Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Liszt- laktóz- cukorérzékenysé...

Liszt- laktóz- cukorérzékenységi tesztet hol csinálnak? Természetgyógyász is jól megállapíthatja?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ezzel első körben háziorvoshoz kell menni, aki beutal gasztroenterológiára és majd ott megvizsgálnak.
2011. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Belgyógyászaton, a cukormérést viszont háziorvos is meg tudja csinálni. Viszont én ezt mégsem bíznám természetgyógyászra.
2011. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gasztroenterológián már voltam és nem csináltak tesztet.
2011. szept. 12. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen panaszokkal voltál gasztron és milyen vizsgálatoka csináltak?


Egyébként így ilyen teszt neml éátezik.

2011. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerős csajt állandóan letorkollta a háziorvosa, hogy nincs a gyereknek semmi baja, ő meg bement egyenesen a helyi kórházba amikor elfogyott a 8 osztály, vetetett vért a gyerektől, és úgy tudom az alapján állapították meg neki hogy szinte mindenre allergiás amire lehet. (tej, liszt, tojás, stb) Persze saját felelősségre és költségre tette ezt, a doki meg utána csak vonogatta a vállát. Kiscsaj diéta mellett "elnőtte" amit lehetett 3 év alatt. Piros foltok, hasmenés?
2011. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Pedig Gasztroenterologiai szakrendelésen vizsgálják a liszt és Laktóz érzékenységet. A lisztérzékenységet vérvétellel és vékonybél biopsziával lehet igazolni a Laktóz érzékenységet pedig laktóz terheléssel. A cukorbetegséget egy sima vércukor terheléssel kilehet mutatni, ezt egy háziorvos vagy egy belgyógyász is csinálhatja. ( Én Gastroenterologián dolgozom :-) úgy hogy ez tuti )
2011. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz ennyi huzavonán meg vérvételen átmenni nyugodtan elmehetsz egy biorezonanciális vizsgálatra, vagy vércsepp analízisre is. Sok beszűkült ember van aki nem mer megmozdulni orvos nélkül, de bizonyított tény, hogy a biorezonanciával is tökéletesen meg lehet állapítani az ilyesmit. Aztán pedig egyszerűen kipróbálod, hogy mondjuk nem eszel lisztet és ha tényleg megszűntek a tünetek, akkor ebbe már senki nem köthet bele. Az orvosok nálam is húsz évig mondtak minden hülyeséget, mire eljutottam biorezonanciára, ahol kiderült hogy lisztérzékenység. Taps a diplomásoknak.
2011. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magad is elvégezheted a teszteket.Diétázz két-három napig,hagyd ki az étrendedből a gyanús ételt,pl a lisztet,utána egyél a kihagyott alapanyagból,pl. kenyeret,majd újra diéta,és figyeld magadon a jelentkező,majd elmúló tüneteket,és ha a diéta ideje alatt elmúlik valamilyen nem kívánt tünet,akkor jó eséllyel érzékeny lehetsz arra az élelmiszerre amit amit a diétából előzőleg kihagytál.A diétának nagyon szigorúnak kell lennie,lisztnél például olyan kis mennyiség is kiválthatja a tüneteket ami nem is látható,és a legtöbb készételbe konzervbe belecsempészik,sőt a húskészítményekbe tejpor liszt és cukor is van,cukrot még a sonkapácba,húslevesporba is tesznek.
2011. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!