Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék hízni?

Hogyan tudnék hízni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 14 évesen 159 cm a magasságom, és csak 45 kg. Nagyon gebe vagyok, nyáron direkt egész nap ettem, és mégsem híztam semmit. Pedig annyira szeretnék csak egy kicsit is vastagabb lenni... Arról nem is beszélve, hogy suliban is azt mondják rám, hogy alultáplált vagyok, pedig tényleg sokat eszek. :S A testtömeg index szerint is 51 kg-nak kéne lennem. Már gondolkoztam azon is, hogy majd nyáron, ha nem lesz suli, két hét alatt úgy hízlalom fel magam, hogy egész nap az ágyban fogok feküdni, csak ritkán kelek fel, és annyit eszek majd, amennyi belém fér. :S Szertetnék valami olyan megoldást, ami némileg egészséges is (tehát nem csipszet enni meg kólát vedelni). Kérlek, segítsetek!
2011. okt. 15. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt, azt is javaslom, hogy a biztonság kedvéért menj el vérvételre, sokan egyszerűen genetika miatt ilyenek, de jobb a biztonság, zárjátok ki, hogy nem egészségügyi oka van.

Az sem mindegy mennyit eszel, például anyukám is nagyon vékony,de fele annyi ételt sem képes legyűrni, amit én.

És apró trükkök, magas zsírtartalmú tejek, kávéba tejszín, rantotta mellé vajas kenyér(ez mondjuk szerintem ijesztő...)

Sok szénhidrát, cukros üdítők, esetleg patikában vehetnétek magas kalóriatartalmű táplálékot helyettesítő italokat, amivel rákos betegeket táplálnak és étkezések mellett ihatnád.

2011. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 walholl ***** válasza:

Persze, meg mangalicazsírral mosson fogat.:-D


Megértem a problémádat, én is olyan 20 éves koromban kezdtem csak el hízni és még akkor sem vittem túlzásba, pedig három ember adagját megettem. Viszont én elég hirtelen megnyúltam, sokat mozogtam stb.

Nálam az vált be, hogy nekiálltam sportolni, meg mellette súlyzós edzés heti 3-4 alkalommal, rendszeresen (anélkül nem érsz vele semmit). Ha rendes fehérje és szénhidrátdús étrendet raksz össze magadnak, biztos hogy elkezdesz felszedni izmot és egy kis zsírt is.

Viszont a te esetedben lehet vitaminhiány, vagy szimplán túl gyors az emésztésed. Én a helyedben megpróbálkoznék a háziorvosomnál egy B12 injekcióval. Azzal a kaja jobban hasznosulna, igazából nem tudom, szerintem a korod nem befolyásol, adhat be neked. Neten nézelődhetsz táplálékkiegészítők után is.

De mielőtt bármit is csinálnál: Orvos. Mert a vitaminhiánytól kezdve a hormonokig bármi oka lehet. Csináltok egy teljes kivizsgálást (vérkép, széklet, vizelet stb.), ha nem talál semmi problémát, akkor megbeszélheted vele az injekciót, táplálékkiegészítőt, vagy bármit.

És remélem sosem fogsz dohányozni. Meg lehetőleg próbálj meg nem stresszelni emiatt, meg más miatt sem.

2011. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!