Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi étrendem véleményeket...

Napi étrendem véleményeket kérnék róla túl kevés, túl furcsa szerintetek is?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint egészségtudatosan táplálkozom, de azért nem extrém szinten. Egy rokonom azonban olyat mondott, hogy nem tudtam sírjak, vagy nevessek: "Nem hívlak meg ebédre, mert nem tudnék mit rakni eléd, te semmit sem eszel." Sose járt nálunk, azt se tudja, hogy élek, csak annyit kértem tőle, hogy ne erőltesse a süteményt, az édességet, és a tésztaféléket, olyan ideges lett, hogy majdnem felpofozott. Szóval leírom egy napomat, és írjatok róla véleményt, jó, rossz, átlag stb. és miért?

Reggeli: 50 g zabkása, 1 dl 1,5-ös tej, 1 dl gyümölcslé, 1 bögre ízesítetlen tea

Tízórai: 1 banán, 1 pohár natúr joghurt, 1 müzlistálka extrudált kukorica

Ebéd: 1 tányér húsleves (tészta nélkül) sok zöldséggel, hússal

1 db sült csirkecomb (alsó és felső), 2 púpozott szedőkanálnyi rizs (ez kb. egy jó fél tányérnyi)

Uzsonna: 1 müzlis tálka szőlő, 1 kefír, 3 szelet puffasztott rizs

Vacsora: 3 tojásos rántotta, 2 paradicsom, 1 paprika, uborka, 1 bögre ízesítetlen tea

Természetesen nem ez megy mindennap, ez csak egy mintaétrend, de mennyiségileg, és minőségileg kb. így eszem. Nem érzem hogy ez túl kevés lenne egy felnőttnek, sőt betegesen "elhajlottnak" sem. A családtagom kezdem azt hinni betegesen szeret másokat bántani mindennel, nem ez az első, hogy nekem beszól, mindig más miatt "dicsér" meg (hajviselet, ruha, smink, személyiség, munkavállalás eddig még semmi sem volt jó neki amit én csinálok), de azért kíváncsi vagyok, hogy kívülállóknak erről a mintaétrendről mi a véleménye?


2011. szept. 11. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen rendben van, én még ennyit sem eszem mennyiségre, mégsem éhezem. :-)
2011. szept. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

reggeli: 3 tojásfehérje, 2 paradicsom

ebéd: 3 szelet telj.k. kenyér, light sajtkrém

uzsonna: dinnye

vacsi: 1 tál párolt vegyeszöldség, dinnye

2011. szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*kisebb szelet kenyér
2011. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
oké oké, hogy egész egészséges meg nem is éhezik tőle az ember... de mivan az élvezetekkel? mert ezektől a kajáktól az ízlelőbimbóid biztos nem járnak örömtáncot...
2011. szept. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Miért nem?

Attól sem járnának örömtáncot, ha gyomorkeserűt kellene lenyelnem, vagy ha egy édes sz@rt kellene megennem, amitől émelygek egy fél napig.

2011. szept. 11. 08:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy eleve nem vagyok édesszájú, inkább a természetesebb ízektől vagyok odáig, nem a mű édességektől. Nem tudom megmagyarázni bocsi, de egy sütemény annyira mű édes ízű, fel sem veszi a versenyt a gyümölcsökkel.
2011. szept. 11. 08:26
 7/15 anonim ***** válasza:

Tudod, kompromisszum.

Én sem eszek pl. este szalonnát (meg úgy alapból ritkán, mert émelygek tőle), de ha szalonnasütés van, nem mondom azt, h hagyjatok vele a picsbe.


Nem kell halálra zabálni magad sütiből. Egyél úgy, h egy szeletet még meg bírj enni (v la. csinálj úgy, mintha annyira tele lennél, h csak egy szeletet bírsz megkóstolni).

2011. szept. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
V kérd meg, h ne habos-babos sütit csináljon, hanem valami sósat (pogi, sajtos-sonkás cuccok), amitől nem leszel rosszul.
2011. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én utálom a "klasszikus" sütiket, mert mind túl édes és rosszul vagyok tőlük fél napig. Eddig udvariasságból megettem, de legutóbb már ott hagytam a felét, mert úgy éreztem nem bírok többet rosszullét nélkül lenyelni. Helyette felzabáltam a gyümölcsös tál tartalmát. :) Abból úgyis mindig alig fogy. -.-"


Szerintem nem megbotránkoztató az, amit eszel. Bár én lényegesen több fehérjét (de tejterméket semmit) és zöldséget, gyümölcsöt eszem egy nap.

A családomból páran nekem is beszólnak, ha nem kérek vmiből, de nem izgatom magam miatta. Felnőtt vagyok, semmi közük hozzá. Ha nagyon piszkálnak, akkor megkérdezem, h azt szeretnék-e, h rosszul legyek... olyankor aztán elhallgatnak.

Aki meg olyan bunkó, mint a rokonod, azzal nem kötelező kapcsolatot tartani. A leírásod alapján, neki mindegy mibe, csak beleköthessen. -.-"

2011. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a dolog kicsit oda-vissza működik, mert az sem mindegy az ismerősök hogy kezelik ezt le, de az sem, hogy te.

Szerintem nincs gond azzal, amit eszel, ha neked ez így jó, bár én ennyi mindent nem tudnék megenni egy nap, nekem bőven elég 3, max 4 étkezés egy napra. A gyümölcsökért bolondulok, a sütiket én sem szeretem, de pl anyukám tud olyan gyümölcsös sütiket csinálni, hogy feltudnám falni az egészet egyszerre. Márpedig léteznek egészséges sütik is, pl. granola, ami nem mellesleg nagyon is finom. (szerintem)


Itt olyanokkal lehet a probléma, mint ahogy egyik ismerősöm is csinálja. Ha meghívják vacsorára, akkor közli, hogy oké, de ez és ez ne legyen, meg az se, mert ezektől rosszul van... Hát oké, de azért ez így kicsit furán hangzik ha belegondolsz. Ha valakit meghívnak, akkor megköszönni illik, nem pedig kikötéseket tenni, hogy de mi ne legyen még véletlenül sem. Ez kicsit számomra is bunkón hat, mert oké, megértem hogy valamit nem eszik meg az illető, de egyrészt ha jól ismerjük egymást, úgysem csinálok olyat, amiről tudom hogy utálja, másrészt biztosan talál az asztalon valamit, amit ő is szívesen megeszik, akkor is ha nem tesz előre kikötéseket.

Hogy pl a fentebb említett példát hozzam fel, ha 20-an szalonnasütést tervezünk és a 21. nem szereti a szalonnát, nem fogunk lemondani az az egy miatt róla, ellenben ha jóban vagyunk, akkor természetes, hogy készülünk mondjuk zöldségekkel, amiket ő is megsüthet/párolhat a parázson, hogy ne haljon éhen.


Az egyik legjobb barátnőm vega, de ő sosem várja el, hogy külön készüljenek valamivel neki is, mint ahogy ez a másik ismerősöm, sőt... Ha valaki nem gondol rá és húsos kaját csinál, akkor eszik csak köretet, vagy a paprikás krumpliból csak a krumplit eszi, stb. Sosem csinál belőle problémát, ellenben mivel a barátnőm, ha már meghívom akkor én készülni szoktam vega kajával is, mert tudom miket szeret és más ismerőseim is szívesen belekóstolnak, így lehet válogatni.

Természetesen ezzel most nem akartam semmi olyasmire célozni, hogy veled lehet a baj, ha mindig kötekedik ez a rokonod, akkor valószínűbb, hogy most csak ezzel talált meg. Viszont tény hogy egy bizonyos evéskultúra követése és finnyásság között is van különbség. Nem mindegy, hogy le is szólod más főztjét, vagy egyszerűen csak bizonyos dolgokból nem eszel és kész, illetve természetesen az sem mindegy, hogy mióta csinálod ezt, mert ha amióta az eszedet tudod így étkezel és még nem szokták meg a közeli ismerőseid, akkor valószínűleg nem veled van a probléma! :) Ha új keletű, egy-két éves csak ez a dolog, akkor érthető hogy tukmálni próbálnak mással, még nem szokták meg, hogy nem eszed meg és kész.

2011. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!