Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 2-3 szem szőlőcukor jó...

Napi 2-3 szem szőlőcukor jó vagy rossz egy 2,5 éves kisgyereknek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
nem mert félre fogja nyelni kicsi még a cukorhoz!
2011. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem nyeli félre, szépen elrágja, mellette vagyok, míg eszi.

Nem erre a részére gondoltam. Hanem, hogy egészséges-e vagy sem.

2011. nov. 2. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne adj neki mindennap, mert túlságosan hozzá szokik a cukorhoz, és olyan lónyákra szomjazik majd mint a kóla, ami szétrohasztja a fogát és a belét, nem utolsó sorban hajlamosítja a cukorbetegségre. mármint az ha nagyon hozzá szokik a cukorhoz.

Ebben a korban még nagyon képlékeny a gyermek ízlése és amit ebben a korban megszokik az felnőtt korában is meghatározó lesz. Tehát ha sok a cukor a teában akkor sok cukrot kell majd használnia hogy tényleg érezze az édességet később is, ugyan ez sóval is. Én inkább csak heti pár alkalommal adnék neki.

2011. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges a szőlőcukor neki. Egyáltalán minek? Az ízlelőbimbóit szépen tönkre teszi. Egyen helyette gyümölcsöt. Ha nagyon megszokja az édes ízt, később a poklok poklát fogod megjárni vele...
2011. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Cukrot amúgy keveset kap, 3 dl teába egy kanállal, de teát is ritkán iszik, inkább vizet. Kólát meg messziről ismeri, mi sem isszuk.

Onnan jött a szőlőcukor, hogy hogy folyton látja, ahogy mama, papa, nővérem... bárki bevesz egy-egy gyógyszert, ha fáj valamije (anyósom sűrűbben, mert refluxos, a gyomrára folyton szed valamit) ezért ő is gyógyszert szeretne. Mivel azt azért nem lehet, anyósom többször adott neki szőlőcukrot, mikor náluk jártunk, hogy ez a kicsi "gyógyszere", aztán vettem itthonra is, gondoltam, jobb mintha nyalókát rágcsálna (mert rágja, ha kap). De akkor kitalálok neki valami más "gyógyszert".... vitamin rágótabletta, C-vitamin ilyesmi.

2011. nov. 3. 10:50
 6/9 anonim ***** válasza:

íííí...

Szerintem inkább magyarázd meg neki hogy a mami miért szed gyógyszert, és ő miért nem szedhet.

Ez szerintem nagyon káros. Meg kell értenie hogy a gyógyszer nem cukorka nem jókedvből veszik be az emberek és ha egészséges az ember miért nem vesz be.

Ha elhiszi hogy gyógyszert kap neagy isten gondol egyet hogy megkóstolja ls egy óvatlan pillanatban bekapja a papa szívgyógyszerét és kómába esik...

De a hosszú távon is káros lehet. Szerintem ezzel hajlamosítod a mentális gyógyszer függőségre. Egészséges ember ember nem gyógyszert szed, hanem esetleg táplálék kiegészítőt, akár vitamint. De óvakodj hogy a gyerek azt higyje hogy ő beteg vagy egészségesen is gyógyszert kell szednie. Ez nagyon veszélyes ilyen kicsi gyerekeknél

2011. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Azonnal hagyd abba. A szőlőcukor Az egyik leggyorsabban felszívódó szénhidrát. A sok szénhidrát lebontásához sok inzulin kell. Vagy ezzel arányos izommunka, de azt még egy egészséges felnőtt sem tudná teljesíteni. Én nem tudom, hogy miért kell futószalagon gyártani a cukorbetegeket....
2011. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Észnél leszek!

Egyébként elmagyaráztam már neki, hogy ő nem beteg, nem kell neki gyógyszer. De pl ma is látta, hogy Apa a fogfájására vett be, rögtön jött ő is és simogatta a pocakját, hogy kell neki gyógyszer. Adtam neki egy szem szőlőcukrot, de mondtam neki, hogy ez nem gyógyszer, hanem cukorka. Nem tudom mennyire érti.


Azonnal leszoktatom erről a gyógyszerezős játékról, igazatok van, butaság!!!

2011. nov. 4. 13:28
 9/9 IronMan84 válasza:
Egyértelműen rossz, ha nem akarod, hogy cukorbeteg legyen és szuvasodjanak a fogai. Inkább adj neki napi 2-3 szem Orbit cukormentes rágógumit, az egészséges és jót tesz a fogaknak.
2011. nov. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!