kezdjek bele a nyárba, hogy ne legyek "kövér" (nos kövér éppen nem vagyok, de nem ártana kis fogyás)

Tudom jól, hogy megfelelõ kalóriabevitel és mozgás kell hozza. Nekem a kitartással sosem volt gondom, most se lenne azt hiszem csak kellene tudjam hogy mit egyek és hogy tornázzak. Ebben kellene nekem segítsetek, hogy valaki aki ért hozza, az írjon nekem egy programot amit minden nap végrehajtok és a suli végéig látszatosan lefogyok. (Már ha lehetséges ez-de ha azt mondjátok lehetetlen addig, hogy túl késõ, nem gond akkor is írjátok le kérlek, hogy akkor ha késõbb is, de fogyjak)

Sajnos meg kell nehezítenem a dolgotokat, mert kicsit bonyolult az én napom. Ugyanis 7kor felkelek, (akkor esetleg reggelizhetek ha azt mondjátok), és csak 2 vagy fél 3, esetleg 3, de megeshet hogy fél 4re érek haza. Az a sulitól függ. És addig nem tudok ebédelni, tudom hogy 1 fele kellene, de nekem ezt nem lehet, mert más helyen sulizom és a sulban nincs ebédelés. Szóval szendvicset, gyümölcsöket vihetek s azt ehetem, de az ebéd kizárva.

Na s akkor ahogy hazakerülök, onnan jöhet bármi, eddig úgy volt hogy 6 után nem ettem, csak 8kor egy almát, de a vacsit(ami általában félszelet szendvics volt) már fél 6fele megettem. Szóval a vacsira nagyon nnincs szükségem- ha ez jó.



Arra kérnélek meg, hogy ezeket az "ígényeimet" felhasználva írjatok nekem egy programot, benne sok torna lehet, mert bírom és szeretem.

De kérlek ne azt modnjátok, hogy helyesen táplálkozz, hanem írjátok le konkrétan hogy mit és mikor.


Tudom hogy elég sokat kérek, s talán nem túl könnyü, de aki tud segíteni nekem, az kérem tegye, mert csak jót tesz vele :) Segít nekem, és én annak nagyon örülök. Bár meghálálni nem fogom tudni, de a köszönet nem marad el :)


2009. máj. 20. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát szia! Szóval: reggel egyél bőséggel. Pláne azért, mert a te szervezeted még növésben van. Annyi, hogy ha megteheted cseréld le a fehér kenyeret, teljeskiörlésűre vagy rozsosra. Mivel ezek általáb toast kenyerek, tehát kicsit egy szelet, nyugodtan egyél meg belőle 2-3-at. Kevés vajjal, vagy akár nélküle, felvágottal, zöldséggel. Ne menj éhesen suliba. Vigyél magaddal mindennap gyümölcsöt, vagy akár zöldséget is. (Én répát pucolok itthon és magammal viszem a melóba). Ezeket eszegesd meg a délelőtt folyamán. Azt nem írtad, hogy tudsz-e a suliban enni, vagy csak ha hazaérsz. Ha menzás vagy, sajnos nem nagyont tudsz válogatni, max. ha el tudod hagyni a köretet a hús mellől, akkor tedd meg, vagy egyél belőle kevesebbet 1-2 kanállal. Ha nem tudsz ebédelni, akkor akár vigyél el 3 almát, narancsot. Szóval annyi zöldség gyümölcsöt, ami kitart, amíg haza nem érsz. Ha otthon eszel, akkor ugyanígy hagyd el a köretet, egyél inkább a hús mellé sok salátát, zöldséget, esetleg rizst. Most mindennek szezonja van, azért jó a nyár. Vacsorára szintén vmi hús, és saláta, vagy tojás akármilyen formában, sajt, kefír, joghurt. Akkor már rizst azért ne egyél. Hát kb. ennyi. Ja és a mozgás. A lényeg, hogy aerob mozgást végezz heti 4x-5x. Először kezd kevesebbel és fokozatosan emeld, annyira, hogy pár hét után, már bírj egy órát. Ezt te érzed mikor jön el. Aerob mozgás: futás, úszás, bicikli, elliptikus tréner, taposógép, gyors gyaloglás. És legyél türelmes. Egészségesen fogyni csak úgy tudsz, ha nem sürgeted. Le fog menni az a pár kg. Ha van még vmi kérdezz! Sok sikert!
2009. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, elfelejtettem. Igyál sok folyadékot, legalább napi 2 litert, de inkább 3-at. Ez lehet ásványvíz, tea (cukor nélkül, max. édesítővel), 100%-os levek. Én zöld teát szoktam, mert segíti a méregtelenítést, de vigyázz sok benne a koffein.
2009. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ :)

Úgy látom ezeket megtudom csinálni, de sajnos a kenyeret nem tudom lecserélni, a faluban van a pékség, innen vesszük és csak ilyen sima van :(

A többivel azt hiszem nem lesz gond, köretet amúgy nem nagyon eszek, húsos vagyok, azt szeretem

S a suliba is viszek több gyümölcsöt hogy ne maradjak éhesen míg haza nem érek.

Nem, sajnos nem tudok az iskolában enni, szóval az kell maradjon, hogy viszem a gyümit és itthon ebédelek.

Már csak azt akarom kérdezni, hogy mi is az a menzás? Nem ismerem a szót :(

Jah és igen...Biciklizni imádok, régebben volt hogy órákat bicikliztem. Azt most is megtehetem végülis...De az nem úgy van, hogy ha biciklizem akkor nem fogyok, hanem a lábaim még vastagabbak lesznek, mert izmosodnak? Tudom annak örülni kéne ha izmosodom, de nekem arra lenne szükségem, hogy picit kisebbnek látszodjon.

S még egy kérdés: azt is hallottam, hogy sok folyadék kell. Régebben szinte semmit nem ittam, de most rászoktam a napi 1 liter ásványvízre. Jó ez? Vagy váltanom kell? Eselteg sok?

2009. máj. 20. 15:49
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja látom már te is leírtad a folyadékot :)

Bocsi nem láttam, mert ugyanabban az idõben írtuk :D

2009. máj. 20. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:

SZia!

Az első válaszoló jókat írt. A menzás az az amikor valalki előfizet kajára a suliban általában egy konyhába jár az összes középiskolás, kisebb városokban Pesten meg a nagyobb városokban persze több ilyen konyha van, vagy van ,ahol a sulinál meg van oldva és van ebédlő. Általános iskoláknál általában nem kell kimenni a suliból ebédelni. Nagyon kevés a napi egy liter folyadék mindenképp emeld fel 2-3 literre. SOk mozgás, kocokás ,bicikli, gyors séta, legalább egy óra.

Adok pár linket:


[link]


[link]

2009. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Hát sok hozzáfűzni valóm van:

1.Nem vagyok én Pest, sőt mégcsak magyarországi sem, erdélyben élek :)


2. 16 vagyok, de 8ikos, mert egy évvel késõbb tudtam iskolába menni, úgyhogy általános iskolában vagyok, de nincs kaja a suliban, mindenki otthon eszik


Hát én nagyon szeretem a vizet, többet is szoktam kívánni és úgy is érzem, hogy többre van szükségem,, de folyton féltem nem-e árt meg az a sok, nem-e hízok jobban tőle...mostmár tudom...:)


Lenne még egy kérdésem, mégpedig az, hogy a tojás nagyon nem hízlal, ugye? Merthogy én nagyon szeretem, a tükörtojást is sokat fogyasztottam, persze kenyér nélkül mondom, mert tudom sokan azzal eszik,de nekem nincs nagy szükségem rá

Szóval ha magára, zöldésggel fogyasztom akkor ehetem akár ebédre, vacsira is?

2009. máj. 20. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Valamennyit fog erősödni a lábad, de én inkább úgy mondanám, hogy formálódik, az meg nem baj. Ne a kg-kat nézd, inkább a centiket. A forma a fontos. Lehet ám csunya, formátlan egy 48 kg-os is, ahogy egy 58 kg is lehet formás, feszes.

Ne tekerj őrült tempóban, és akkor inkább zsírt fogsz égetni, és nem erősödsz annyira. A jó aerob edzésnél elvileg tudnál még beszélni. Tehát nem jó ha lihegsz és légszomj gyötör. Csak olyan tempóban csinálj mindent, ahol még tudsz viszonylag rendesen, szabályos lélegezni. A fehér kenyér: akkor csak egy szeletet egyél. De vhol jártok nagyobb város hiperében, vegyél meg két csomaggal valamilyen teljeskiörlésűből, az eltart egy darabig, le is lehet fagyasztani. A lényeg sokszor egyél keveset, ne éheztesd ki a szervezeted, mert akkor falni fogsz. Erre jó a sok zöldség, meg gyümölcs!

2009. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyél bátran tojást. Nem hízlal. Én is sokat eszem! Rakhatsz hozzá, ha rántottának csinálod vmilyen felvágottat, sajtot, tejfölt. Jó sok zöldséggel. Ja és tessék elfelejteni a este 6 után már nem eszek hülyeséget. Igen is kell enni, valami könnyűt. Amiket fentebb leírtam. Annyi, hogy ha mondjuk 10kor lefekszel, ne fél 10kor vacsorázz. És szeretném, ha megírnád privátban a sikeredet. Mert biztos vagyok benne, hogy az lesz!:)
2009. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm, annyira rendesek vagytok :)

Nem gondoltam volna hogy létezik(nek) még ennyire segítőkész ember(ek), én azt vártam hogy inkább jól leszóltok, hogy mennyi kifogásom van, de nem inkább seígtettetek :)

Köszönöm

És ígérem a kérésded teljesítem, hisz te is segítettél nekem, egy ennyivel tartozom, sőőőőt :)

Remélem menni fog, holnaptól elkezdem és beleadok apait-anyait :)

Köszönöm :)

2009. máj. 20. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!