Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi étrendem véleményeket...

Napi étrendem véleményeket kérnék róla túl kevés, túl furcsa szerintetek is?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint egészségtudatosan táplálkozom, de azért nem extrém szinten. Egy rokonom azonban olyat mondott, hogy nem tudtam sírjak, vagy nevessek: "Nem hívlak meg ebédre, mert nem tudnék mit rakni eléd, te semmit sem eszel." Sose járt nálunk, azt se tudja, hogy élek, csak annyit kértem tőle, hogy ne erőltesse a süteményt, az édességet, és a tésztaféléket, olyan ideges lett, hogy majdnem felpofozott. Szóval leírom egy napomat, és írjatok róla véleményt, jó, rossz, átlag stb. és miért?

Reggeli: 50 g zabkása, 1 dl 1,5-ös tej, 1 dl gyümölcslé, 1 bögre ízesítetlen tea

Tízórai: 1 banán, 1 pohár natúr joghurt, 1 müzlistálka extrudált kukorica

Ebéd: 1 tányér húsleves (tészta nélkül) sok zöldséggel, hússal

1 db sült csirkecomb (alsó és felső), 2 púpozott szedőkanálnyi rizs (ez kb. egy jó fél tányérnyi)

Uzsonna: 1 müzlis tálka szőlő, 1 kefír, 3 szelet puffasztott rizs

Vacsora: 3 tojásos rántotta, 2 paradicsom, 1 paprika, uborka, 1 bögre ízesítetlen tea

Természetesen nem ez megy mindennap, ez csak egy mintaétrend, de mennyiségileg, és minőségileg kb. így eszem. Nem érzem hogy ez túl kevés lenne egy felnőttnek, sőt betegesen "elhajlottnak" sem. A családtagom kezdem azt hinni betegesen szeret másokat bántani mindennel, nem ez az első, hogy nekem beszól, mindig más miatt "dicsér" meg (hajviselet, ruha, smink, személyiség, munkavállalás eddig még semmi sem volt jó neki amit én csinálok), de azért kíváncsi vagyok, hogy kívülállóknak erről a mintaétrendről mi a véleménye?


2011. szept. 11. 07:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sosem szoktam kikötéseket tenni, sőt örülök, ha meghívnak valahova, amit nem szeretek abból nem veszek, ennyit szoktam csinálni, sőt, még ha utálom is megeszem sokszor.

Éveken keresztül úgy mentem vendégségbe, hogy nem mertem elmondani, hogy miket szeretek és miket nem, otthon is tömtek. Felnőttként már nagyon meguntam, hogy mindig én alkalmazkodom, de én viszont sose kérhetek semmit. A rokon olyan típusú személy, aki nem fogadja el, hogy a kajákból amit főz, azt veszel amit szeretsz, neki az egész kínálatot végig kell etetnie a családon... Másoknál az szokott lenni, hogy elmegyek ki van rakva a sokféle étel, és el tudom dönteni miből veszek, és miből nem, max. süti helyett veszek még egy adag húst körettel, hogy ne sértsek meg senkit. Más családoknál azt vettem észre, hogy az a "divat" hogy 2 kaját csinálnak, direkt azért hogy lehessen választani, azért az gáz, ha valaki 2 ételből és 2 köretből nem tud választani. Nálunk sem lenne semmi baj, ha meglenne a szabad választás joga. Pl. szalonna sütés:: ha nem eszik a vendég kenyeret, de megsüti a kolbászt, a szalonnát paprikával és paradicsommal jóízűen megeszi, akkor miért kell a vendéglátónak ragaszkodni ahhoz hogy egye meg a kenyeret, mikor nem kéri?

2011. szept. 11. 14:12
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ebben teljes mértékben egyetértek veled, ebben az esetben nem is gondolom hogy veled lenne a probléma. Én alapjáraton szinte mindent megeszek, de egy-egy vendégségben ha akarnék sem tudnék végig enni mindent. :) Nálunk természetes, hogy akár rokonhoz megyünk, akár barátokhoz, vagy ők jönnek hozzánk, van legalább két féle kaja, vagy előre megkérdezzük, hogy mit szólnátok ha főznék ezt vagy azt, ilyenkor ott van a szabad választás, lehet ötletelni mit dobjunk össze, stb. Így mindenkinek jó.
2011. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az egész úgy bukott ki, hogy elmentem egyszer hozzájuk, és megkínált valami bolti süteménnyel, és megmondtam, hogy köszönöm, nem kérek, mert nem szeretem az édességeket, erre továbbra is tukmált. Megköszöntem, mondtam nem kérek, esetleg később. 3x megköszöntem, illedelmesen nem kértem belőle. Erre ő: "megeszed, mert muszáj, azt mondtam!Addig innen fel nem állsz ameddig meg nem eszed!" Itt untam meg az egészet, és elmondtam, hogy tartsa tiszteletben, hogy valaki valamit nem szeretne megenni. Ha saját készítésű sütemény lett volna meg is érteném a cirkuszt, mert a bunkó vendég nem eszik az ő főztjéből először életében. Ez volt az első pont, hogy ki mertem állni magam mellett, azelőtt mindig én voltam a meghunyászkodó aki minden füttyentésre, és kritikára csak annyit mond, "legyen úgy ahogy te akarod!"
2011. szept. 11. 14:23
 14/15 A kérdező kommentje:
Anyu is hasonló felfogású volt gyerekkoromban, de történt egy incidens amitől megváltoztatta a véleményét szerencsére, azóta nincs vita köztünk. Elmentünk vendégségbe, valami fűszeres főétel volt, ő szedett nekem, nekem túl sok volt, a felénél fel akartam állni, megköszöntem az ebédet, mentem volna játszani (6-7 éves lehettem akkor). Erre anyu megfogott, azt mondta, hogy ne hozzak rá szégyent, meg ne sértsem meg a vendéglátót, addig én fel nem állhatok amíg meg nem eszem az ételt. Nehezen, könnyekkel küszködve eltűnt a tányérról minden, de éreztem, hogy valami gáz van. Elmentem a kanapéhoz, és ott ültem, vagy feküdtem fél óráig. Anyu mérgesen jött oda hozzám, hogy ne duzzogjak, menjek játszani, erre én sírva fakadtam, mondtam neki, hogy nem duzzogok, rosszul vagyok. Először nem hitte el, de még egy fél óra eltelt, és az egész ebéd visszajött a szeme láttára, na azóta ő megváltoztatta a felfogását!
2011. szept. 11. 14:37
 15/15 anonim ***** válasza:

Furcsa vendéglátási szokásai vannak egyeseknek. -.-" Tukmálni meg erőltetni nagyon gáz. Meg különben is... ha a vendég nem eszik vmiből, akkor több marad a házigazdának. :D

Meg nem is értem... ha ismerek vkit, akkor igyekszem a kedvében járni az étellel, ha meg nem ismerem, akkor megkérdezem, h mit nem szeret, nehogy olyannal várjam. Ez teljesen magától értetődő, szerintem.

2011. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!